Ocena wątku:
  • 31 głosów - średnia: 2.26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana amortyzatorów i sprężyn
#41
Raczej widacvze tam jeszcze nie zagladales. Tam kluczem plaskim ciezko dojsc. Nie takie tam tez lane byly preparaty.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#42
(01-03-2017, 12:21)wesol napisał(a): Raczej widacvze tam jeszcze nie zagladales. Tam kluczem plaskim ciezko dojsc. Nie takie tam tez lane byly preparaty.
ale że o co chodzi ?
jakim kluczem płaskim ? Huh

% nie uleciały jeszcze po imprezie ostatkowej ? Wink


Drukowanymi, w skrócie:
- po ciężkiej walce z zapieczonymi śrubami i nakrętkami - kolumna została wyjęta z auta
- założyłem nową (używaną) sprężynę i poskręcałem kolumnę wg. schematu powyżej
- kolumna zamontowana na aucie, wszystko poskręcane i podokręcane
- założyłem koło, auto z podnośnika w dół i...... miseczka / podkładka / górne mocowanie amortyzatora ma ok. 2-3cm luzu...
Odpowiedz
#43
Mowimy o odkrecaniu tej nakretki by ten talezyk wyciagnac i potem caly macoerson? Tam gdzies chcesz dojs pneumatem? Nie ma szans.

Talezyk ma wlasnie wystawac ponad kielich. Nie spoczywa.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#44
Skoro dokręciłeś do oporu nakrętkę wraz z łożyskiem i odbojem to powinno być ok. To że trochę wystaje to nie jest wada. zrób jazdę próbna po dziurach i jak nie tłucze to jest ok. Nie ma co dramatyzować.
Odpowiedz
#45
faktycznie jest OK !
zawieszenie działa bez zarzutu Cool

na oczy mi się rzuciło - w drugim amorku miseczka wystaje tak samo


podziękował !
Odpowiedz
#46
Temat akurat sam przerabiam i nakrętka tak siedziała, że amor w miejscu imbusa pękł i się rozszedł, temat przeskoczyłem piłą szablową i wyciąłem nie uszkadzając karoserii i samo zeszło. Talerzyki zamówiłem oba VW OE z IC i do forda nie było więc poszło od alhambry hehe. nakrętka ta od łożyska puściła dopiero po wkręceniu amora w imadło ot taki psikus że wszystko szło jak po brudzie a do kompletu nakrętka łącznika mimo czyszczenia stanęła na amen i puściła szlifierką a do kompletu jedna śruba piasty koła poszła z oporem a w drugiej łep odpadł i pomogło dopiero na spawanie nakrętki na wystający gwint (sama śruba przecięta żeby wydostać amorek) po drgnięciu rozruszała się i dało się ją wtedy wydostać. Moje wrażenia już z drugim SGA takie same tzn amorki przód to temat cholernie trudny bo wszystko gra póki rudej nie ma Smile Dorzucam numer części pewnie komuś się przyda jak będzie w takiej du... jak ja 7M0412319A
Odpowiedz




#47
Chciałbym zadać szanownym forumowiczom pytanie/zagadnienie dot. VW Sharan, które brzmi następująco; czy podczas jazdy, załóżmy z prędkością 60km/h po wjechaniu w dziurę/dziury jest możliwe żeby oba amortyzatory przednie (nowe po wymianie) wypadły z mocowań na dole, są skręcane na jedną śrubę, w amortyzatorze jest prowadzenie/wyżłobienie na śrubę, nadmienię jeszcze że, grubości/średnice amortyzatorów wahają się w zależności od producenta do 1,5mm (jeśli dobrze pamiętam 51 do 52,5mm) sprężyny dociskają amortyzatory w dół masą auta, dołem drążek stabilizatora z łącznikiem połączony z wahaczem, co też usztywnia zawieszenie, teoretycznie wszystko skręcone jak powinno być, czy istnieje taka możliwość?
Prawdopodobnie coś takiego się zdarzyło, lub dobry bajkopisarz to opowiadał. Osobiście tego nie widziałem, i nigdy wcześniej o takim przypadku nie słyszałem, dlatego zadaję to pytanie na powyższym forum.
Pozdrawiam
Ireneusz

Odpowiedz
#48
Nie jest to mozliwe.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#49
Jak w temacie czy amortyzatory ze sprężynami od Sharana będzie pasował do Ford Galaxy MK II
Odpowiedz
#50
Do dwojki to nie ale tego co masz to tak,bedzie pasowal.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dobór sprężyn przedniego zawieszenia-pilne. Andre24L 0 135 25-03-2024, 16:58
Ostatni post: Andre24L
  Wymiana łożyska/poduszki na kolumnie McPersona kajdan 3 237 08-02-2024, 23:41
Ostatni post: kajdan
  Wymiana tarcz hamulcowych tyl piotrb79 0 241 19-08-2023, 22:21
Ostatni post: piotrb79
  Wymiana przedniego błotnika juniormater 1 435 23-03-2023, 10:02
Ostatni post: Niemago
  Wymiana dwumasy sharan 4motion Bogos 49 13,029 12-03-2023, 00:18
Ostatni post: PabloLG
  Wymiana blendy juniormater 3 556 06-03-2023, 22:07
Ostatni post: Bogos
  kolory nadwozia, ile jest odcieni czarnych ? Wymiana drzwi w kolorze. m-blue 4 1,306 19-11-2021, 18:54
Ostatni post: wesol
  ['03] Kierownica zwykła wymiana leo 3 1,037 19-10-2021, 07:06
Ostatni post: leo
  Wymiana skrzyni automat 1.9tdi jaka skrzynia ??? Kony 11 3,315 16-06-2021, 21:44
Ostatni post: Kony
  Poduszka,airbag fotela. Wymiana yark 0 1,255 24-04-2021, 21:53
Ostatni post: yark

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości