Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samopoziomowanie reflektorów xenon
#31
U mnie też się nie poziomuje po włączeniu, a jak chcieliśmy włączyć "zasięg xenonów" czy coś takiego to nawet się z tym nie chciał połączyć :/ gdzie szukać przyczyny/usterki?
Odpowiedz




#32
Przed przystąpieniem do regulacji świateł muszą być spełnione następujące warunki:

► Pojazd musi stać na równym podłożu

► Hamulec ręczny musi być zwolniony

► Zapłon musi być włączony

► Światła wyłączone

► Sterownik w pamięci nie może posiadać żadnych błędów

Procedurę przeprowadzamy w następujący sposób:

[Wybór]

[55-Zasięg xenonów] (w niektórych pojazdach należy wybrać sterownik [29-Światła -lewa str.]

[Nastawy podst. - 04]

Grupa "001"

[Idź!]

Zaczekaj około 20 sekund. W tym czasie silniczki ustalające wysokość światła zatrzymają się w pozycji odpowiedniej do ręcznej regulacji reflektora.

Włącz światła i ustaw je śrubami w reflektorze zgodnie z zaleceniami producenta.

Teraz przejdź do grupy "002". W tym momencie sterownik zapamięta położenie nastawników jako położenie bazowe.

[Gotowe, powrót]



Jest to procedura adaptacji /nastawów podstawowych dla lamp
jeżeli nic nie robiłeś przy lampach to możesz bez korekcji śrubkami przejść do 002 lecz gdy zmieniałeś coś przy lampach to najlepiej udać się na diagnostykę i przeprowadzić cała procedurę .
U mnie było to samo też po pewnym czasie przestały lampy się samopoziomować ( wymieniałem żarnik) , po przeprowadzeniu nastaw jak ręką odjął . Tak ze nie zawsze vag chce się łączyć z 55
A żeby sprawdzić czujniki wchodzimy w Meas. Blocks i 001 group
tam są wartości w voltach z dwóch czujników - wystarczy obserwować wskazania wsiąść i wysiąść z auta i powinny się zmieniać.
powodzenia
Odpowiedz
#33
Czytałem to już właśnie na forum Passata, tylko gdzie w VAG-u można coś takiego przeprowadzić? Z zasięgiem xenonów w ogóle mi się nie łączy, z światłami nie próbowałem, być może po prostu tego nie zauważyłem. A co do żarników to nie wiem czy były wymieniane, bo auto mam 2 miesiące. Czy te poziomowanie "na starce" powoduje szybkie przesuwanie się soczewki góra-dół, czy bardzo powolne?
Odpowiedz
#34
Witam
Jak masz vaga 3.11 to jak się otworzy to na tym ekranie co wybierasz grupy
są zakładki elektrical czy coś takiego i jak tam poklikasz to jest gdzieś grupa 29 ( nie powiem Ci teraz z głowy a vaga mam w firmie)
Co do regulacji odbywa się tak średnio szybko tak jak pisałem mi też się nie poziomował ale po nastawach działa
pozdrawiam
Odpowiedz
#35
A powiedz mi, te poziomowanie "na starce" powoduje szybkie przesuwanie się soczewki góra-dół, czy bardzo powolne?
Odpowiedz
#36
Nie ma takiej opcji by chodzilo szybciej czy wolniej gdyż silniczki regulacyjne nie maja takiej mozliwosci pracowania. Zazwyczaj konstrukcyjnie steruje nimi ukad philipsa ktory to dostaje info jak sie ma ustawić czy to bedzie od potencjometru czy tez od czujnika na wahaczu i jakiegos modulu po drodze to nie istotne.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#37
A więc tak z zasięgiem xenonów nie chciał się połączyć, a z lampą strona lewa zrobiłem jakby adaptacje jak kolega wyżej pisał, ale nie ustawiałem ręcznie wysokości tylko poczekałem 20sekund. Błędów żadnych nie było. Po przejechaniu kilku km sprawdzaliśmy czy czujniki chodzą, tzn. w blokach pomiarowych sprawdzaliśmy volty na czujnikach i wartości się zmieniały. Możliwe, że po ustawieniu na prostym terenie tej "adaptacji" zacznie wszystko chodzić?
Odpowiedz
#38
to czy teren bedzie prosty czy nie to nie istotne bo nie ma w ukladzieizadnego gajgera od poziomu. Modul tylko zbiera info o polozeniu wahaczy i na tym koniec. Konstrukcja jest stosunkowo prosta tego poziomowania. Nie ma co sie dopatrywac jakichś zawilości.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#39
A czy to co zrobiłem wg Ciebie coś pomoże? Czujniki na bank chodzą, bo wartości się podczas jazdy zmieniały, zrobiłem to co pisałeś, przez 20 sekund na zwolnionym ręcznym itd. nie pamiętam tylko czy światła były włączone czy nie Tongue
Odpowiedz
#40
Niestety nie dało efektu :/ czujniki chodzą, a poziomowanie jak stało tak stoi
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dokładanie Xenon po Bożemu Bartex 5 1,371 27-05-2022, 22:54
Ostatni post: trzewik
  Jakie zarniki d2s sharan xenon xspeed99 14 5,884 29-03-2020, 12:42
Ostatni post: xspeed99
  Spryskiwacze reflektorów - temat zbiorczy marecki_name 105 16,161 30-12-2018, 01:42
Ostatni post: kolaska11
  Reflektory xenon na zwykłe cezary 9 3,110 23-07-2017, 19:56
Ostatni post: szybki83
  Xenon , pali się mruga i gaśnie lopez931 2 3,175 22-12-2016, 20:28
Ostatni post: lopez931
  Przetwornica xenon cezary 11 3,424 30-10-2016, 15:19
Ostatni post: cezary
  XENON problem !!! bartoszmany13.81 6 3,964 02-04-2016, 19:59
Ostatni post: andrew7800
  różnica w silniczkach reflektorów radzio- 6 3,281 19-03-2016, 20:30
Ostatni post: werkzeugwagen
  Automatycznie pozycjonowanie reflektorow? skimir 0 1,313 19-06-2013, 08:03
Ostatni post: skimir
  Xenon świeci na żółto... 4444 9 8,475 18-04-2013, 12:46
Ostatni post: fotograf123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości