Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kick-down
#11
(03-09-2013, 18:33)volksharan napisał(a): a czasami obroty poszybują na czerwone pole a przyśpieszenia tyle co koteczek napłakał.

awaria skrzyni biegów. Skrzynia ślizga się na tarczkach, byćmoże nie załacza sprzegłą lock-up albo jakaś inna przyczyna nie załączenia biegu.
Swoim stylem jazdy powodujesz dalsze uszkodzenie.
Poczytaj prosże instrukcję użytkowania, poradniki jazdy autem z ASB dopóki auto jeszcze jeździ.
Kapitalka w dobrym zakładzie (dobrym nie jest Autojózefów Otwock, gdzie po 35 tys.km skrzynia ponownie umiera) z regeneracja sterownika to 6-7 tys zł.


To nie jest auto sportowe!
Automatem da się wyprzedzić dynamicznie, ale nie wolno "Szaleć", tym bardziej, ciężkim SGA! gdzie seryjnie nie ma chłodnicy oleju skrzyni biegów - załóz koniecznie.
Zdajesz sobie sprawę, że usmażyłeś skrzynie ? Temp. oleju może dochodzi do 150 i więcej stopni...

Chcesz wrażeń, to reczna skrzynia, sprzęgło ceramiczne albo kłowe i mocny motor.
Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - www.forgedwheels.pl
Odpowiedz




#12
Sorry, ale jeśli producent ustalił jakiś tam zakres obrotów i dał nam te sto ileś koni to raczej po to żeby z tego korzystać, a nie zastanawiać się jaką temperaturę ma olej w skrzyni. Lepiej pyrkać 40km/h, rozpędzać się przez 10km do 80km/h bo "żeby się skrzynia nie usmażyła". Zepsuła się, to trudno. Dobry mechanik też nie będzie się wywodził "a panie coś pan zrobił, tak się nie jeździ, panie sprzedaj to i kup coś innego" tylko ewentualnie podpowie co zmienić w stylu jazdy.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#13
tak bo producent to wszystko wie i nie jest omylny no i mu zalezy przede wszystkim zeby sie nic nie psulo bo po co zarabiac kase co nie?? Gdzie ty żyjesz kolego.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#14
(05-09-2013, 16:25)wesol napisał(a): tak bo producent to wszystko wie i nie jest omylny no i mu zalezy przede wszystkim zeby sie nic nie psulo bo po co zarabiac kase co nie?? Gdzie ty żyjesz kolego.

Każdy jest omylny. Ale wszystko ma wytrzymać jakąś ilość km i prędzej czy później i tak się zepsuje, nawet będziesz chuchał i dmuchał. Może i bartixr ma rację w sprawie usterki, ale jakby mi ktoś głosił że mam auto zmienić i się dokształcać to bym go pogonił. Jak chce koledze pomóc to niech napisze co lepiej zmienić w stylu jazdy, a nie takie "a weź przeczytaj instrukcje bo bo jeździć nie umiesz". To tyle z mojej strony, więcej nie będę tu pisał, bo znowu będą kłótnie kto ma rację, a ja nie mam zamiaru sobie psuć zdrowia.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#15
No właśnie tylko bez kłótni bo nie ma o co Smile A co do problemu to widzę, że skłania się ku najgorszemu czyli usterce skrzyni. Chciałem tylko nadmienić, że nie jeżdżę jak wariat (wierzcie lub nie ale moja średnia to między 80 a 90km/h) jednak czasami muszę jakiegoś rowerzystę lub skuter wyprzedzić i to wtedy robię kikdowna żeby samochód poszedł do przodu. Nie wyżywam się na nim pod gimnazjum lub w Cielaczkowie pod dyskoteką. To jeśli chodzi o mój styl jazdy. Kiedy jadę po ludzku przerzuca wszystkie biegi doskonale. A co do naprawy, to naprawdę lubię jazdę automatem ale 6-7tysi za zrobienie to już chyba lepiej wstawić manualną skrzynię? Sad Gdyby okazało się to o czym mówi Bartixr Sad Ale przy okazji sprawdzę temperatrę oleju na monitorku przy liczniku - a powinienem ją sprawdzić tak mniej więcej po ilu przejechanych kilometrach? I w tym samym czasie kiedy zrobię kickdown stopnie temperatury powinny poszybować daleko w górę? Pewnie się dziwicie po co mi w takim razie kickdown skoro jeżdżę tak wolno? No po pierwsze czasami naprawdę trzeba coś wyprzedzić a po drugie jestem taki pedancik. Skoro mam lampkę w schowku to musi świeci. Skoro jest kickdown to musi działać.
Odpowiedz
#16
6-7 tys pisał o kapitalce tak to i 10 tys można zapłacić a jak będziesz robił to znajdź fachowca co zrobi co niesprawne a nie przez telefon ci powie - panie poniżej 5 nie zejdziemy , sory ale nie te czasy , jak masz mechanika a nie wyłudzacza kasy
Odpowiedz




#17
Samochód u mechanika a mechanik stwierdził że to geometria turbiny. Regeneracja tej turbiny to koszt 400 zł a robocizna 200. Przy okazji wymienił mi łożysko z przodu. Takie małe pytanko, czy łożyska powinno się wymieniać parami tak jak np amortyzatory czy niekoniecznie?
Odpowiedz
#18
jak geometyria turbiny to co ma do tego regeneracja turbiny??
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#19
Nie wiem Smile Dać numer tego mechanika? Wink Może coś pokręciłem, ale na 87% jestem pewien że mówił mi o geometrii turbiny. Gadałem z nim tylko przez telefon.
Odpowiedz
#20
wlasnei zazwyczaj naciagaja na regeneracje jak zabrudzona byla tylko geometria. Nie dosc ze naciagaja na koszty to jeszcze po tej regeneracji to turbo raczj edlugo nie posluzy o ile bedzie pracowac poprawnie bo czesci wymienione sa na zamienniki raczej nieciekawej jakosci.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości