Wątek zamknięty
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przegub wewnetrzny MK2 - gdzie kupic i jakie?
02-08-2013, 12:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-08-2013 15:33 przez dman666.)
Post: #1
Przegub wewnetrzny MK2 - gdzie kupic i jakie?
Szukam przegubow wewnetrznych do MK2 gdzie trojnik (krzyzak) ma lozyska pływajace (jak w oryginale, np takie jak na zalaczonym obrazku.
Szukalem lobro, spidan ale bez rezultatow.
Ma ktos namiar na niechinskie przeguby wewnetrzne dobrej jakosci?


Załączone pliki Miniatury
   



--
Galaxy ASB AUY 2004 "szfajcar"
Reklama

02-08-2013, 13:01
Post: #2
RE: Przegub wewnetrzny MK2 - gdzie kupic i jakie?
kolego tylko lobro resztę sobie podaruj, jak chcesz mieć spokój.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
02-08-2013, 13:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-08-2013 14:24 przez dman666.)
Post: #3
RE: Przegub wewnetrzny MK2 - gdzie kupic i jakie?
lobro, spidan, gkn...pododbno to sa te same graty tylko inne znaczki im przybijaja...ale ni chu chu nie wiadomo gdzie toto dostac...
Poki co zamienilem poloski miejscami - ciekawe ile pojezdze ;-)

BTW: czy sa jakies roznice w przegubach wew, jesli chodzi o ASB i manual?



--
Galaxy ASB AUY 2004 "szfajcar"
02-08-2013, 18:23
Post: #4
RE: Przegub wewnetrzny MK2 - gdzie kupic i jakie?
Ten temat jest bezsensowny! JEst na forum sporo o tych przegubach, Jakie objawy co i jak z tymi przegubami. Bylo mowione ze nie wystepuja osobno w sprzedazy ani w aso ani w sklepach. Nie ma i koniec! Mozna kupic tylko jako całą półoś( czyli dwa przeguby i oś łącząca) i to jeszcze jak zdasz stare bo i naczej kaucja 200 zl dodatkowo. Koszt okolo 900 zl za jedna poloś. Ewentualnie uzywki i tu bylo na forum wspominane ze od audi tez pasują. Poszukaj poczytaj a nie zakladasz nowy temat.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
02-08-2013, 22:33
Post: #5
RE: Przegub wewnetrzny MK2 - gdzie kupic i jakie?
tu masz przeguby plus półośki masz nowe i używane
http://www.ditonet.dk/prosearch/ItemSear...&Fritekst=

a tu masz strone gdzie znajdziesz kontakt do nich i napiszesz (jeśli zechcesz) i zapytasz o cene
http://www.aadum-autoophug.dk/kontakt.html

ja biore zawsze od nich części i jestem zadowolony, mają auta o przebiegu nawet 10tyś km, cały szrot jest w wielkości około 15 hektarów i mają kilka potężnych hal



SHARAN 1,9TDI ASZ HIGHLINE
02-08-2013, 22:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-08-2013 23:04 przez dman666.)
Post: #6
RE: Przegub wewnetrzny MK2 - gdzie kupic i jakie?
(02-08-2013 18:23)wesol napisał(a):  Ten temat jest bezsensowny! JEst na forum sporo o tych przegubach, Jakie objawy co i jak z tymi przegubami. Bylo mowione ze nie wystepuja osobno w sprzedazy ani w aso ani w sklepach.Nie ma i koniec!
Otoz nie do konca-mozna bylo kupic GKN na wiadomym portalu.
(02-08-2013 18:23)wesol napisał(a):  Mozna kupic tylko jako całą półoś( czyli dwa przeguby i oś łącząca) i to jeszcze jak zdasz stare bo i naczej kaucja 200 zl dodatkowo. Koszt okolo 900 zl za jedna poloś. Ewentualnie uzywki i tu bylo na forum wspominane ze od audi tez pasują. Poszukaj poczytaj a nie zakladasz nowy temat.

Mamy sierpien 2013, rynek "gratow" do SGA ciagle ewoluuje...pojawily sie HART, jakies "Driveshafts", inne z krzyzakami j.w.
Napisalem, ze nie chinskie...moze i nie ma lobro, a moze ktos slyszal, ze ktostam gdziestam sprzedaje GKN nadal...a moze jest jakis nowy producent typu Mietek, Krzysiek ktory ma to w swojej ofercie od niedawna...nie kazdy od razu przy wymianie przegubu wewnetrznego biegnie do komputera i pisze, ze kupil tu i tam i wiesza info na forum.

Szczerze mowiac, jak widze jaki to jest problem to przypomina mi sie nieszczesne zawieszenie z PT Cruisera z lozyskiem teflonowym, ktorego nikt nie potrafil usprawnic choc wielu probowalo ;-)...az sie prosi zeby zrobic cos takiego i zbijac talary na takiej niszy rynkowej...az sie prosi...wiec moze juz ktos jest kto potrafi cos sensownego zaoferowac i jest i jakis ludzik o tym slyszal, kupil i jest "gitara"...Jestesmy zbyt biednym krajem (ja tez nie jezdze "samochodem bez dachu" ;-)), zeby pozwolic sobie na chinskie badziewie i jednoczesnie przeplacac za cala poloske.
Rynek prozni podobno nie znosi....tylko, ze ta proznia wypelniona jest poki co chinszczyzna...a powtarzanie w kolko, ze "lobro uber alles" na dzien dzisiejszy moze nie miec podstaw...
Zreszta o Motomaxie tez nikt (raczej) nie pisze na forum, ze juz nie maja w ofercie...
Wiec nie do konca bezsensowny temat...kolego

(02-08-2013 22:33)sharan2004 napisał(a):  tu masz przeguby plus półośki masz nowe i używane
http://www.ditonet.dk/prosearch/ItemSear...&Fritekst=

a tu masz strone gdzie znajdziesz kontakt do nich i napiszesz (jeśli zechcesz) i zapytasz o cene
http://www.aadum-autoophug.dk/kontakt.html

ja biore zawsze od nich części i jestem zadowolony, mają auta o przebiegu nawet 10tyś km, cały szrot jest w wielkości około 15 hektarów i mają kilka potężnych hal
Faktycznie jak napisal Stasio...rzeznia z tym dunskim ;-) napwe google transalte nie daje rady: "TYLKO MAJĄC AUTOMATYCZNA MIESZKANIOWEGO" oznacza tyle co w oryginale: KUN LEJEHUS AUTOMA ...cokolwiek to mialo byc.

ale mysle, ze jak jutro po lingwijsku do nich napisze to nie bedzie problemu ze zrozumieniem tematu - raczej skandynawy znaja ten jezyk...sprobuje u nich...zobaczymy



--
Galaxy ASB AUY 2004 "szfajcar"
03-08-2013, 08:41
Post: #7
RE: Przegub wewnetrzny MK2 - gdzie kupic i jakie?
czysto bezsensowne to bedzie. I za czesc nie policza ci napewno malo tylko zaplacisz juz sporo plus przesylka to bedziesz mial unas na miejscu jakis przegub malouzywany z audi lub kupisz to co motomax oferuje.

Co do zamiennikow to czekamy az wyprobujesz harty czy inne ale mysle ze nie beda wytrzymalsze jak te z rodziny GKN'a a jak wiemy to juz te seryjne dlugo nie wytryzmuja w aucie katowanym.
O Driveshafts to sobie poczytaj na necie bo ja jakos rok temu zglebialem temat i stwierdzilem ze nie dal bym nawet 50 zl za to. Mialme brac te harty ale wolałem zakupic ori z audi i tak ci tez radze. póki co to najlepsze wyjscie. A jakbys poczytal inne tematy tak jak pisalem to bys wiedzial kolego ze zastanawialismy sie co by tu zrobic z tym przegubem by moze zalozyc cos od innego auta i ze chcialem odrazu zapakowac jakiegos homokinetyka a nie jak tu mamy tripod'a ktory nie ma szans wytrzymac takich przeciazeń.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-08-2013, 09:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-08-2013 10:01 przez sharan2004.)
Post: #8
RE: Przegub wewnetrzny MK2 - gdzie kupic i jakie?
(02-08-2013 22:43)stasio59 napisał(a):  fajnie wszystko tylko trzeba znać duński żeby dokładnie napisać co się chce

85% Duńczyków zna Angielski i jeżeli napisze się w tym języku to bez problemu powinni odpisać. Sam widziałem jak polaczki biorą od nich części i targają do Polski


(03-08-2013 08:41)wesol napisał(a):  czysto bezsensowne to bedzie. I za czesc nie policza ci napewno malo tylko zaplacisz juz sporo plus przesylka to bedziesz mial unas na miejscu jakis przegub malouzywany z audi lub kupisz to co motomax oferuje.

Niech kolega spróbuję, napisanie emaila nic go nie kosztuje a zapytać zawsze można, Fakt Dania jest droga ale czasami można wyrwać takie okazy że szok, np ja kupiłem poduszkę od skrzyni biegów z przebiegiem 17tyś km za 100zł w przeliczeniu na złotówki, a w Polsce to wiadomo jak to jest.

Tu link do wszystkich części od Sharana jakie posiadają, a nóż widelec komuś się przyda
http://www.ditonet.dk/index.asp?id=74&modelId=9590



SHARAN 1,9TDI ASZ HIGHLINE
03-08-2013, 10:28
Post: #9
RE: Przegub wewnetrzny MK2 - gdzie kupic i jakie?
(03-08-2013 08:41)wesol napisał(a):  czysto bezsensowne to bedzie. I za czesc nie policza ci napewno malo tylko zaplacisz juz sporo plus przesylka to bedziesz mial unas na miejscu jakis przegub malouzywany z audi lub kupisz to co motomax oferuje.

Co do zamiennikow to czekamy az wyprobujesz harty czy inne ale mysle ze nie beda wytrzymalsze jak te z rodziny GKN'a a jak wiemy to juz te seryjne dlugo nie wytryzmuja w aucie katowanym.
O Driveshafts to sobie poczytaj na necie bo ja jakos rok temu zglebialem temat i stwierdzilem ze nie dal bym nawet 50 zl za to. Mialme brac te harty ale wolałem zakupic ori z audi i tak ci tez radze. póki co to najlepsze wyjscie. A jakbys poczytal inne tematy tak jak pisalem to bys wiedzial kolego ze zastanawialismy sie co by tu zrobic z tym przegubem by moze zalozyc cos od innego auta i ze chcialem odrazu zapakowac jakiegos homokinetyka a nie jak tu mamy tripod'a ktory nie ma szans wytrzymac takich przeciazeń.
motomax IMO nie oferuje juz przegubow do SGA.
Czytalem inne tematy, czytalem tez te rozterki nt homokinetycznego ale zawsze mozna zapytac czy cos nowego jest na rynku.
Te audi to A4 B7?Upewniam sie tylko bo ktos pisal, ze od A8.



--
Galaxy ASB AUY 2004 "szfajcar"
03-08-2013, 10:38
Post: #10
RE: Przegub wewnetrzny MK2 - gdzie kupic i jakie?
kolego poczytaj dokladnie te tematy bo jest opisane co i jak tutaj z racji iz tak duzego zdublowania tresci zamykam. BEz sensu jest to zebym ja czy inni powtarzał jaki przegub co i jak jak juz w innych tematach jest opisane.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Wątek zamknięty




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakiej firmy nagrzewnicy kupić do sharana sephitorh 9 4,890 12-04-2017 11:20
Ostatni post: Grzesiek75
  Gdzie dobrze myją i sprzątają auto w Trójmieście? matimike 1 1,964 20-06-2012 13:55
Ostatni post: piotto0
  Gdzie naprawią dogrzewacz? artek207 3 2,983 08-04-2012 19:21
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name