Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
drganie kierownicy przy hamowaniu i tarcie przy skręcaniu w prawo
#31
Śruba rozcięta w szparze obejmy amortyzatora, sama obejma piluzowana, i niestety sworzeń drażka kierowniczego nie chce wyjść. Stukałem pukałem, ściągaczem napierałem i nic. Tetaz mocze rust offem. Ma ktoś jakiś pomysł?
Odpowiedz




#32
Dużym młotkiem walisz w bok ucha zwrotnicy i końcówka sama wyskoczy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#33
Też miałem z tym zgrzyt ale wd i trochę w śrubę trochę w zwrotke tj ucho i jakoś poszło.
Możesz podgrzać zwrotke ale zrób to delikatnie tj zacznij od polowy ramienia ucha tak by nie spalić gumy na końcówce.
Odpowiedz
#34
Młotem w ucho walisz i po temacie. Gwarantuję że dwa trzy walniecia pozadnego i wyskoczy. Nic się nie bać walniecia pozadnego. Ściągacze zazwyczaj zawodzą i nikt tego nawet w serwisach nie stosuje.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#35
Długo się męczyłem z tą końcówką, ściągacz na maksa i stukałem dwoma młotkami w te zgrubienia na uchu, nawet nie mocno. Teraz zwrotnica nie chce zejść z amortyzatora bo jakoś ta śruba trzyma , choc już przecięta w szparze. Tetaz rozwiercam na samochodzie, nawet idzie. A przegub wewnetrzny lewy to odkręca się z tych 6 srub czy rozciać gume zdjać zegera, bo musze obie gumy zmienic z zewnętrzym?


Ile mechanior bierze za wymianę gum wahacza, łozyska piasty i gum walu z jednej strony? Nie wiem czy warto się z tym tak pierniczyć. Jeszcze pozostaje kwestia wiedzy na przyszłość, zwłaszcza jak potem dajesz do serwisu... .
Odpowiedz
#36
Czym albo czy smarować śruby, żeby nie było problemów w przyszłości. Może klejem anearobowym 222 najsłabszym - żeby uszczelnić i przeciwko rdzy i zapiekaniu. Smar miedziany? Może niech się martwi następny właściciel.
Odpowiedz




#37
Wali się w to ucho zwrotnicy młotkiem konkretnym np 2 kg i dwoma rękoma za trzonek i walimy. To nic nie pęknie więc bez obaw. Przegub a właściwie całą półoś ściągamy z auta i potem już ściągamy dany przegub i wymieniamy gumę osłonową. Śruby obficie smarem najlepiej grafitowym smarujemy i po temacie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#38
Schody mogą być że zdjęciem przegubu z flanszy.
Np u mnie było już tak wyrobione że przegub wchodził i wychodził jak chciał.
Zaś jak kupiłem oski z audi to zabezpieczenie trzymało nie mówię o sagerze lecz o lekkim kolnierzu wew flanszy.
Wahacze ja bym wymieniał całe bo dziś zrobisz gumę a z czasem może siąść sworzen.
Ta śruba wchodzi w wyzlobienie na amorku więc nawet jej kawałek będzie blokował zejście w dół.
Daj dużo smaru na sam gwint przed i po wkreceniu nakrętki.
Śrubę od zwrotnicy w amorku tą rozwiercona też poczestuj smarem wewnątrz jak i na przerwie między uchem i gwintem.
Nowa śrubę daj od dolnych wahaczy z audi a4b5 tam są 2 rodzaje jedna dłuższa i krótsza daj tą dłuższą i skontruj na 2 nakretki.
Odpowiedz
#39
Zapieczona śruba zwrotnicy, urwana śruba zwrotnicy przechodzi przez amortyzator blokując go i trzeba ją całą wyciągnąć.
Odpowiedz
#40
W przegubach wewnętrznych sga było mówione że nie ma tego zaklepana zaś w tych z audi i phaetonow ma zaklepane które trzeba rozszlifowac.

Nowa śrubę to bym kupił w sklepie metalowym tylko jakaś twardsza bym dał np 8.8 lub 10.9 i nakrętkę samokontrujaca. Spokojnie umnie na mieście takie kupuje nie tylko do aut ale też ostatnio np do kosiarki spalinowej ala traktorek np do noży przykręcania. Generalnie to powiem szczerze że nie toleruje śrub o twardości 5.8 a jeszcze chińczykiem czasem stosują 4.8 które chyba są z plastiku czy drewna bo aluminiowe śruby smsa twardsze.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zgrzytanie skrzyni biegów przy wrzucaniu 3 biegu mari0 0 293 04-07-2023, 21:22
Ostatni post: mari0
  Hałas przy skręcaniu w lewo/jeździe prosto abecadlo 0 435 07-08-2022, 22:01
Ostatni post: abecadlo
  Turkotanie z prawej strony przy puszczaniu nogi z gazu. Vicheld 0 1,850 29-03-2021, 18:00
Ostatni post: Vicheld
  Sharan 2001 - Problem z szarpaniem przy przyspieszaniu karkwa123 1 896 30-11-2020, 20:55
Ostatni post: Stefano
Lightbulb Coraz większe wibracje przy hamowaniu... server92 1 914 20-09-2020, 23:12
Ostatni post: kalamb
  stuki przy zmianie biegów vito33 2 3,077 16-09-2020, 20:49
Ostatni post: Slowik8609
  Zmiana kierownicy loVWe 11 4,326 20-06-2020, 19:12
Ostatni post: wesol
  VW Sharan 1.9tdi / demontaz puszki immo/ jak rozmontowac obudowe kierownicy lo_ka_ta 4 2,543 19-12-2019, 01:26
Ostatni post: rodzynek
  Wyciek oleju przy skrzynce bezpiecznikowej fotofloresy 11 2,545 23-06-2018, 15:57
Ostatni post: wossi_2008
  Dźwięki tarcie po zmianie rozrzadu Endriu27 18 9,691 11-03-2018, 00:27
Ostatni post: Bogos

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości