Ocena wątku:
  • 13 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TDI - Szarpanie/drgania silnika/karoserii/kierownicy podczas przyspieszania/jazdy
#91
GSP to Korea jednak, sprawdzałem, produkuja tylko półosie napędowe i przeguby przede wszystkim na rynek amerykański, azjatycki i od 2007 na europejski z centralą w Niemczech. Auto trochę lata i nie chce wymieniać co chwila przegubów po...50 zł. ;-) jest długa gwarancja wiec się nie przejmuje Edek przeleciał ok 30 tys i nadal ok :-) w sierpniu założyłem opony całoroczne Imperial ecodriver 4S ( tez niby Chińczyk tyle ze Belgijski :-) i póki co jest bardzo przyzwoicie. Przejechałem się zdrowo na uznanych firmach (Lemforder, Monroe, Pirelli i innych) szukam innych rozwiązań. Póki co się sprawdzają jak długo zobaczymy. Teraz np. zmieniam amortyzatory tył już założony Optimal (3 lata gwarancji).
Ps. Lemforder to teraz porażka miałem dwie reklamacje ( uznane) poduszek i łożysk amortyzatora po 2000 km i po 4000.
Odpowiedz




#92
wybacz ale mi jednak wydaje się że to chiny
http://www.gsp.cn/index.jsp?id0=z0hkxmft...z0hkxq04th
Odpowiedz
#93
W 1985 zalozono w Wenzhou w Chinach ta firme. Od poczatku do konca to chinol. Przy spokojnej jezdzie to prawie ze kamoka bedzie sie spisywac. Juz lepszy jest Hart choc tez trodno tu mowic o czyms lepszym.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#94
A niech :-) póki co jest ok kasa nieduża elementy nowe jest gwarancja. Obecnie większość sprzętów podzespołów elektroniki itd jest z Chin wystarczy spojrzeć co jest w nowych Sharanach po 2011 roku. Kilku kolegów mechaniorów montuje GSP i reklamacji nie ma.
Panowie ma trochę swoje inne podejście do sprawy. Może być niższy standard (co w wielu przypadkach już sprawdzonych nie oznacza ze dużo gorszy) byle nowe. Nie mam zaufania do używek tylko dlatego ze marketingowo uznane bo tez nie zawsze się to sprawdza. Co z tego ze napis Dunlop mało zjechany gdy guma ma 10 lat? Nie ma to znaczenia? Dla mnie ma. Gdy mi "cudny" przegub z audi za 5 dych rozwali napęd to tylko zażalenie do Najświętszej Panienki pozostaje ;-) to moje zdanie i moje prawo. A czas pokaże.
Zasięg firmy GSP jest naprawdę duży i nie sadze żeby wszędzie udawało im się upychać typowy chinolski szajs
Wesol czy myślisz, ze Edek został pociągnięty do 140 ps po to by uprawiac PSJ ? ;-) wiec nie pieprz o jakichś kamokach i innych bzdurach
Był wysypany lewy wewnętrzny i prawy zewnętrzny bardzo reszta trochę mniej, teraz nic nie telepie jeździ płynnie i sprawnie, 30 tys i jest w porządku wiec o co chodzi? Założyłeś kiedykolwiek GSP? Zapewne nie bo Ty wolisz audi za 5 dych. Twoja sprawa i tego nie neguje. Ja wole GSP z gwarancją i Tobie tez nic do tego
Odpowiedz
#95
Nic do tego i rob jak uwazasz ale zeby zjadlem na przegubach i przy moim doswiadczeniu w tej materii jestes akurat malutki. Wiele osob poszlo tym tokiem i chyba nie zaluje. Takie gsp to u siebie 450 niutonami to miele jak kawe w mlynku. Cala europa chyba smiga na przegubach gkn'a niezaleznie czt to citroen czy ford czy opel czy vag a to chyba swiadczy o tym ze to raczej pozadne jest.
Nikomu sie jeszcze nic nie trafilo by jakis przegub strzelil od audi bo to fizycznie niemozliwe.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#96
juz zrobiłem i chce na bazie moich doświadczeń (choć małych) przekazać ludziom którzy pytają ze istnieją inne rozwiązania niż szrot za piec dych o którym nic nie wiem po jakim de facto jest przebiegu. GKNy nie są wieczne, wbrew Twoim opiniom nie maja prawa być. Tak mówi fizyka, struktura materiałowa... i moje zjechane gkny, które powiedziały dość po przelocie 300kkm ;-) Nie mówię ze nie masz trochę racji i napewno większe doświadczenie. Nie zamierzam z Tobą konkurować!! bo to nie mój fach, w moim tez mógłbym Cię "zmieść" w piec sekund ;-) tylko po co?. Wszystko się zmienia i trzeba być czujnym by nie zostać z tylu. Jest taka zasada poruszania się po kole. Jak za daleko pójdziesz w lewo to wyjdziesz z prawej strony :-) trzeba uważać.
Odpowiedz




#97
Dziękuję za zainteresowanie moim pytaniem.

Ponieważ pewnie zlecę wymianę przegubu/ów (lub po ocenie - całej ośki - to wyjdzie niewiele drożej, a roboty mniej) fachowcowi, chcę zrobić to na porządnych częściach, stosowanych fabrycznie. Te, jak wiadomo, robią znaczne przebiegi nawet ponad 300k km bez problemów. Oczywiście zależy kto i jak jezdzi ale to już sprawa indywidualna. Gdybym się lepiej orientował w zakresie przegubów pewnie szukałbym używek od Audi w dobrym stanie.
A pro'po użyvek. Ponieważ zimą Galaxy jest rzadziej używany, na zimę zakupiłem opony używane 215/55R16 ale w b.d. stanie (2x6,5mm i 2x8,3mm - Bridgestone Blizzak LM32 - opony z marca 2015r) razem z felgami metalowymi w cenie (prawie) jednej nóvki. Nawet były solidnie wyważone. Okazało się, że opony przyjechały ze Szwajcarii wiosną tego roku "na" Sharanie przeznaczonym na handel.
Można by przyjąć, że dzięki temu zaoszczędziłem ok 1500zł i dlatego teraz mam na porządne przeguby ..... Big Grin

Wracając do ferelnych stuków przy 80-100 km/h, znalazłem przeguby firmy LÖBRO. Części nie są tanie ale sądzę, że będzie to procentować przez lata. Dlatego myślę, że się opłaca teraz sypnąć kasą, by potem długo mieć spokój.

Podobno firma LÖBRO to "stajnia" GKN, a na GKN jedzie VW/audi, z tego co tu wyczytałem. Czy to prawda?
Co sądzicie o częściach - przegubach firmy LÖBRO?

Leo

Czy się nie mylę, że GKN produkuje półosie pod dwoma markami?

1) LÖBRO

2) SPIDAN

Leo



Odpowiedz
#98
tak spidan i lobro to marki gkn
Odpowiedz
#99
Czeka mnie właśnie ta sama operacja.
Szkoda że zimno bo pobawiłbym się sam.
U mnie drgania występują między 65-80km/h, zacząłem od wyważenia kół a potem kanał i sprawdzanie luzów.
U mnie wygląda to tak:
https://www.youtube.com/watch?v=s_iD4qMdGTc
Wymieniać sam przegub?
Mam wrażenie że luzów u mnie jest więcej, co słychać i widać na filmiku
Masz może nr przegubu z Audi?
Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
Odpowiedz
Czesc,

Co obstawiacie?

Objawy są następujące - wyraźnie wyczuwalne wibracje/drgania z okolic przedniego zawieszenia (chyba po lewej stronie, ale mogę sie mylić bo z prawej dawno nie jechałemSmile.
Częstotliwość drgań proporcjonalna do prędkości (obrotów koła).
Przy jeździe ze stałą prędkością, hamowaniu i przy delikatnym przyspieszaniu nic nie czuć.
Nie zauważyłem, aby drgania były intensywniejsze przy skręconych kołach.

Jakies pomysły?


JanT
Sharan 7N, 2011, TDI 140KM
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poduszka silnika rafal4610 3 121 16-04-2024, 08:23
Ostatni post: Niemago
  Remont silnika refiko 1 200 02-12-2023, 21:55
Ostatni post: wesol
  Wibracje na kierownicy Sharan 1.9 TDI 2006r. sirius98 5 652 01-07-2023, 11:06
Ostatni post: wesol
  hałas przy obrotach 1600-1800 tylko podczas jazdy dramburg 58 18,721 12-04-2023, 08:26
Ostatni post: adamsaba1
  ASZ schemat wiązki elektrycznej silnika Marcin...11 8 1,274 15-03-2023, 16:00
Ostatni post: Marcin...11
  Jaki olej do silnika 2,0 103 kW? necik 1 561 15-11-2022, 16:21
Ostatni post: Niemago
  Przerywa i falowanie podczas przyspieszania smithpl 1 642 18-07-2022, 16:32
Ostatni post: Niemago
Sad 1.9 TDI nierówna praca silnika/drgania na wolnych obrotach sand21 136 47,705 13-06-2021, 14:40
Ostatni post: agaikarol
  Kodowanie sterownika silnika i skrzyni biegów Tiptronic Jacto rewolwer1980 3 1,548 05-06-2021, 14:37
Ostatni post: kalamb
  Płukanie silnika rafik114 52 28,447 06-04-2021, 21:17
Ostatni post: Mazur1908

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości