Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ECON na stałe
#1
Witam

Czy jest możliwość aby w climateonicu ustawić tryb ECON na stałe?
Teraz jak przełączę nadmuch na szybę włącza się AUTO i muszę ręcznie przełączyć na ECON. Jak powrócę do normalnego ogrzewania to znów jest AUTO...

Chciałbym aby ustawienie ECON czy AUTO działo we wszystkich trybach klimatyzacji aż do kolejnej zmiany przyciskiem.
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz




#2
nie ma mozliwosci.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
Nie wiedziałem gdzie wstawic pytanie ,ale tu chyba najstosowniej
W trybie ECON przy takiej pogodzie jak teraz (deszczowo,wilgotno) zauwazyłem ,że paruja mi szyby
czy to normalne czy nie? Filtr wymieniony ok 1,5 miesiąca temu
Odpowiedz
#4
Raczej normalne. W trybie Econ klima nie działa, a więc i szyby szybciej parują. Włącz klimę na szybę choć na klika chwil i wszystko momentalnie odparuje. Klima wysuszy powietrze i możesz znowu przejść na ECON. Tak to już jest. Nie ma się czym martwić. Nie jest to żadna usterka.
Odpowiedz
#5
Dzieki Fred
to dla mnie nie był problem zazwyczaj jezdze na auto ale dzieki za odp
Odpowiedz
#6
(11-11-2013, 22:13)skimir napisał(a): Witam

Czy jest możliwość aby w climateonicu ustawić tryb ECON na stałe?
Teraz jak przełączę nadmuch na szybę włącza się AUTO i muszę ręcznie przełączyć na ECON. Jak powrócę do normalnego ogrzewania to znów jest AUTO...

Chciałbym aby ustawienie ECON czy AUTO działo we wszystkich trybach klimatyzacji aż do kolejnej zmiany przyciskiem.

Fabryka przyjęła, że włączając nadmuch tylko na szybę, to znaczy chcesz ją odszronić czy odparować.( nie tylko SGA tak ma) i wtedy automatycznie włącza się klima czyli tryb AUTO, po to by szyba szybciej wróciła do przejrzystości. Po zdjęciu nadmuchów z szyby wszystko możesz już regulować według uznania. Nie da się tego zmienić. Osobiście uważam że jest to dobre rozwiązanie, ale to już kwestia gustu.Smile
Odpowiedz




#7
Ja w autach z climatronic'iem w sumie zawsze śmigam na auto. Latem wiadomo, klima potrzebna, a zimą też trzeba używać no i szyby właśnie parują. A że nie chce mi się bawić siłą nawiewu, to włączam auto i sam mi reguluje Big Grin
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#8
(29-05-2014, 18:56)tomalkowy napisał(a): Dzieki Fred
to dla mnie nie był problem zazwyczaj jezdze na auto ale dzieki za odp

Nie ma za.Smile A tak na przyszłość to:
1. filtr kabinowy - ten zwykły papierowy raczej nie jest długowieczny (w kiepskich warunkach potrafi się szybko zapchać), lepiej doinwestować w coś lepszego.
2. silniczek zamykający obieg w kabinie - lubi tu paść sterowanie silnikiem i klapka zamykająca obieg jest przez cały czas zamknięta, nie otwiera się pomimo ustawień na climatroniku w pozycję otwartą. - to też ma wpływ na parowanie szyb.
3. wilgoć w kabinie - szczególnie zimą wnosi się sporo wody na butach i ubraniu do kabiny. Warto czasem przewietrzyć dobrze auto i osuszyć dywaniki itd.
Odpowiedz
#9
A jeśli jest mokra wykładzina po dywanikami, to można szybko wyciągnąć wodę rozkładając gazety. Gazety momentalnie wciągną wodę Shy
Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
Odpowiedz
#10
(29-05-2014, 20:18)Uciek napisał(a): A jeśli jest mokra wykładzina po dywanikami, to można szybko wyciągnąć wodę rozkładając gazety. Gazety momentalnie wciągną wodę Shy

Dokładnie tak. Gazety lub ręczniki papierowe załatwiają sprawę bardzo skutecznie. Niektórzy wysypują nawet ten piasek dla kotów z kuwety (nie wiem jak to dokładnie się nazywa), a później to odkurzają. Podobno lux sprawa, ale nigdy nie chciało mi się tego testować.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  sprężarka ciągle włączona - nawet w trybie "ECON" kapitan7 12 5,641 22-04-2014, 23:30
Ostatni post: plusz730
  Na ECON się nie rozpędza...... tacini 3 2,382 27-01-2014, 20:14
Ostatni post: bartixr
  Climatronic: auto-econ owczar 6 4,971 25-03-2013, 11:04
Ostatni post: owczar

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości