Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cos rozładowuje akumulator pomocy
#81
Najlepiej, żeby zobaczyć co jest nakombinowane to zdejmij środek (będzie więcej miejsca do dłubania) i rozizoluj wiązkę trochę dalej tak, żeby widzieć ori przewody. Jeżeli dalej jest wszystko całe, to po prostu wywal te doczepki, zrób przedłużenie przewodów odpowiednimi kolorami i na spokojnie podłączaj radio. Domorosłe majstry potrafią zrobić naprawdę dziwne mostki, często dość głęboko.
Jeżeli w innym samochodzie radio grało prawidłowo i nie doiło aku, to musisz mieć coś z kablami w wiązce porobione. Dlatego nie możesz go prawidłowo podłączyć.
Tolus, ta rozpiska pinów jest naprawdę teoretyczna. Ostatnio u żony w 206-tce padła zmieniarka, więc wywaliłem ori radio Blaupunkta i założyłem inne radio Blaupunkta. Oczywiście radio nie działało. Musiałem zamieniać przewody miejscami. Niby ten sam producent, niby to samo ISO...
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz




#82
(22-07-2016, 08:03)mamwi napisał(a): Najlepiej, żeby zobaczyć co jest nakombinowane to zdejmij środek (będzie więcej miejsca do dłubania) i rozizoluj wiązkę trochę dalej tak, żeby widzieć ori przewody. Jeżeli dalej jest wszystko całe, to po prostu wywal te doczepki, zrób przedłużenie przewodów odpowiednimi kolorami i na spokojnie podłączaj radio. Domorosłe majstry potrafią zrobić naprawdę dziwne mostki, często dość głęboko.
Jeżeli w innym samochodzie radio grało prawidłowo i nie doiło aku, to musisz mieć coś z kablami w wiązce porobione. Dlatego nie możesz go prawidłowo podłączyć.
Tolus, ta rozpiska pinów jest naprawdę teoretyczna. Ostatnio u żony w 206-tce padła zmieniarka, więc wywaliłem ori radio Blaupunkta i założyłem inne radio Blaupunkta. Oczywiście radio nie działało. Musiałem zamieniać przewody miejscami. Niby ten sam producent, niby to samo ISO...
Tak by było najlepiej i profesjonalnie. Natomiast dosc pracochlonnie. Moja 2 letnia córcia nie chidzi do żłobka a oboje z żoną pracujemy wiec na razie to mam obcykane lego Duplo i świnke Pepe
Napewno tak zrobię jak piszesz jak będę mial wiecej czasu jak godzinę dziennie. Na chwilę obecną zrobię pomiary i ubytki na kazdym pinie. jak to nic nie wniesie to tak jak mówisz...
ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Odpowiedz
#83
Tępa świnia Big Grin. Ja mam już to za sobą Tongue Teraz jestem na etapie kanciastoportego. Trochę bardziej wydumany humor.
Z tymi kabelkami to fakt, ze dwie, trzy godziny trzeba, żeby ładnie zrobić.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#84
(22-07-2016, 08:03)mamwi napisał(a): Tolus, ta rozpiska pinów jest naprawdę teoretyczna. Ostatnio u żony w 206-tce padła zmieniarka, więc wywaliłem ori radio Blaupunkta i założyłem inne radio Blaupunkta. Oczywiście radio nie działało. Musiałem zamieniać przewody miejscami. Niby ten sam producent, niby to samo ISO...

Witam.

Rozpiska pin-ów w kostce radia (jeśli była zmieniana) może być teoretyczna ale kolor kabli w instalacji samochodu już nie (bo nie wieżę, że ktoś dorabiał całą instalację audio po swojemu) i o ten kolor kabla/kabli mi chodzi, a nie o nr pin w kostce radia (o niego w ogóle nie pytałem) ani o krótki odcinek przyłączeniowy kabla z kostki iso, zakładając, że ktoś zmieniał kostkę, bo może jest w oryginale Wink.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#85
Ja rozumiem, o co chodzi. Kolory przewodów w instalacji zależą od producenta - w naszych są akurat takie jak podałeś, ale ich podłączenie do kostki ISO powinno być zgodne z normą, niezależnie od producenta, czyli zamiana modelu radioodbiornika powinna ograniczyć się do wypięcia i wpięcia kostki do drugiego radia. W mojej 206-tce cała instalacja do radia jest ori, nikt tego nigdy nie zaczepiał, są karteczki identyfikacyjne na wiązkach. Ale po zmianie modelu radia musiałem zamieniać miejscami zasilanie, bo w nowszym było inne podłączenie zasilania - i też ISO. W swojej Alabamie też zmieniałem radio i też musiałem zamieniać miejscami zasilanie. Co ciekawe, wyjścia na głośniki pasują zawsze.
Dlatego, jeżeli u Pamoniusza, ktoś kombinował wcześniej z podłączeniem radia i są jakieś dziwne kabelki to mogą dziać się cuda.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#86
(22-07-2016, 12:50)mamwi napisał(a): Ja rozumiem, o co chodzi. Kolory przewodów w instalacji zależą od producenta - w naszych są akurat takie jak podałeś, ale ich podłączenie do kostki ISO powinno być zgodne z normą, niezależnie od producenta, czyli zamiana modelu radioodbiornika powinna ograniczyć się do wypięcia i wpięcia kostki do drugiego radia. W mojej 206-tce cała instalacja do radia jest ori, nikt tego nigdy nie zaczepiał, są karteczki identyfikacyjne na wiązkach. Ale po zmianie modelu radia musiałem zamieniać miejscami zasilanie, bo w nowszym było inne podłączenie zasilania - i też ISO. W swojej Alabamie też zmieniałem radio i też musiałem zamieniać miejscami zasilanie. Co ciekawe, wyjścia na głośniki pasują zawsze.
Dlatego, jeżeli u Pamoniusza, ktoś kombinował wcześniej z podłączeniem radia i są jakieś dziwne kabelki to mogą dziać się cuda.
A oto kolorki u mnie z nr pinów :
1 FIOLET
2 BRAK
3 NIEBIESKO BIAŁY
4 BRĄZOWO CZERWONY
5 BIAŁO CZERWONY
6 SZARO-NIEBIESKI
7 CZERWONY
8 BRĄZOWY

chyba porobię próby z radiem i prostownikiem w domu bo to sa jakieś cuda. jak dam z iso nr 7 na żółty do radia i plus po kluczuku na czerwony do radia to nie działa a jak na odwrót to działa.... tylko pamieci nie trzyma.... duchy Panie, cuda jakieś...
ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Odpowiedz




#87
Witam.

Kostka iso w Twoim aucie prawie pokrywa się z oryginałem Smile, w którym (o ile się nie pomyliłem) :

1 - fioletowy - do zegarów i do modułu telefonu jeśli jest na wyposażeniu,
2 - żółty - do modułu telefonu jeśli jest na wyposażeniu,
3 - szaro-biały - do gniazda diagnostycznego obd i do modułu centralnej elektryki,
4 - brązowo-czerwony - do bezpiecznika (+ po zapłonie), do modułu centralnej elektryki i do modułu telefonu jeśli jest na wyposażeniu,
5 - czerwono-biały - do bezpiecznika (+ stały) i do modułu telefonu jeśli jest na wyposażeniu,
6 - szaro-niebieski - do pokrętła regulacji jasności podświetlenia i do modułu telefonu jeśli jest na wyposażeniu,
7 - czerwony - do bezpiecznika (+ stały),
8 - brązowy - do masy.

Teraz wystarczy zobaczyć na schemat podłączenia radia, najczęściej naklejony na radio, a jak nie to ściągnąć z neta i do dzieła i modlić się, żeby nikt nie namieszał wcześniej w instalacji i żeby radio było sprawne no i oby moduł centralnej elektryki nie był trafiony Wink.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#88
zabralem radio do domu. sprawdzilem, aby dzialalo musza być podpięte obydwa plusy i ten po stacyjce i ten z aku. rozłączenie któregokolwiek powoduje wylaczenie radia i najgorsze, że utrzymanie pamięci. Więc żółty z radia oznaczony jako MEMORY BACKUP podlacze do pin 7, masa do masy, czerwony z radia IGNITION SWICH B+ podłącze do pin 4, a kabel z radia pomarańczowy oznaczony jako ILLUMINATION CONTROL do pin 6... I Wola Boska!
i jeszcze sprawdziłem upływność na wyłączonym radiu 0,15 A... trochę dużo, wiec chyba nie będę sie upieral z tym utrzymaniem pamięci...
ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Odpowiedz
#89
0.15A to stanowczo za dużo. Skoro radio robi problem to bym się go pozbył.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#90
chyba poptostu podłącze tylko z + po stacyjce i będę za. kazdym razem regulować tony wysokieni basy bo stacje radiowe programuje mi szybko jednym dotykiem. I tak na zimę przyjdzie hebel na klemie minusowej bo do roboty będę bujał innym transportem. Radia na razie sie nie pozbede bo całe g. za nie wezmę a za nowe z tymi uzytecznosciami musiałbym powyżej tysiaka wyczesać. Może na elektrodzie cos wygrzebie dlaczego takie zarłoczne jest.
dzięki wszystkim za pomoc pozdrawiam
ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki akumulator do 1.9 andrzejbaczek 14 2,030 25-09-2023, 12:37
Ostatni post: jakwak
  Akumulator do 1.9tdi darkow 1 729 29-03-2022, 17:50
Ostatni post: wesol
  Sharan jedzie tylko 110km/h, pomocy ! Komapo 5 1,606 01-05-2020, 16:23
Ostatni post: Komapo
  Momenty dokręcania pompowtrysków POMOCY! mateusz.vw.sharan.89 11 32,458 13-02-2017, 01:17
Ostatni post: Stefano
  Przełącznik świateł POMOCY !!! kaminski97 11 3,389 20-12-2016, 08:29
Ostatni post: dmariusz
  Pomocy stuki adrian055 2 1,519 24-07-2016, 12:34
Ostatni post: roman18
  awaria pompowtryskiwaczy , pomocy dziidziaa 4 3,105 17-05-2016, 14:51
Ostatni post: Klocek
  Pomocy nie mogę wyjąć kluczyka z drzwi slawekk89 7 3,185 27-02-2016, 00:26
Ostatni post: Bogos
  Bład 17664 - jak wymienić czujnik ? Pomocy ! Porsche Design 1 2,683 01-12-2015, 22:13
Ostatni post: wesol
  pomocy jestem 600km od domu junak1956 12 5,904 16-10-2015, 19:33
Ostatni post: DuczekiOsia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości