Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wyjąć tylne siedzenia?
#1
Panowie zwracam się do Was z prośbą o pomoc w imieniu mojego ojca który dostaje białej gorączki jak przyjdzie mu wyjąć tylne siedzenia ( środkowy rząd ) z Sharana Smile Czy ktoś z Was mógłby napisać mu jakąś łopatologiczną instrukcję ( najlepiej ze zdjęciami ) co krok po kroku należy zrobić aby wyjąć te siedzenia? Smile Problem zaczyna się jak już je położy - twierdzi że ściska pręty a mimo to one nie chcą wyjść. Podobnie jest z ich montażem - też pare wiązanek musi sypnąć Big Grin
Odpowiedz




#2
składasz oparcie,potem siedzenie stawiasz w pion i na końcu pod spodem albo razem te pręty ścisnąć albo jak jest pociągnąć czerwoną taśmę. Fakt jest taki że że te mechanizmy czasami ciężko chodzą. Taśma parciana jest podpięta do tych właśnie prętów.


Załączone pliki Miniatury
   
Tutaj działam www.klubzafira.pl
Odpowiedz
#3
To chyba coś z mechanizmami będzie nie teges, bo nie idzie, ale dzięki za odpowiedź Smile
Odpowiedz
#4
albo cos tam peklo lub jest wygięte albo cos wlazlo w ten zaczep i blokuje jego odblokowanie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
tym czasami naprawdę cza solidnie ponarywać tak umieją wychodzić
Tutaj działam www.klubzafira.pl
Odpowiedz
#6
Ale ojciec ma problemy ze wszystkimi 3 więc raczej wątpliwe aby wszystkie 3 były walnięte.
Odpowiedz




#7
Może Ci pomoże taka trochę oczywista obserwacja: znacznie ułatwia tę pracę użycie rękawiczek z powierzchnią antypoślizgową.

Ja ostatnio napotkałem na opór ze strony jednego fotela w drugim rzędzie. Pochylić się dał, ale wypiąć już nie. Haki widać, że się "odhaczają", ale fotel ani drgnie - ani z lewej ani z prawej nie puszcza. Śpieszyłem się i dałem spokój, ale jak chwilę znajdę to do tematu wrócę. Może by czymś tam posmarować?
Odpowiedz
#8
Moim zdaniem;do zacinania się tych zamków,to właśnie najczęściej przyczynia się brak nasmarowania mechanizmu fotela i zalegający syf w tych zagłebieniach (prowadnicach)dodatkowo w każdym tym mocowaniu powinny być odbojniki gumowe...
Galaxy AUY
Odpowiedz
#9
to może ja doradzę.
po złożeniu oparcia i nachyleniu fotela ściskamy jedną ręką pręty a drugą pchamy fotel do przodu aż wyskoczy z prowadnic.
może właściciel próbuje od razu do góry ciągnąć?
Odpowiedz
#10
Musze dokładnie ojca spytać jak on to robi, czy pcha i wyjmuje czy od razu wyjmuje. Póki co wiem tylko tyle że na godzine przed planowanym wyjęciem foteli i godzine po tym zabiegu lepiej żeby nikt mu w droge nie wchodził Big Grin
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pokrowce - na siedzenia/na samochód - temat zbiorczy m-blue 17 8,613 02-02-2018, 15:50
Ostatni post: EdSharan
  Nie można wyjąć koła zapasowego ??? krzyswie 15 12,350 03-02-2016, 23:53
Ostatni post: mamwi
  Tylne szyby zabezpieczenie przeciw dzieciom zdroyek 5 2,861 30-09-2014, 12:47
Ostatni post: zdroyek
  gumy pod tylne sprezyny na wahacz - Dyskusja rafikk87 12 7,427 15-07-2014, 00:01
Ostatni post: rafikk87
  Galaxy MK1 - szyby tylne - jakie były rodzaje? rodzynek 3 2,554 26-11-2013, 22:50
Ostatni post: Scrappy
  Czy siedzenia z SAG po 2012 roku da sie zamontowac do wczesniejszych modeli? ndru 4 2,367 20-11-2013, 16:04
Ostatni post: ndru
  tylne wahacze korozja motik1 5 3,790 03-04-2013, 00:14
Ostatni post: motik1
  Siedzenia i tłumik z Galaxy MKI FL do Sharana MKI Kenty^ 11 8,063 23-02-2013, 12:53
Ostatni post: Scrappy
  tylne łożysko Sigma_74 11 15,426 08-01-2012, 22:31
Ostatni post: TDI Power

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości