Ocena wątku:
  • 13 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TDI - Szarpanie/drgania silnika/karoserii/kierownicy podczas przyspieszania/jazdy
#71
Prywatnym autem jeżdżę bardzo mało. Dziennie około 16-20 km. Jeżdżę spokojnie i mam stalówki. Co do tego syfu z felg to też to podejrzewam, tylko zastanawia mnie to, że to się stało nagle. Rano wszystko było Ok, zrobiłem 8 km do pracy i nic się nie działo a wieczorem jak tylko ruszyłem, zacząłem się rozpędzać to się zaczęło i trwa cały czas Sad
Odpowiedz




#72
Wywazenie to odczuwalne przy wiekszych predkosciach. Stawiam na oberwana gume w lozysku podpory zwlaszcza ze bylo tam zagladane. Masz wersje alu czy stalowa. Silnik tez mi cos nie pasi bo niby piszesz ze rok 2002 a bvk?
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#73
Szczerze mówiąc to nie bardzo wiem czy tam jest Alu czy stal (mam rozumieć, że chodzi o podporę, bo koła to stalówki). 2 tygodnie temu była wymieniana ta krótsza część prawej półosi, bo był luz na wieloklinie. Robił to gość, który naprawia mi auta od wielu lat i prywatnie jeździ sharanem i właśnie mówił, że najgorsza jest ta krótka część, bo przez wyrobiony wieloklin półoś może się nawet ukręcić. Powiedział, że reszta jest ok - miał wolną rękę odnośnie wymiany części ilość nie miała znaczenia, a części miały być ze średnio - wyższej półki.
Wieczorem przejechałem się z kolegą to stwierdził, że na nogach z prawej strony już prawie od zera czuje delikatne wibracje, które się nasilają w miarę wzrostu prędkości no a jak mocniej depnę to jeszcze bardziej się nasilają. Powyżej 90 znikają. Nie rozpadzie się szybciej niż 100, więc nie wiem co jest dalej.
A czy jest możliwe, że ta guma zerwała się tak bezszelestnie i nagle? I gdyby się okazała ta guma to da się samą podporę zmienić czy razem z długą pólosią trzeba?

Ps. A co do silnika to przepraszam za wprowadzenie w błąd, ale jeszcze nie byłem w ASO by sprawdzić po vinie co tam siedzi. Jest to standardowa jednostka 1.9 tdi 115km czerwone dwie literki di.
Odpowiedz
#74
Dwie czerwone "DI" to 130, ostatnia " I" to 115, a wszystkie czerwone to 150. Ale tym się nie sugeruj. Bo ja mam na klapie trzy czerwone TDI. A mam 115km. Ale sam to zrobiłem świadomie bo duży mod będzie wkrótce. Wypadało by jeszcze dekiel na silniku zmienić żeby się nie gryzło.Cool Po vin sprawdzaj a nie po kolorach bo tak jak u mnie będzie siedzieć dalej słupek 115 konny.
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."
Odpowiedz
#75
Glupoty gadasz. Dwie czerwone to 115 w sharanie i ali. Ford jeszcze chyba inaczej mueszal. Tez zmienilem u siebie na 3 czerwone. Kiedys dawno temu bylo mozliwe weryfikowanie po kolorach jak byly 90 konne i 110.

Ten mechanik to idiota jak wymienia tylko jedna czesc a druga nie. Pomijam fakt ze juz partoli robote bo ta czesc ktora ci wymienil to zapewne zamiennik ktory tez osobno nie wystepuje. A zamuenniki to wiemy jakie sa-do d u p y. Poza tym ten lyz mozna powiedziec nie wplywa na drgania podczas jazdy a jedynie luz przy ruszaniu i jamowaniu silnikiem. W koncowej fazie tylko jak pisales stracisz mozliwosc jazdy bo bedzie sie krecic w tym polaczeniu. Tak ci robil ze nie wiesz co masz nawet za podpore. A ja wietrze ze przy tej wymianie to nawet nie zauwazyl ze guma popekala w tym lozysku podpory i jak ma tam przejsc sila to gnie polos i masz te drgania im wiecej gazu lub pod gore jedziesz tym bardziej to odczuwalne.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#76
Z całym szacunkiem dla Ciebie. 90 czy 110 na pompie miały inny wzór liter. Proszę sprawdź a potem pisz że głupoty piszę. Polecam lekture forum golfa 4 czy passata B5 bo tam też identyczne motory szły w tym samym czasie.
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."
Odpowiedz




#77
Z calym szacunkiem w vagach nie siedze od wczoraj. Nie mowimy o tdi z golfa 3 czy przedliftowego sga. Mialem golfa 4 ahf czyli 110 i czerwone i bylo mam golfa 4 asz 130 konnego i czerwone di. Mam 115 konnego sharana i di czerwone. Jakis czas temu dla osoby z rodziny kuppwalismy golfa 4 ajm 115 km i di czerwone. Tdi czerwone cale to w golfie mial tylko arl. Sga to mieszali na rozne sposoby ale kazdy ci powie ze di czerwone to auy 115 km. Asz tez mialy tu roznie w sga. Mozna spotkac i calosc czetwona i tyko di czerwone no chyba ze ktos kombinowal.
Zrobic ci fotki moich aut?
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#78
Ok. Czyli rano jadę do niego niech patrzy. Obstawiałem, że może drut w oponie poszedł, ale jak wszyscy wskazują na półoś i podporę to w takich układach krótka do reklamacji, długa do wymiany i podpora też. Tak pi razy drzwi - w 1000 się zmieszczę, czy mało? Robota będzie friko, bo reklamacja.
Odpowiedz
#79
Sluchaj ja nie wiem co tam u ciebie jest. Poprostu wudze ze to nie fachowo robione. Jak wymienial tylko jedna czesc tej podpory jak to calosc jest. Nie kupisz polowy. Domniemam ze przy tej operacji guma poszla bardziej bo takie sytuacje mialem. Jesli jeszcze przeguby sprawdzal metoda macajewa to wybacz.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#80
Już jest wszystko jasne. Po gruntownym sprawdzeniu opon, zawieszenia i napędu okazało się, że przegub wewnętrzny ma bardzo duży luz. Chciałem kupić nowy, lecz znajomy właściciel wypożyczalni aut, gdzie 80% to Sharany i Alhambry powiedział, że lepiej kupić z używki z Audi A6 C6, niż nowy zamiennik. Co do półosi - 2 tygodnie temu została wymieniona ta część od skrzyni do przegubu. Z łożyskiem. Wszystko jest tam metalowe. Natomiast reszta tzn. Krzyżak i kielich dowiedziałem się, że była wymieniana około sierpnia na zamiennik. Wytrzymała może z 10k km.
Na zdjęciu widać co się stało. Brakująca część wypadła z kielicha. Nie wiem jakim cudem to się stało, ale na szczęście już jest OK Smile


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poduszka silnika rafal4610 3 124 16-04-2024, 08:23
Ostatni post: Niemago
  Remont silnika refiko 1 200 02-12-2023, 21:55
Ostatni post: wesol
  Wibracje na kierownicy Sharan 1.9 TDI 2006r. sirius98 5 653 01-07-2023, 11:06
Ostatni post: wesol
  hałas przy obrotach 1600-1800 tylko podczas jazdy dramburg 58 18,729 12-04-2023, 08:26
Ostatni post: adamsaba1
  ASZ schemat wiązki elektrycznej silnika Marcin...11 8 1,276 15-03-2023, 16:00
Ostatni post: Marcin...11
  Jaki olej do silnika 2,0 103 kW? necik 1 563 15-11-2022, 16:21
Ostatni post: Niemago
  Przerywa i falowanie podczas przyspieszania smithpl 1 642 18-07-2022, 16:32
Ostatni post: Niemago
Sad 1.9 TDI nierówna praca silnika/drgania na wolnych obrotach sand21 136 47,716 13-06-2021, 14:40
Ostatni post: agaikarol
  Kodowanie sterownika silnika i skrzyni biegów Tiptronic Jacto rewolwer1980 3 1,548 05-06-2021, 14:37
Ostatni post: kalamb
  Płukanie silnika rafik114 52 28,448 06-04-2021, 21:17
Ostatni post: Mazur1908

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości