Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
-10C auto sie nie dogrzewa
#1
Witam szukałem z wujkiem Google ale nie znalazłem Sad
Auto mam od 2 tygodni jest super ale:

1. Na poczatku jak kupiłem temperatura była ok 6-8C i webasto sie załączało tak ze bardzo dymiło wg mnie, od ok 3 dni przyszly mrozy nie dymi nic nawet nie wiem czy dogrzewa czy nie w nocy jak wrociłem jeszcze chodził - buczło przez ok minute ale nic nie dymiło. Dzis jak wrociłem z zakupów juz nic po zgaszeniu auta nie buczalo itd Sad

2. Wczoraj -10 taka jest temperatura w Sanoku auto po przejchaniu ok 15 km nagrzalo sie do ok 70C ale jak stalem chwile auto zapalone oczywisce temp. spadla do 50C. Czy wszystko jest ok??

Pisze do was bo nigdy nie miałem VAGa ale diesle mailem ale tez juz ok 4 lata temu. Dziekuje za pomoc
Odpowiedz




#2
To normalne jak niesparawny jest dogrzewacz .Przy -10 na wolnych obrotach może się wychładzać tym bardziej jak masz nadmuch na max. gorącego powietrza.Silniki disla są bardziej wydajne od benzyny a co się z tym wiązę zimniejsze i trudniej w mrożne dni uzyskać prawidłową temp.( fizyka się kłania ) dlatego montuje się dodatkowe dogrzewanie silnika.
Odpowiedz
#3
Dzieki za odp musze chyba sie wziac za naprawe tego dogrzewaczaSmile PS moge dostac fote czy cos gdzie jest bezpiecznik od dogrzewacza?? Dziekuje
Odpowiedz
#4
Od piecyka to bezp. nr 12, a o dogrzewaczu masz co czytać na tym i innych forach, tylko uruchom przycisk <szukaj>.
Pozdrawiam.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#5
Jak zapale silnik to slychac tak jak by dmuchawe od dogrzewacza ale jak wylacze auto to gasnie.
Odpowiedz
#6
Z tego co wiem, to piecyk chodzi tylko przy włączonym aucie, więc wiadomo przy wyłączonym nie będzie chodził ;D

Sprawdź też czy termostat nie jest walnięty.
[Obrazek: vwclub.gif]
Odpowiedz




#7
Jeszcze cos napisze wlasnie wrocilem bo smigam tym autem na taxi, a ze lubie na snigu zacigac reczny wiec wylaczylem trakcje i pare metrow bokiem polecialem Smile i wyskoczyl jakis komunikat na FISie i po zgaszniu auta znow chodzi dogrzewacz bo go slychac ale czy grzeje czy nie tego nie wiem Sad
Odpowiedz
#8
schyl się kolego i sprawdz tłumik od podgrzewacza jak bedzie ciepły to znaczy ze grzeje,a jak ziemny to nie grzeje najszybciej sprawdzisz w ten sposób
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#9
Dziekuje nie pomyslem o tym Big Grin ale zawsze najciemniej pod latarnia Wink
Odpowiedz
#10
(26-01-2014, 09:42)marcyb3 napisał(a): schyl się kolego i sprawdz tłumik od podgrzewacza jak bedzie ciepły to znaczy ze grzeje,a jak ziemny to nie grzeje najszybciej sprawdzisz w ten sposób
Nie ciepły, ale ma być bardzo goracy, uwaga temperatura spalin z pieca to blisko 400 st C.
Pozdr.

Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości