Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 2.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Różnice w 1/2 FIS a cały + długo palący się wyświetlacz.
#1
Witam właśnie zmieniłem licznik z 1/2 fis'a na cały FIS... i jest parę różnic o które chce zapytać.
Mianowicie po pierwsze, po zamknięciu auta środkowy wyświetlacz mi się pali przez około 30 sec i potem gaśnie czy tak ma być? Jeśli nie to czego może być to przyczyną ?
Oraz jak "przekręcę" kluczyk to w starym liczniku (1/2fis) wyświetlają mi się wszystkie kontrolki wygląda to tak:
[Obrazek: khkW5l.jpg]
a w pełnym fisie nie... tutaj pełen FIS
: [Obrazek: 2lIUil.jpg]

zaznaczyłem które kontrolki się nie świecą, i mam pytanie czy tak ma być? / Gdzie są one wyświetlane ? Czy może jest licznik zepsuty ... ?
Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
Odpowiedz




#2
Ja mam licznik jak na zdjęciu nr 2 i też kontrolki wszystkie mi nie świecą przy przekręceniu stacyjki, po drugie, również przez około 20 - 30 sekund po zamknięciu drzwi, świeci się na środku sygnał zamkniętych drzwi, więc wydaje mi się że z Twoim licznikiem jest wszystko w porządku.
Gdzie poszczególne dane są wyświetlane? Poziom paliwa tuż nad info o drzwiach i wyświetlany jest dodatkowo napis, reszta kontrolek nie kojarzę.
SHARAN 1.9 TDI 115KM 2002

www.luxtoner.pl - tonery, tusze i serwis drukarek - WARSZAWA

Odpowiedz
#3
zużycie klocków czyli ten między wodą a paliwem świeci się duży znaczek na środku wyświetlacza
Odpowiedz
#4
Zrobiłem nowy temat "Gwałtowne odcinanie co 3-5.", lecz nie mogę do niego wejść z nie wyjaśnionych powodów Smile ale dopóki nie ma nikogo z Administracji, napiszę mój problem tutaj:
Mianowicie Wymieniłem ten licznik z 1/2 FIS na pełny FIS ( po prostu jeden wyciągnąłem drugi wsadziłem ) i co się okazało. Jadę autem i nagle ( przy prędkości 90km/h około - potem wzrastała i również tak się dzieje ) jest jak by "odcinanie" gazu / auta, tzn. trzymam pedał gazu na tym samym poziomie a auto jedzie i co 3-5 sec nim "szarpie" jak bym gwałtownie odpuścił gaz i potem dodał. Zmieniłem licznik na 1/2 FIS i wszystko jest ok ???
Pytałem znajomego mechanika ( ale nie zajmuje się licznikami ) co to może być to powiedział mi "brak komunikacji z licznikiem".
I tutaj moje pytanie, czy ma ktoś pomysły co może być tego przyczyną ? Czy może jest coś takiego że trzeba ten licznik zakodować ? Lub coś w nim ustawić ? Czytałem trochę w sieci że ludzie jakoś kodowali / ustawiali liczniki pod konkretne wyposażenie lecz jest to dla mnie nie jasne ponieważ sam nigdy nie robiłem nic takiego / nie podłączałem auta pod kompa itd dlatego opieram się tylko na mechanikach w tej kwestii. Dodatkowo czy jest możliwość żeby to był licznik uszkodzony w "ten" sposób ?

Mam pewnego rodzaju chyba fobie co do używanych rzeczy bo już raz kupiłem manetkę i była uszkodzona i potem przez mc odzyskiwałem pieniądze ... i teraz nie chce żeby było tak samo / albo chce wiedzieć wcześniej żeby było na gorąco.
Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Cały czas idzie prąd na wzbudzenie. Sharan 1.9 tdi 115 KM AUY 02 1 611 25-01-2022, 15:19
Ostatni post: Sharan 1.9 tdi 115 KM AUY 02
  Wyświetlacz FIS - zmiana języka krzys44 12 17,532 08-01-2021, 10:13
Ostatni post: rudobrody
  Wentylator/y chłodnicy nie wyłączają się/pracują cały czas. Damianos 16 5,853 27-12-2018, 17:25
Ostatni post: tolus24
  Uszkodzony wyświetlacz - climatronic ninetyone 1 1,331 23-12-2016, 22:13
Ostatni post: wesol
  Podgrzewanie przedniej szyby - tylko mi tak długo grzeje? owczar 16 10,777 04-04-2013, 23:16
Ostatni post: owczar
  Migający wyświetlacz komputera Gawlik 9 6,506 25-01-2013, 21:18
Ostatni post: marcel
  migający/ znikający wyświetlacz komputera Alhambra Kaniur 2 3,384 27-09-2012, 22:13
Ostatni post: Kaniur

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości