Ocena wątku:
Lekkie dragnia na sprzęgle
19-11-2013, 20:35
Post: #1
Lekkie dragnia na sprzęgle
Witam mam szarana od praktycznie tygodnia, mój kolega zauważył bo z kabiny jest to praktycznie nie słyszalne że ja włączam jedynke to przy lekkim nacisnięciu sprzęgła jest lekkie jakby telepanie drżenie pedału sprzęgła, jest to bardzo lekkie drżenie pedału ale przy lekkim nacisnięciu, po wciśnięciu pedału sprzęgła w podłoge drżenie znika, dzwiękowo jest to do usłysznie z zewnątrz, co to może być??
Reklama

19-11-2013, 20:52
Post: #2
RE: Lekkie dragnia na sprzęgle
moze łozysko oporowe albo koło dwumasowe sprawdz tak zapal auto i je zgaś raz z sprzegłem raz bez jak z sprzegłem i bedzie stuk to dwumas juz sie konczy chociaz z tym roznie bywa zrobiłem 50 tys km i jeszcze nie przenosił wibracji ale przy gaszeniu było słychac
19-11-2013, 22:37
Post: #3
RE: Lekkie dragnia na sprzęgle
trzeba czytac forum ze pisalem ze pulsowanie paedalu wystepuje i w starych autach bez dwumasu i w nowych fabrycznie autach z przebiegiem 5 km. sprawdzalem to chyba na stu takich autach.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-11-2013, 22:58
Post: #4
RE: Lekkie dragnia na sprzęgle
Czyli nie trzeba sie tym jakoś specjalnie przejmować, wymieniam w poniedziałek oleje filtry i rozrząd to i o tym sprzęgle pogadam z mechanikiem ale tak jak mówiłem te drgania są bardzo lekkie ledwie wyczuwalne i tylko przy wciskaniu sprzęgła na postoju, po docisnięciu pedału nie me już drgań, mam przy okazji jeszcze jedno pytanie czy komputer i akumulator są jakoś z góry chronione jakąś plastikową osłoną?? bo tak słyszałem a u siebie nie mam nic tylko osłone po bokach a z góry wszystko jest gołe tylko maska to zasłania a w czasie deszczu może sie woda dostać do kompótera??
19-11-2013, 23:09
Post: #5
RE: Lekkie dragnia na sprzęgle
Nie, to tylko wizualnie poprawia.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
19-11-2013, 23:40
Post: #6
RE: Lekkie dragnia na sprzęgle
ale ten komputer jest dość odsłonięty nie mieliście nigdy problemów że dostała się do niego woda??
20-11-2013, 07:15
Post: #7
RE: Lekkie dragnia na sprzęgle
w misce nie lezy a sam w sobie jest szczelny bo jest w puszcze hermetycznej.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
20-11-2013, 13:44
Post: #8
RE: Lekkie dragnia na sprzęgle
no fakt, Dzieki wielkie za pomocSmile
22-11-2013, 00:38
Post: #9
RE: Lekkie dragnia na sprzęgle
co do tego drgania to mechanik powiedział że to może być coś związanego z łożyskiem, w środę bede miał wymieniane oleje filtry i rozrząd wiec i temu mechanik się przyjrzy. bo na pewno w nowym aucie nie było i nie powinno być takich drgań, ciekaw jestem co to może byc.
09-12-2013, 20:07
Post: #10
RE: Lekkie dragnia na sprzęgle
Witam w związku z tym że dalej nie wiem czym jest to drganie na lekkim wcisniętym pedale sprzęgła przesyłam filmik mam nadzieje że słychać te drgania, film nagrywany w garażu.
http://www.youtube.com/watch?v=5gsSyBIMX...e=youtu.be




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  lekkie przegrzanie kaczortrb69@wp.pl 3 2,175 03-08-2013 08:05
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name