Ocena wątku:
światla postojowe+podświetlenia deski - BRAK POMOCY
06-10-2013, 21:54
Post: #1
światla postojowe+podświetlenia deski - BRAK POMOCY
Witam, potrzebuję pomocy : AUTO SHARAN 97r 2,8.
OPIS SYTUACJI i jej SKUTKI
Do czasu ostatniego wyjazdu z przyczepą z wypożyczalni wszystko było OK, 2X laweta od kolegi i moja przyczepka nie robiła zakłóceń, ale do rzeczy. Wypożyczyłem Przyczepkę, podłączyłem ja, sprawdziliśmy światła i w drogę... Po pewnym czasie zapaliły się kontrolki na desce o braku świateł postojowych, ale jade aż do czasu jak wywołali mnie przez CB, ok, postój i bezpieczniki - wywaliło jeden bezpiecznik 5A, podmieniłem na 10 od alarmu, bo to w czarnej ODDALI było i do pierwszej stacji jedziemy, było ok do czasu i znowu poleciały tym razem dwa BEZPIECZNIKI, dojechałem do stacji, kupiłem bezpieczniki wymiana na 5 i start, niestety po chwili poszły, podmiana na 7,5A i poleciały, 10A jest OK, to jedziemy, niestety po ok 70km, poleciały i 10A, wjechałem na stacje, zakup, podmiana i znowu 5 i 7,5 lecą, 10A założyłem i NIC, zero reakcji, wkulałem się pod przyczepką, sprawdziłem przejściówkę i bezradny bez świateł jazda do domu, jeszcze raz wszystko sprawdziłem i bezradny podczepiłem inne auto, przyczepka zaświeciła, a moje auto podczepiłem pod swoja przyczepkę która zaświeciła bez problemu, podpinam pożyczoną - świeci no to w trasę, zajechałem do Niemiec, wyłączyłem światła i włączyłem je dopiero w drodze powrotnej na granicy.
Na granicy zauważyłem, że gaśnie wszystko jak hamowałem(pod obciążeniem) jak przyspieszyłem zapalało się, było OK. Pod domem bezpiecznik 10A na jednym styku stopił się, a drugi przepalił.

Wyłączony zapłon - działają postoje jak włączam kierunkowskazy, buzer też działa, jak włączam same światła to niestety cisza i nic nie świeci, pozostałe światła działają.

Jaka może być przyczyna :?: Bezpieczniki nie lecą, czy przyczyną może być elektronika we włączniku :?: MOże jakiś przekaźnik jest od tego który UMARŁ, bo zadziałał jako bezpiecznik, Przewody w instalacji nie są spalone itp. A może jest jeszcze gdzieś jakiś bezpiecznik je :?:
Reklama

06-10-2013, 22:15
Post: #2
RE: światla postojowe+podświetlenia deski - BRAK POMOCY
Jeśli masz choinkę itp jak hamujesz to znaczy że masz zwarcie na przyczepie. 90% problemów z przyczepami to jest zwarcie w kablach, światłach, puszkach itp, zależnie od partyzantki jaka jest zrobiona na przyczepie. Pożyczam czasami przyczepę i jeszcze się nie zdarzyło, żeby wszystko grało od razu... albo coś nie świeci, albo żarówka nie styka, albo po włozeniu żarówki pali się bezpiecznik jednej strony... rozepnij wszystko, pomierz, sprawdź wtyczkę czy ktoś nie szarpał i nie ma zwarcia na przewodach itp.

Jeśli bez przyczepy masz ok, a z jeśli dobrze rozumiem posta, bo trochę tu jest zamieszanie, albo ja już jestem przemęczonySmile to nie ma co daleko szukać tylko na przyczepie.



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
06-10-2013, 22:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2013 23:12 przez figielp.)
Post: #3
RE: światla postojowe+podświetlenia deski - BRAK POMOCY
obecnie nic mi nie działa - brak świateł postojowych i podświetlania tablicy i deski rozdzielczej, wq...ia mnie to, bo zarobiłem kasę i wyjdzie że będę musiał stracić na elektryka jak sam nie poszukam...
a może ktoś podpowie jakie styki zewrzeć w kostce żeby sprawdzić czy włącznik nie jest uwalony??
07-10-2013, 08:13
Post: #4
RE: światla postojowe+podświetlenia deski - BRAK POMOCY
zobacz tutaj, trzeba mieć konto, ale może warto założyć:
http://forum.vw-passat.pl/threads/73467-...-Passat-B5
włącznik wygląda podobnie, może to to samo.



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
07-10-2013, 18:53
Post: #5
RE: światla postojowe+podświetlenia deski - BRAK POMOCY
Ja bym się skłaniał ku temu poradnikowi - przedlift.
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=140294



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
 Thanks given by: figielp
07-10-2013, 20:14
Post: #6
RE: światla postojowe+podświetlenia deski - BRAK POMOCY
częściowo przerobiłem ten temat, od strony elektronicznej niby OK, mechanicznie są styki do których nie do końca umiem się dostać bez psucia
07-10-2013, 22:14
Post: #7
RE: światla postojowe+podświetlenia deski - BRAK POMOCY
ponieważ dwie godziny temu napisałem częściowo więc poszedłem po rozum do głowy i rozebrałem przełącznik jeszcze raz, tym razem nawet styki pod drukiem i... niestety prądy lekko zrobiły zamieszanie na stykach i ze stykami, przylutowałem tzw wżery, nadlutowałem styki, małe szlifowanie pilniczkiem mojej żony :-) z polerką włącznie, małe prostowanko styków no i poszedłem sprawdzić co mi wyszło, WSZYSTKO GRA, uważam taką naprawę za doraźna więc będę polował na alledrogo za innym, nie przegrzanym...




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem sharan-brak kierunków ,awaryjnych i centralnego rutra_83 25 26,267 30-11-2023 07:06
Ostatni post: wesol
  Zwarcie na akumulatorze VW Sharan: brak kierunkowskazów, wycieraczek, zamka centralne p4w3l 3 287 17-09-2023 20:12
Ostatni post: Niemago
  Brak masy do BSI megaix 2 250 09-07-2023 21:56
Ostatni post: Stefano
  brak awaryjnych,kerunków,oświetlenia kabiny i innych seat41 0 253 29-05-2023 23:16
Ostatni post: seat41
  Brak podświetlenia zegarów sebter 17 11,493 17-02-2023 19:32
Ostatni post: robsson
  Brak tylnych świateł przeciwmgielnych ukciak 10 752 09-01-2023 19:20
Ostatni post: wesol
  brak prądu na radiu toldi0528@wp.pl 0 367 11-07-2022 14:10
Ostatni post: toldi0528@wp.pl
  Sharan-brak świateł nadmuchu wycieraczek itp dar3k369 4 1,082 18-12-2021 13:38
Ostatni post: dar3k369
  Brak podświetlenia deski rozdzielczej/zegarów Slawciu4don 19 9,482 01-09-2021 20:37
Ostatni post: cierny
  Światła postojowe sebastiaan4 7 2,285 24-01-2021 10:45
Ostatni post: kalamb

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name