Ocena wątku:
  • 29 głosów - średnia: 2.69
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wycieraczki przód/nie działają/działają cały czas/inne problemy/schemat
#51
(18-05-2012, 09:49)Y369 napisał(a): Dowiedziałem się z innego forum, że problemem jest "niewłaściwy montaż (pozycja wyjściowa) całej mechaniki ramion-dźwigni". Jeśli źle się ustawiło całość mechanizmu wycieraczek po ich wcześniejszej naprawie mogą wystąpić opisane objawy. Niestety w celu usunięcia tej przypadłości należy całość ponownie zdemontować, a nstępnie metodą prób i błędów dochodzić do ich poprawnej pracy. Oczywiście dodatkowo zaznaczyć należy odpowiednimi markerami właściwe miejsca ich położenia celem uniknięcia podobnych przypadłości w przyszłości. Ciekaw jestem tylko czy dłuższa jazda z takimi wycieraczkami bez ich właściwej regulacji nie doprowadzi do jakiś komplikacji, które w konsekwencji podniosą koszt naprawy o wiele bardziej aniżeli ponowne ich zdjęcie i doprowadzenie do stanu "bezczkawkowego"? Pozdrawiam.
Sory ale odkrecenie i potem przykrecenie3śrub nic nie zmieni to nie ma sensu jedyną opcja to źle przykręcone ramiona wycieraczek.
Zrób co napisałem i odpisz czy jest ok czy nie u mnie jest ok...
Powodzenia...
ALHAMBRA 2.0 TDI 140 KM
Zapraszam:
https://www.facebook.com/wachlewski Big Grin
Odpowiedz




#52
Witam!! Mam problem z przednimi wycieraczkami w VW Sharanie po FL. mianowicie po wymianie mechanizmu na nowy nie mogę ustawić wycieraczek tak aby nie uderzały o siebie, jak ustawić wycieraczki aby wszytko było ok?? dodam cały mechanizm jest idealny do starego, wycieraczki i ramiona są stare ( na starym mechanizmie nie było żadnych problemów) Proszę o pilną pomoc ponieważ walczę ze znajomym drugi dzień, dodam że mamy pojęcie o mechanice tylko tu mamy lekki problem, jeszcze raz proszę o dokładny opis co i jak zrobić z góry dziękuje!!
Odpowiedz
#53
jedno pióro musi byc nisko a drugie nad nim oddalone o jakies 4-5 cm. Nie moga na siebie prawie zachodzic. Wtedy beda sie ładnie mijac.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#54
metoda prób i błędów (tylko syzby nie zbijcie przypadkiem)
jak pisał kolega powyżej minimum 5 cm odległości między nimi i będą się mijać, jak też trafić trzeba w ich położenia dolne.
Ja po czyszczeniu tulejek kiedyś założyłem odwrotnie ramię, co ja się uklałem - nie tak się kręciło i tez nie dało się załozyc ramion prawidłowo.. ale wypłynął ten problem jak zacząłem zakładać półkę podszybia - wycieraczki i nią zahaczały po przełożeniu ramion wszystko zadziałało.
Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - www.forgedwheels.pl
Odpowiedz
#55
nie będę zakładał nowego posta . mam pytanie jak powinny być założone wycieraczki z przodu takie łukowe bosh ?????
SHARAN 1.9 TDI ASZ
"każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem w TDI"Tongue
Odpowiedz
#56
(10-02-2013, 18:03)maciej94 napisał(a): nie będę zakładał nowego posta . mam pytanie jak powinny być założone wycieraczki z przodu takie łukowe bosh ?????

Końcówki wycieraczek wywinięte w stronę dachu. Nie wiedziałem jak lepiej to napisać Dodgy
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz




#57
ok wklęsła strona na na dół a końce do góry
SHARAN 1.9 TDI ASZ
"każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem w TDI"Tongue
Odpowiedz
#58
Witam,a jakiś patent na zdjęcie zapieczonych przednich ramion? Przez miesiąc codzień pryskałem jakimś środkiem penetrująco smarującym poczym pojechałem do serwisu i tylko ściągacz pogięli.
Odpowiedz
#59
mozna probowac lekko młotkiem zruszyc ale pukamy przez twardy kawalek drewn( dąb lub buk) Czasamis ie tak udaje. Mozna tez wiertelkiem malym ( 1.5-2 mm) nawiercic tak po srodku polaczenia miedzy ramieniem a osią obrotową. To nic nei szkodzi ze lekko nawiercisz oske. I tak bedzie sie pozniej trzymac ramie jak dokrecisz nakretke.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#60
(10-02-2013, 18:03)maciej94 napisał(a): nie będę zakładał nowego posta . mam pytanie jak powinny być założone wycieraczki z przodu takie łukowe bosh ?????

trochę odgrzanie kotleta ale ja założyłem wygięciem do góry i jest git.
przy łuku w dół prawa zaczepiała o plastik podszybia
Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Swap foteli przód dmariusz 0 80 15-04-2024, 10:36
Ostatni post: dmariusz
Video Zawieszenie przód strona prawa Niemago 3 368 30-08-2023, 07:37
Ostatni post: Niemago
  Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy artak_09 145 25,584 04-06-2023, 21:34
Ostatni post: Stefano
  Czy to UPG/uszczelka pod głowicą? - objawy/problemy/rozwiązania itp. - temat zbiorczy marecki_name 262 42,301 30-10-2022, 12:28
Ostatni post: wesol
Question Wybierak skrzyni biegów - demontaż/montaż, problemy/objawy itp. sharan1996 44 31,749 17-07-2021, 21:18
Ostatni post: cierny
  ŚLIZG ZDERZAKA PRZÓD ukciak 0 527 22-06-2021, 14:38
Ostatni post: ukciak
  Skrzynie biegów - oznaczenia/zamienność/problemy arturlahar 202 77,834 18-03-2021, 23:31
Ostatni post: wesol
  Średnica tarcz przód Sharan 2004 r. 1,9 ASZ Tomek Westfalia 6 1,963 10-02-2021, 19:55
Ostatni post: kisand
  Temperatura oleju - wartości/wskazania/problemy ze wskaźnikiem lucek2825 54 16,914 03-01-2020, 21:57
Ostatni post: kisand
  Nie można otworzyć drzwi/ciężko się otwierają/zablokowane - problemy mechaniczne/zamek Ramzes79 70 16,978 21-06-2019, 14:31
Ostatni post: awf6

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości