Ocena wątku:
  • 16 głosów - średnia: 3.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konserwacja, zabezpieczenie antykorozyjne
#21
Ile wytrzyma tego nie wie niktSmile Nawet jak wyczyścisz wszystko dokładnie to i tak nie wiesz co jest z drugiej srony, są miejsca (jest ich bardzo dużo) gdzie nie da się zabezpieczyć stali od wewnątrz, można jakimiś rurkami wtryskiwać konserwacje, nawiercać dziurki, konserwować i potem plastikowe klipsy zakładać ale to i tak nie zapewni 100% ochrony. Mając używany samochód trzeba się z tym liczyć. Ja mojego sharana regularnie (co ok 2 miesiące) konserwuję miejscami. Wjeżdzam w robocie na podnośnik i jak widzę jakieś ogniska korozji to je usuwam, nie robię całego podwozia naraz bo to nie ma sensu. Ostatnio odbudowałem miejsca na podnośnik z przodu bo zgnite były, po zakończeniu spawania z zewnątrz zakonserwowałem jak wyżej napisałem ale w środku ten profil i tak z upływem czasu zacznie rdzewieć, chociaż nawaliłem do środka przez mały otwór dużo zabezpieczenia.
Odpowiedz




#22
Moim zdaniem konserwacja to w naszych warunkach pogodowych konieczność. Ta wszędobylska sól zeżarłaby mi pół podwozia, gdybym w porę nie zainterweniował. A konserwację wykonywali mi w warsztacie, tu oferta.
Odpowiedz
#23
Dołączę się do tematu - z tego co czytam to polecacie produkt Noxudol. Z tego co się doczytałem to najlepszy by był Noxudol 900 (choćby z tej racji że jest w opakowaniach po 5 i po 1 litr). Teraz pytanie - czy orientuje się ktoś ile takiego specyfiku trzeba zużyć na takie autko jak SGA ?

edit:
znalazłem jeszcze takie coś - http://allegro.pl/6l-do-konserwacji-podw...50596.html <-- ktoś tego używał? Bo cena przystępna.

Odpowiedz
#24
powiem tak jakiś miesiąc temu oddałem auto do znajomego blacharza aby zrobił mi konserwacje . kosztowało mnie to 300 zł . gdy odpierałem od niego auto wjechał na podjazd i pokazał mi jak to wyszło zrobione jest wszystko progi + nadkola+ podłoga wyszło mu 6 litrów ale jest zrobione super . to tak 5-6 litrów byś musiał mieć żeby dobrze to zrobić
SHARAN 1.9 TDI ASZ
"każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem w TDI"Tongue
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tylne szyby zabezpieczenie przeciw dzieciom zdroyek 5 2,861 30-09-2014, 12:47
Ostatni post: zdroyek
  Zabezpieczenie podwozia + progów DDiablo 22 12,684 16-04-2014, 20:49
Ostatni post: DDiablo
  Konserwacja progów Sharan [Mk.1] nostra 4 4,159 24-09-2012, 12:17
Ostatni post: piotrek_1980

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości