Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gasnący VR6
#1
Witam serdecznie na forum, dołączyłem dopero teraz ale posiadaczem Sharana jestem od 2 lat.
Piszę bo od około 2 miesięcy mam problem z samochodem, samochód gaśnie.
Jednak jeśli minie już ten okres to zapala bez problemu, z pierwszego, zazwyczaj przejeżdza jakieś 50 metrów i znowu gaśnie, ale po tym drugim zgaśnięciu może już jechać na koniec świata.
Dodam że nie wykazuje błędów, został wymieniony czujnik położenia wału (po tym zabiegu gaśnie 2 razy na letnim bo przed wymianą gasł zawsze na gorącym), potem przekażnik 410 taki od pompy paliwa i wielu innych, został odłączony sterownik gazowy i wpięte złącze serwisowe (tak jakby nie było gazu) niestety bez rezultatu, jeżdzę od elektryka do elektryka i każdy nie wie i chciałby po kolei wymieniać zaczynając od świec (które nic do tego nie mają bo samochód normalnie pali i jeździ a po za tym były wymieniane jakieś 2 tysiące temu razem z kablami a nawet jeśli to nie paliłby na jeden czy dwa gary a nie na wszystkie).
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem??
Proszę o pomoc bo naprawdę nie wiem już gdzie szukać...
Odpowiedz




#2
Witam , sprawdz rurki podciśnień itp lubią się przecierać i bywaja właśnie podobne problemy , ewentualnie podczas pracy silnika na diagnostyce sprawdzić parametry temp/ciśnień itp , czasem wiele to wyjaśnia a sterownik silnika nie zawsze interpretuje złe parametry jako błąd .
Pozdrawiam ...
Odpowiedz
#3
Po kolejnej wizycie elektryka stwierdził że zasilanie "+" dochodzi na cewkę i wtryski jednak ani na to to ani drugie nie dochodzi masa z komputera "sterowanie". Czego to może być wina?? Pada sterownik czy faktycznie może mieć zimne luty??
Czy może przyczyna jest jeszcze gdzie indziej???
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gasnący znienacka Sharan 1995 2,o benzyna kolinka7 14 5,510 19-06-2016, 16:30
Ostatni post: Kamil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości