Ocena wątku:
Szukam Sharana/Alhambra/Galaxy 96-00 - Jak wybrać aby było dobrze ?
03-12-2013, 23:34
Post: #11
RE: Szukam Sharana/Alhambra/Galaxy 96-00 - Jak wybrać aby było dobrze ?
Czerwony nie to mialem na mysli by kupic badziew od Turka po prostu jak kazdy z nas po czasie cos wychodzi i wtedy szukamy pomocy na forum wiem to ze swojego przykladuTongueTongueTongue
Reklama

04-12-2013, 14:57
Post: #12
RE: Szukam Sharana/Alhambra/Galaxy 96-00 - Jak wybrać aby było dobrze ?
(03-12-2013 23:34)kaskader napisał(a):  Czerwony nie to mialem na mysli by kupic badziew od Turka po prostu jak kazdy z nas po czasie cos wychodzi i wtedy szukamy pomocy na forum wiem to ze swojego przykladuTongueTongueTongue

Spoko Kaskader, po prostu za dużo powagi na forum było Big Grin

Jak się ma samochód z drugiej ręki, to oczywiście grupę wsparcia trzeba mieć. Sprawa jasna.
15-01-2014, 21:32
Post: #13
RE: Szukam Sharana/Alhambra/Galaxy 96-00 - Jak wybrać aby było dobrze ?
Witam kolego ja mam na sprzedaż fajnego 2000r ale w 110 km dieslu
16-01-2014, 01:07
Post: #14
RE: Szukam Sharana/Alhambra/Galaxy 96-00 - Jak wybrać aby było dobrze ?
1,9 TDI 110KM AFN miałem i dla mnie nie ma lepszego a w kolorze arden blue z ciemnymi kierunkami z tyłu i tapicerką nie granatową to już bajka.



Tutaj działam www.klubzafira.pl
08-03-2014, 00:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2014 01:51 przez smok_wawelski.)
Post: #15
RE: Szukam Sharana/Alhambra/Galaxy 96-00 - Jak wybrać aby było dobrze ?
Idzie znaleźć, niedawno szukałem i znalazłem :-).

Ja szukałem alternatywnie 2 silników (a właściwie 3) 2.0B+lpg albo 1,9 tdi 90km lub 110km ropniaka przerzuciłem tych SGA sporo realny stan był przeróżny od kurnika ze wszystkim w środku poobrywanym i wykastrowaną przepływką do aut w miarę normalnych, ale wszystkim coś brakowało jak mechanika ok to ruda wyłaziła, jak rudej nie było to znów coś innego tam szwankowało. Oczywiście wszystkie foty w necie pokazywały lux stan i w tel. wszystkie były lux do jazdy bez nakładów (a nie sorry jeden nie napisał ale w tel powiedział o rysie na boku i niespr. ABS) ale przy bliższym poznaniu jednak nie było już tak cacy.
W końcu o przewrotności :-) trafiłem 5km od chałupy uważam że jak na 96r to super stan poprz. właściciel miał pojęcie nie szalał ale auto dostawało co trzeba, korozji praktycznie zero tylko drobne bąbelki w 1-nym miejscu wokół znaczka na tylnej klapie są :-) - więc pogodziłem się z nie moim srebrnym kolorem i wziąłem tego Sharana za 6000.
Z tego co musiałem dołożyć to rozrząd, płyny i 1 stabilizator oraz czekają mnie letnie gumy i przekładka gazu bo jest w nim mikser 2-giej gen. ale sekwencję mam 1,5 roczną w uwalonej Cordobie 1,6 to podejdzie do 2,0 już z gaziarzem gadałem zatem przekładka ca 800-900 i będzie łącznie z papirologią i daniną PCC-3 koszt 7500.

Mechanika mechaniką to się stosunkowo łatwo da ogarnąć, ale auto w tych latach niestety ma prawo już ruda podjadać - tu zwróciłbym szczególnie uwagę, blacharka i lakier to skarbonka bez dna jedno drugie ciągnie. Więc auto z tych lat koniecznie na kanał i spód obadać a budę dobrze pooglądać a jak sprzedawca odmawia to włączyć tryb "ostrożnie" lub wręcz zrezygnować.
Szukać blisko, jest spory wybór po co generować koszty i hulać daleko - lepiej do auta dorzucić, oglądać dużo, im więcej SGA "przelecisz" tym będziesz miał lepszy pogląd co jest do wyboru i jak wyglądają auta w założonym roczniku i budżecie.

A dla czego nie sprzed 2000 stan się liczy a nie rocznik, po mojemu specjalnie nic przedliftowym nie brakuje.
Fakt plastiki - no cóż w tych latach tworzywa były marnej jakości ale np. 2000 a 2001 to wg mnie nie ma żadnej różnicy z wyj liftu i nie trzeszczą tak strasznie nawet u mnie w 96r, idzie wytrzymać, boczki się trochę kurczą od wielu lat słoneczka i chyba to tyle :-)
Piszesz o negatywnych opiniach, cóż niektórzy nawiedzeni redaktorzy na różnych portalach motoryzacyjnych tworzą wizję Armagedonu w SGA nie wiadomo po co, dobrze że wpadłeś na to forum po prostu pytaj do bólu tych co mają SGA w zakładanych latach.
Wiadomo auto prawie pełnoletnie nigdy nie będzie wyglądać jak bombonierka, ma też prawo się coś w nim popsuć, to normalka, moim skromnym zdaniem auta stare, z małą ilością bajerów i elektroniki, komfortu itp może są i siermiężne na dzisiejsze czasy ale i też mniej awaryjne i łatwiej, prościej i taniej naprawialne - oczywiście starość i zużycie też robią swoje nie ma co się oszukiwać.
Ja osobiście preferuję te 2(3) silniki które napisałem powyżej - innych nie znam dobrze z autopsji więc nie mogę ani polecać czy odradzać, najchętniej też widzę motor bez dwumasy i pompowtrysków, jeśli chodzi o 2,0 ADY to te motory "lubią" gaz.
Butlę założysz w koło zapasowe całkiem sporą a rezerwę w pokrowiec i w bagażniku też będzie miała bardzo spore luzy :-).
Jak trzeba więcej info/szczegółów - na podstawie mojego staruszka służę wszelką informacją - pisz śmiało, albo w tym wątku albo na prv.

Szukajcie a znajdziecie napisano - wg mnie jest to prawda, choćby na moim własnym niedawnym przykładzie :-) Powodzenia w szukaniu :-)



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  szukam zegarka do sharana z czterema przyciskami czyli ze sterowaniem piecykiem fishbone 15 7,292 02-12-2020 18:52
Ostatni post: kalamb
  Dekory carbon alhambra o2r Gruby92 0 952 09-12-2018 10:43
Ostatni post: Gruby92
  Szukam rolety do bagażnika aleksanderWroclaw 0 655 14-04-2018 15:48
Ostatni post: aleksanderWroclaw
  Kupie vw sharan/galaxy/alhambra 1.9tdi potakowy 0 724 14-11-2017 15:02
Ostatni post: potakowy
  szukam lusterka tomcio146 0 673 17-09-2017 00:58
Ostatni post: tomcio146
  Jakiej firmy nagrzewnicy kupić do sharana sephitorh 9 4,883 12-04-2017 11:20
Ostatni post: Grzesiek75
  Historia samochodu -szukam Grzenio 14 5,166 20-02-2017 12:11
Ostatni post: Grzenio
  szukam zaslepek klapek pod fotele przednie wesol 7 4,633 03-09-2016 23:17
Ostatni post: andrew7800
  SZUKAM POMOCY FORUMOWICZÓW Z OKOLIC TRÓJMIASTA. Stefano 3 1,840 22-07-2016 12:22
Ostatni post: Stefano
  Instrukcja do Sharana 2003r Sharan2003I 7 14,734 10-01-2016 19:09
Ostatni post: adrbru

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name