Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samopoziomowanie reflektorów xenon
#41
Nie jestem pewny na 100% ale mi nie zawsze się poziomują albo nie zauważyłem.
Jak była jakaś zmiana ciężaru - czyli przyjechałem do garażu i wyciągnąłem ciężka torbę z bagażnika to na drugi dzień widziałem że się regulowały ale jak jadę sam i nic wagowo mi się nie zmienia to nic się w poziomowaniu nie rusza na drugi dzień. Subiektywne odczucia.
Zrób sobie może takie doświadczenie że obciążysz bagażnik, zgasisz auto, wyciągniesz ciężar, zapalisz auto i zobaczysz na ścianie czy coś się reguluje od razu po włączeniu świateł.
był VW Sharan 4Motion 116 PD 2005 Business
Odpowiedz




#42
No ja właśnie też testowałem na równym terenie po odpaleniu...wiem, że w niektórych nowych autach idą szybko góra-dół, a jak są skrętne to chyba również na boki.

Pytanie do kolegów którzy mają xenony, czy zawsze Wam się poziomują lampy zaraz pod odpaleniu świateł? Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#43
W VW nie idą tak szybko góra/dół jak np. w audi - tu jest to dość płynne.
Nie chodziło mi o testowanie na równym terenie tylko pod obciążeniem bagażnika (najlepiej wsadź tam kogoś) i potem bez obciążenia.

Możesz sobie też sprawdzić czy masz odprowadzanie światłem - po zgaszeniu świateł i wyłączeniu silnika mrugnij sobie długimi i potem wyciąg kluczyk ze stacyjki i wyjdź z auta - mi świeci lampa przez kilkanaście sekund.
był VW Sharan 4Motion 116 PD 2005 Business
Odpowiedz
#44
odprowadzenie światłem mam Smile ten test muszę zrobić :p muszę znaleźć kogoś kto będzie chciał w bagażniku posiedzieć Tongue hehe
Odpowiedz
#45
U mnie idą płynnie góra dół po zmianach obciążenia tak jak pisze kolega sk4000.
[Obrazek: icon3.png]
[url=http://vag-[...]]
Odpowiedz
#46
(02-09-2011, 23:33)moherydz napisał(a): Nie znam się za bardzo na Vagu ale możesz sprawdzić sygnał z tych czujników, logując się bodajże na adres "29" i "Left light control". W grupie 2, blokach 1 i 2 wyświetlane są sygnały w Voltach tych czujników.
Wrzucam tabele prawidłowych wskazań jeśli chciałbyś z tym powalczyć:

odgrzeje kotleta i mam prośbe do wszystkich xenonowców Smile
jakie macie wartosci w tych blokach 1 i 2
u mnie przod ok 3,8V, tył 1,95V błedu nie wywala zadnego czujnika, wartosci sie zmieniaja pod obciązeniem, a poziomowanie nadal nie działa Sad
gdzies kiedys wyczytalem juz nie pamietam gdzie że ktos podgiłął wajche przy czujniku wartosc byla wtedy w normie i zaczeło działać
no i jak to jest z tym poziomowaniem? idzie zawsze gora dól po właczeniu światel czy nie, no i czy musi byc odpalony silnik czy sam zapłon wystarczy. kolejny dzien walki i [automat-usunięto wulgaryzm].
po adaptacji xenonow przez adres 29 prawa wychodzi lerned a lewa adjusted i cos chyba z silniczkiem przy tej lewej. lewa przerywa terkotanie na ułamki sekund w trakcie testu czy adaptacji. czy przy tej operacji ktos słuchał jak chodzą silniczki??? czy to jest taki typowy dziwiek ruchu silniczka czy terkotanie jak maszyny do szycia??? bo u mnie terkotanie jest w obu. rozebralem silniczek i bez dekielka podlaczylem do lampy i do auta i robilem test lamp i patrzac do wnetrza tego silniczka na tryby wlasnie wykonywal drgania takie mikro ruchy i co jakis czas troche wiekszy w lewo to w prawo. co dziwne przed wymiana przetwornicy co miala bład (uszkodzony sterownik) w tescie lampy silniczki chodzily góra dół, teraz błedu nie ma a silniczki nie chodza tylko terkoczą Sad
opiszcie prosze jak to u Was wyglada
Odpowiedz




#47
te silniczki masz skopane. Tam jest tkai potencjometr i on jest winny.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#48
generalnie działaly oba przed zmianą przetwornicy ale kjicha teraz jest...
przed chwila bylem i zamienilem lampy jak to wczesniej napisales i uwazaj teraz!!! Smile
oba terkotaly przed zmianą
po zmianie lewa lampa zalozona na prawą strone zaczela plynie isc gora dół w tescie
prawa zalozona na lewą terkocze i stoi (mysle sobie inastalacja walnieta przy lewej lampie sterujacej)

zamiana z powrotem w ori i kurna znowu zonk
lewa zaczela chodzic w tescie (ta co ruszyla po prawj stronie)
prawa terkocze i stoi
wiec instalacja odpada teraz chyba
lewa to ta co silniczek rozebralem i czyscilem i potencjoimetr ogladalem wyglada jak nowy, traktowalem IPA i kontaktsprejem i suszylem. ale nie ruszylo dopuki nie zalozylem odwrotnie

ooo cooo kurna chodzii????????
Odpowiedz
#49
bo puknales, stuknales i czasami lapie a czasami nie. To normalne jak ten potencjometr w silniczku niedomaga juz.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#50
opisz mi zasade działania bo sie motam
co pierwsze dostaje sygnal, silniczek czy z potencjometru dopiero idzie na silniczek? w sumie do czego ten potencjometr?
co dziwne mowie ci ze z tydzien temu oba działaly wiec nagle oba padly?
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dokładanie Xenon po Bożemu Bartex 5 1,367 27-05-2022, 22:54
Ostatni post: trzewik
  Jakie zarniki d2s sharan xenon xspeed99 14 5,882 29-03-2020, 12:42
Ostatni post: xspeed99
  Spryskiwacze reflektorów - temat zbiorczy marecki_name 105 16,150 30-12-2018, 01:42
Ostatni post: kolaska11
  Reflektory xenon na zwykłe cezary 9 3,105 23-07-2017, 19:56
Ostatni post: szybki83
  Xenon , pali się mruga i gaśnie lopez931 2 3,175 22-12-2016, 20:28
Ostatni post: lopez931
  Przetwornica xenon cezary 11 3,419 30-10-2016, 15:19
Ostatni post: cezary
  XENON problem !!! bartoszmany13.81 6 3,958 02-04-2016, 19:59
Ostatni post: andrew7800
  różnica w silniczkach reflektorów radzio- 6 3,281 19-03-2016, 20:30
Ostatni post: werkzeugwagen
  Automatycznie pozycjonowanie reflektorow? skimir 0 1,312 19-06-2013, 08:03
Ostatni post: skimir
  Xenon świeci na żółto... 4444 9 8,473 18-04-2013, 12:46
Ostatni post: fotograf123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości