Ocena wątku:
  • 13 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TDI - Szarpanie/drgania silnika/karoserii/kierownicy podczas przyspieszania/jazdy
#41
niezuca ;/ tylko jak się gaz dodaje ;/
Odpowiedz




#42
tak jak pisalem pod obciazeniem jest drganie. bez obciazenia praktycznie nie ma. Wiesz auto nie jest nowe wiec cos tam zawsze bedzie lekko drgać. umnie poz mianie lozyska podpory oraz tego przegubu wewentrznego drgania sie zmniejszyly o jkaies 90% czyli praktycznie nie ma ich.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#43
jutro jade odebrać auto z bieg-matu bo już nic niewymyślą napęd przetestowali skrzynia sprawdzona mam pół os lewą na zapas niestety a to koszta ale kazałem im znajsc i kupic trudno polezy w garażu w poniedziałek sciągana będzie u mechanika 20 km odemnie pokrywa i będą pompki i wałek pod uwagę brane mówi ze ostatnio miał w b5 taką sytuacje i wałek był do wymiany i tez trzęsło silnikiem ja już się zastanawiam nad zakupem silnika ;/ 1200 zł cały blok z gwarancja na 3 miesiące ale najpierw chce by ktoś zajrzał na te pompki i reszte . może on ma większe doświadczenie w kompie i zrobi coś więcej jakihś testów ja mam vaga takiego za pare zł nie wiem czy na nim bym zdziałał choćby logi jakies plus zero teorii w głowie na ten temat Tongue wiem ze na forum jest napisane . odpisze w tygodniu co się dowiedziałem .
Odpowiedz
#44
zwykly vag wystarczy. Wiecej nie potrzeba to nei auto z 2010 roku by tam trzeba bylo super sprzetów do diagnozy.Owszem wytarty walek i pompka wykrzaczona bedzie powodowac szarpania silnika. Ale dziwi mnie to ze znowu pakujesz sie w koszty zamiast zdiagnozowac auto. Wydaje mi sie ze polowe jasy wywaliles w bloto i jakbys sie udal do jakiegos tunera co ma taki silnik obcykany w jednym palcu to by ci wszystko ladnie zdiagnozowal w duzo mniejszej kasie.

za 1200 zl to raczje nie bedzie to caly slupek z glowicą, pompkami itd bo kto jest tak glupi by sprzedac za taka kase pozadny silnik gdzie pompa tandem kosztuje 200-300 zl walek rozrzadu tez cos podobnie, glowica tez nie mniej. slupek hmm z kafla, a gdzie reszta osprzetu, moze jeszcze turbo.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#45
no przecież pisze ze sam blok Smile z pompkami facet chce 2 tys z pompkami i turbo facet chce 2600 a cały kompletny chce 3500 zł to akurat nie będą koszty bo to znajomy znajomego z pracy także to będzie przysłowiowa butelka a tylko zajrzy mało mam czasu ale jeżeli ktoś może mi posłac na @ stosowne programy i instrukcje dla przedszkolaka chętnie bym sprawdził co potrzeba by tą zagadke rozwikłać teraz mam nocki wiec będę miał ze 2 h na dzień zanim dzieciaka odbiore z przedszkola Smile
Odpowiedz
#46
vagiem najlpeiej 311.2 zarejestrowana wersja lub skrakowana poprostu tak zeby byla pelna zrobisz logi na odpalonym silniku cieplym masz zorbic bez dodawania gau po okolo 20-30 sekundosobno grupy 013 018 i 023. Mozna tez te trzy grupy razem zlogowac i tez powinybyc w miare czytelne.
Z tym ze tak jak ci pisalem nie ma opcji by silnik kula tylko pod obciazeniem jak walek jest wytarty. To by kulal juz odrazu na jalowych.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#47
vaga sciagłem już jest na netbooku i mały filmik https://www.youtube.com/watch?v=TxZp0y05tS0 wróce autem z Wrocka i od razu to zrobie i spróbuje jakos to wpakować na forum i wtedy może cos poradzisz Smile
Odpowiedz
#48
witam, dołączę do tematu bo mam to samo, może komuś też się przyda.
telepie mi delikatnie od początku właściwie jak mam SGA, ale teraz to już przesada się zrobiła i oczywiście po ingerencji mechanika w zawieszenie.
wymieniałem wszystko w wahaczach, górne łożyska amorów z gumami i nie wiem czy źle to poskładał z powrotem czy jak, bo przy 90km/h wzwyż to tak trzęsie że nie można momentami utrzymać kierownicy. mam też inne objawy-powiedzcie mi czy ma to też wpływ na trzęsienie kierownicy przy hamowaniu? bo dzieje mi się to w tym samym zakresie prędkości a tarcze i klocki cholera nowe mam od miesiąca. najdziwniejsze że jak wymieniłem tylko tarcze było ok, potem mechanior zabrał się za zawieszenie i zje..ał chyba coś. ehh z tymi fachowcami.
oczywiście muszę sprawdzić łożysko podpory, kolega wesol ma sprawdzić oznaczenie takiego łożyska i mam nadzieję że poda tu w poście a jak nie to ja podam potem.
szukam też tego używanego przegubu od audi A6, ale faktycznie sporo różnych jest, chyba trzeba wiedzieć jak dokładnie wygląda, jak trafię na ten dobry to też wrzucę foty.
co do samego poskładania to fakt, zgodzę się z kolegą bercikiem350 że ma wpływ odpowiednia ilość smaru i dokładność poskładania. kiedyś coś tam sobie przy kole grzebałem że wysunęła mi się półoś lekko, poruszał ten wewnętrzny przegub i potem jak poskładałem to trząsł niemiłosiernie. rozebrałem jeszcze raz, umyłem ładnie, nałożyłem sporo nowego smaru, dokładnie poskładałem i ustało.

prosze, podpowiedzcie coś w mojej sprawie, dzięki z góry
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz
#49
jesli podpora jest w koszu aluminiowym to lozysko mozna podpasowac 6303 najlepiej C3 czyli z nieco zwiekszonym luzem. Pisalem to na forum w tych tematach o drganiach itp.
przegub to sobie znajdziesz chocby na allegro albo w google jak ono wyglada. kliken

Co do smaru i jego jakiemuś dzialaniu to ja naprawde nie wiem co tu ludzie wypisuja. W zyciu to rozebralem polosi, przegubów chyba ze dwiescie albo i wiecej. w swoim sharanie to kazda polos conajmnie po 5 razy rozbieralem. Opisywalem tez ze wymienilem u siebie przegub jedne od audi a druga cala dalem poloske od phaetona bo jest prawie identyczna. Smar nie ma nic tu do tego. smaru mozna od czasu do czasu dolozyc do tych przegubów a napewno jak tam nikt nie zagladal od lat.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#50
a co to znaczy prawie identyczna?? cos trzeba przerobic??
Sharan Special 1.9 TDI BTB 150KM
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poduszka silnika rafal4610 3 121 16-04-2024, 08:23
Ostatni post: Niemago
  Remont silnika refiko 1 197 02-12-2023, 21:55
Ostatni post: wesol
  Wibracje na kierownicy Sharan 1.9 TDI 2006r. sirius98 5 652 01-07-2023, 11:06
Ostatni post: wesol
  hałas przy obrotach 1600-1800 tylko podczas jazdy dramburg 58 18,715 12-04-2023, 08:26
Ostatni post: adamsaba1
  ASZ schemat wiązki elektrycznej silnika Marcin...11 8 1,272 15-03-2023, 16:00
Ostatni post: Marcin...11
  Jaki olej do silnika 2,0 103 kW? necik 1 558 15-11-2022, 16:21
Ostatni post: Niemago
  Przerywa i falowanie podczas przyspieszania smithpl 1 642 18-07-2022, 16:32
Ostatni post: Niemago
Sad 1.9 TDI nierówna praca silnika/drgania na wolnych obrotach sand21 136 47,699 13-06-2021, 14:40
Ostatni post: agaikarol
  Kodowanie sterownika silnika i skrzyni biegów Tiptronic Jacto rewolwer1980 3 1,545 05-06-2021, 14:37
Ostatni post: kalamb
  Płukanie silnika rafik114 52 28,435 06-04-2021, 21:17
Ostatni post: Mazur1908

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości