Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
stały plus w lampce / czas wyłączenia ręcznie wł. lampki?
#1
Czy ktoś się orientuje po jakim czasie i czy w ogóle odłączane jest oświetlenie ręcznie włączonej lampki, tzn nie z włącznika z pozycji drzwi( czasówka przy otwieraniu, stacyjce itp) ale to ręczne załączenie - przeciwna pozycja włącznika, ewentualnie lampka pasażera bo ta ma tylko ręcznie załączenie. Krótki test pokazał, że nie wyłącza tych lampek alarm, centralny - więc pytanie po jakim czasie automat to odłącza? Jak grzebałem przy aucie pamiętam, że po jakimś czasie przy otwartym bagażniku i pootwieranych drzwiach cykał jakiś przekaźnik i wyłączał wszystko, ale wtedy nie sprawdzałem, czy ew. da się ręcznie tę lampkę włączyć, czy trzeba klapnąć drzwiami żeby przekaźnik z powrotem załapał.
Po co mi to - chciałem zrobić sobie przy przedniej lampce zasilanie do rejestratorka ( musi być po stacyjce, żeby się sam włączał i wyłączał) pod lusterko i potrzebne mi zasilanie po stacyjce - to po mniejszych większych przeróbkach powiedzmy jest, pytanie czy jest też stałe i ew. na ile stałe? po stacyjce to wykombinowałem że można wykorzystać zasilanie lampki z pozycji włącznika lampka / krańcówka i dać zasilony z tego przekaźnik podający właśnie to stałe o które pytam.
Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Odpowiedz




#2
jak wlaczysz przyciskiem na tej lampce to jest to swiatelko stale i bedzi eswiecic do upadlego czyli póki aku bedzie mialo prad. To jest raczje logiczne bo po to wlaczasz swiatlo recznie by bylo caly czas bo reczne je wylaczysz. W pozycji srodkowej jest to swiatelko po plusie z modulu komfortu lub jakiegos MUT'a i tam jest plus poza tym ze sterowany z krancowek drzwi to takze czasowo wylaczany po zamknieciu drzwi i z opcja sciemniania ale takz ejest zabezpieczenie odlaczenia plusa tego po zdaje sie 15 minutach.
Staly plus to staly plus.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
Dla mnie nie takie logiczne skoro pytam, bo od tego są jakieś tam zabezpieczenia, żeby ludzki błąd wykluczyć. Ja czasami zapalam w 2 rzędzie lampkę jak dzieciaki pakuję i nie jeden raz wracałem żeby zgasić, bo tu się drzwi otworzy tam się zaświeci, zgaśnie - zwykła nieuwaga jak coś się na szybko robi, ale tu dyskusja nie ma znaczeniaSmile. Jeśli to pewne, że się nie wyłącza to dzięki za info, życie mi to trochę ułatwi.
Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Odpowiedz
#4
Te tylne ,boczne lampki gasną zdaję się po kilkunastu minutach...(chodzi mi o włączanie ich "ręcznie")
Galaxy AUY
Odpowiedz
#5
Mam mk1 i boczne światełka w kabinie jak też te nad lusterkiem lub po środku auta jak włączymy ręcznie to się wogóle nie wyłączają sprawdzone na 100%, chyba że aku padnie.Smile
Odpowiedz
#6
Może po lifcie już tak,u mnie na stówę gasną po jakimś czasie... no tak- to pewnie centralny steruje z pilota,..
Pozdrawiam Andrew Smile
Galaxy AUY
Odpowiedz




#7
Jutro zajadę do pracy i zostawię włączone radyjko i światło w kabinie to się okaże. Jak wieczorem nie napiszę tzn. że ładuję akumulator, bo żaden moduł nie odłączył zasilania Big Grin
Odpowiedz
#8
No radia to chyba automat nie wyłącza,ale kto wie?
Galaxy AUY
Odpowiedz
#9
Jestem. Ledwo zapalił. I teraz nie wiem czy to wina lampki czy radia,bo jak po 12h pracy otwierałem auto to i jedno i drugie nie działało Angry a też przydałoby mi się właśnie zasilanie do rejestratora. Tylko zastanawiam się czy wideorejestrator ma aż tak duży pobór, bo może mógłby pracować na okrągło?
Odpowiedz
#10
Radio wyłącza siępo 1 godzinie pracy, o czym pisze w instrukcji, ale to może być zależne od modelu radia. Ja mam rejestrator podłączony pod zasilanie radia, przekręcam kluczyk włącza się, wyłącza się dopiero jak wyciągnę kluczyk ze stacyjki.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Cały czas idzie prąd na wzbudzenie. Sharan 1.9 tdi 115 KM AUY 02 1 600 25-01-2022, 15:19
Ostatni post: Sharan 1.9 tdi 115 KM AUY 02
  Swiatła cofania świeca sie caly czas lunatic1991 4 1,547 20-03-2020, 23:09
Ostatni post: lunatic1991
  Wentylator/y chłodnicy nie wyłączają się/pracują cały czas. Damianos 16 5,803 27-12-2018, 17:25
Ostatni post: tolus24
  Lampki w dzwiach tylnych i przednich - temat zbiorczy sirius98 40 16,098 09-09-2017, 22:44
Ostatni post: marcin1621

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości