Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MK1 adaptacja wentylatora przód od??
#1
Od czego mozna zaadoptować wentylator przedni do MK1 ?? mam koniec szczotek i wirnika , piszczy kwiczy itp , także pytanie do madrzejszych od czego mozna przeszczepic wentylator?? ktos cos moze kombinowal ?? ewentulanie ile przerobek ...
Odpowiedz




#2
Sprawdz od inego vaga. Fajnie by bylo jakby dalo sie przelozyc sam silnik a obudowe i watrak ( smiglo) przerzucic w razie co od twojego.
Tlko dziwna ta cala zabawa bo przeciez mozna kupic w dobrej kondycji taki jakmasz z używki z demontazu i po sprawie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
tak ale na miejscu nie ma u mnie a z nata kupujesz nie wiadomo co tak ?? brak szczotek i wytarty wirnik w co drugim jak u mnie ...
Odpowiedz
#4
to nie umiesz z neta kupic sprawnego?? Nie wiem w czym problem. Jakies dwa miesiace temu kupile ojcu taki wiatraczek do berlingo i tam jest jeszcz egorzej bo bylo chyba ze 3 czy 4 wersje. Oczewiscie musielismy trafic na ten zadziej dostepny ale spokojnie sie dalo kupic z wygladem jak nówka. Komutator zaledwie dotarty bo wygladal jak nowy. A ojciec w swoim to mial juz tak wytarte ze musial na szybkieog troszk eprzestawic szczotkotrymac by choc polowa szczotki tarlo po komutatorze blizej uzwojenia. PRzyszedl wiatrak to tylko sie okazalo z ebyly wersje chyba z angola gdzie wirnik byl taki sam ale krecil sie w druga strone wiec zmienilsmy tylko na kablach polaryzacje i juz działa.
W tych elementach w zasadzie masz tylko chyba dwie albo trzy firmy produkujace jak delphi, bosch i valeo. Podpasuj cos i przekladaj graty albo szukaj calego wiatraczka sprawnego.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
Dobra bo widze wszyscy sa najlepsi i kupuja najlepsze rarytasy z internetu lepszych juz nie ma , szkoda dalej rozwijac temat ... bo w necie wszyscy sprzedawcy sa super i naj... nie raz sie przekonalem ,ze tylko chca Cię wyj...c w powietrze i po temacie , zero zwrotow itp ale dobra mniejsza o to po temacie...
Odpowiedz
#6
Nie wiem czy jest sens przerabiać. Nowy do Sharana kosztuje ok. 200zł. Za wentylator do innego samochodu też trzeba zapłacić plus koszt przeróbki, a potem jeszcze nie wiadomo jak to będzie działać.
Odpowiedz




#7
Ja przerabiałem temat u siebie
Założyłem jedną Big Grin przepiłowaną na pół szczotkę od rozrusznika uaza/ ciągnika wladimirec - jest idealna bo wychodzą z niej 2 przewody i wymiary po przepiłowaniu takie jak trzeba.
Koszt max. 10 zł w sklepie z częściami do ciągników i chwila roboty
Wirnik można spróbować wyrównać na wiertarce kawałkiem papieru ściernego - może uda się go uratować
VW SHARAN 1,9 TDI AUY 4MOTION 2002
S7reklama.pl
PYLONY CENOWE - WYŚWIETLACZE LED - SPRZEDAŻ - MONTAŻ - SERWIS
TUTAJ zamów nalepkę klubową
Odpowiedz
#8
No jak wtarty komutator to nic tou juz nie przetoczysz ani nie przeszlifujesz. No ale tak jak autor tu podal nie ma juz dobrego wiec trzeba szukac do passka B6 albo lepiej od B7 bo wszystkie sa juz wytarte. No cóż trzeba zrobic liste rzeczy ktore juz nie kupujemy bo sa juz nie dostepne. Ciekawe bo ja jakos nie ma problemów z tego typu rzeczami.
Acha ojciec zaoral u siebie komutator na wirniku bo zalozyl szczotki z duza zawartoscia miedzi a nie takie bardziej weglowe i wytarł go na amen. A tak nawiasem mowiac to komutator sie nie szlifuje papierem sciernym tylko pumeksem. Tu nie chodzi o szlifowanie komutatora tylko o wycieranie izolacji na komutatorze miedzy celami.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#9
(12-01-2014, 02:23)rafikk87 napisał(a): Od czego mozna zaadoptować wentylator przedni do MK1 ?? mam koniec szczotek i wirnika , piszczy kwiczy itp , także pytanie do madrzejszych od czego mozna przeszczepic wentylator?? ktos cos moze kombinowal ?? ewentulanie ile przerobek ...

Witam ,mam sprawny wentylator do mk1 i z chęcią ci za grosze odsprzedam ale sprawdz czy masz takie samo podłączenie jak na moim zdjęciu, ponieważ były różne podłączenia u mnie w aucie jest inne aten jest mi zbędny
[Obrazek: fdd0bce2863c.jpg]
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  adaptacja klap klimatronika po kazdym uruchomieniu marinio665 0 114 29-01-2024, 10:31
Ostatni post: marinio665
  włączanie sie węntylatora dabi79 7 4,697 11-11-2011, 09:05
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości