Ocena wątku:
Antenka CB na dachu
12-08-2012, 23:09
Post: #11
RE: Antenka CB na dachu
ja mam Presidenta ML 145 na magnesie i nie uważam, żeby wyglądało to brzydko, też mam naklejkę i na razie nic się nie dzieje, a zasięg jest świetny
Reklama

28-09-2012, 08:10
Post: #12
RE: Antenka CB na dachu
Może i u mnie byłaby inna antena, ale w poprzednim aucie miałem problem z zamocowaniem na uchwycie anteny a przez przypadek trafiła mi się ta bardzo tanio więc siedzi u mnie na dachu.
Mnie ona jakoś nie razi, denerwuje minie tylko jak czasem zaczepiam o gałęzie jak gdzieś nisko zwisają.
Za to zasięg rzędu 15-20km jest u mnie normalką Smile



Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
28-09-2012, 12:46
Post: #13
RE: Antenka CB na dachu
ja ma na magnesie Presidenta Florydę i rewelka, miałęm rózne anteny, nawet 2.08 cm długa, ta jest małą, dobrze zbiera, i auto mieści sie do garażu.
30-09-2012, 23:32
Post: #14
RE: Antenka CB na dachu
Pretor długa antena ma tylko jedną wadę, słyszysz za dużo ale od tego masz w radio rf gain.
Reszta na sam plus więcej słyszysz więcej wiesz a wygląd w kwestii anten to raczej poboczna sprawa.
Osobiście mam 2 anteny których używam jedna to ml145 na magnesie a druga to santiago 1200 też na magnesie. ML jest taka dookoła komina i przekładana z auta do auta. Santiago na dłuższe wypady i nie zamienię na krótką bo jest wypas. Do kompletu trzeba mieć dobre radio i zabawa na całego.
W poprzednim sharanie używałem ML ale miałem przypadek że przy 160 potrafiła spaść w tym mam zamiar użyć uchwytu na klapę powinno rozwiązać sprawę z zakłóceniami i spadaniem.



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
03-11-2012, 19:34
Post: #15
RE: Antenka CB na dachu
witam kolegów ja mam na ostatniej szybie [skrzela ] główka siro antena taka jak mają w tirach weglowa dobry zasieg i przy okazji mozna okno uchylic wrazz anteną wrzuce fote przy okazji
03-11-2012, 20:40
Post: #16
RE: Antenka CB na dachu
Ja koledzy w moim Pasku miałem zamocowaną do relinga. Bat 1,7m jedyne co zrobiłem to dodatkowo masę doprowadziłem do podstawy równolegle z przewodem antenowym. Przy radyjku Uniden 520XL w linii prostej ponad 20km. Taką łączność uzyskałem z innym mobilkiem on stał w m.Gogołów / górka przy trasie Pilzno-Jasło/ ja poruszałem się w kierunku Tarnowa . W m.Pogórska Wola słyszeliśmy się bardzo dobrze gdy dojechałem do m.Ładna ucięło się. Dziś staję przed dylematem co zamontować w moim nowym nabytku . Myślałem o magnesie ale nie wiem czy nie powrócę do sprawdzonego patentu. Jedno co mnie denerwowało to niskie parkingi pod galeriami antena tłucze o wszystkie rury , lampy , koryta a w aucie słychać oj słychać.
04-11-2012, 00:19
Post: #17
RE: Antenka CB na dachu
Ja Tez jestem za solidnym mocowaniem antenki Smile
27-11-2012, 19:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2012 19:30 przez wojci.)
Post: #18
RE: Antenka CB na dachu
a co wy na coś takiego:

[Obrazek: 2824132719]



Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
28-11-2012, 00:26
Post: #19
RE: Antenka CB na dachu
jakoś nie podoba mi się na relingu mocowanie a myślę o zamocowaniu na stałe bez magnesu i szukam pomysłu Smile



Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
23-01-2013, 23:04
Post: #20
RE: Antenka CB na dachu
Najpierw podlacz do radia sztuczne ociazenie poprzez reflektometr i zobacz co pokazuje. Zdaza sie ze ktos nie umie zmierzyc wspolczynnika fali stojacej (WFS=SWR) i szuka bledu w antenie.
Czym innym jest pomar SWR a czym innym pomiar mocy. Jaki wskaznik pokazuje 3W i czy na sztucznym obciazeniu tak samo?
Jesli jest to dluga antena (prawdopodbnie 5/8 λ) zamontowana na dachu i gruby kabel to jest to dobra konfiguracja. Byc moze cos jest zle podlaczone (albo sie oberwalo). Sprawdz lutowanie we wtyczce.



takie tam pierdoly




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name