Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ponowny wyciek po wymianie oringów
#1
Witam

Miałem wyciek na łączeniu rurek nad skraplaczem/ chłodnicą, linia wysokiego ciśnienia przed skraplaczem. Rozebrałem połączenie springlock, wymieniłem oringi na fabryczne kupione w serwisie, wyczyściłem nasmarowałem olejem i poskładałem.
Na początku było ok, teraz po miesiącu sprawdziłem i jest wyciek :/
Czy jest jakiś środek uszczelniający który stosuje się w takich przypadkach??
Jakieś pasty itp??

Czy możecie coś konkretnego polecić?

Już raz te oringi były wymieniane wcześniej przez serwis klimatyzacji ale długo też nie wytrzymały.

btw

Na elektrodzie dostałem odpowidź:
"Użyj lockite (czytaj loktajt)."
Ambitnie Big Grin
Odpowiedz




#2
nic nie klej na zadne kleje czy te kleje do gwintow tej marki itp specyfiki. Ma byc dobrze to musi byc cos nie tak. Skoro oring wymieniany to trzeba tam zajrzec ponownie bo moze przy skladaniu zostal skaleczony oring albo jest tam zadzior jakis czy cos.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
a jak zakładałeś oringi? Bo zasada jest taka pierwszy zakładasz ten na początku rurki , a potem przez niego następny , a jeśli są trzy to przez te dwa ostatni trzeci, i nie inaczej. Po rozłożeniu złącza dobrze jest zatkać rurkę i sprężonym powietrzem dobrze wydmuchać brud ze sprężyny która zatrzaskuje. Potem psiknąć na oringi dla lepszego wsunięcia i wcisnąć aż kliknie sprężyna.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#4
Tak zrobiłem.

Mam jeszcze jedno podejrzenie, a mianowicie wyciek może być na rurce w okolicy opaski metalowo gumowej trzymającej rurkę. Może przegniła i tam jest źródło wycieku.

W wolnej chwili rozbiorę grilla i się temu przyjrzę bliżej. Na szczęście klima na razie działa, jeszcze.
Odpowiedz
#5
przy wymianie springlocków trzeba zwrócić uwage na stan rurek, czy rozszczelnienie nastąpiło ze względu na zużytą sprężynkę czy ze względu na utlenioną i skorodowaną w miejscu łączenia rurkę aluminiową, najlepiej wyciąć to łączenie na springlock i zastosować nowe łączenie na śrubunek tylko trzeba wspawać rurki o tej samej średnicy, one też na łączeniach powiny mięć oringi.
2,5 bau
1,9 auy
1,9 ahu+blok i wtryski afn
Odpowiedz
#6
upitolic te rurki tak by byla gladka powierzchnia i zapodac wąż zbrojony i po dwi opaski dac na łaczeniach i bedzie na wieki.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz








Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie chłodzi po wymianie kompresora dj_lawa23 20 6,258 16-10-2015, 23:27
Ostatni post: wesol
  Wyciek na łączeniu dwóch rurek. Sadek87 3 2,045 27-06-2013, 16:58
Ostatni post: piopit
  Wyciek, sprężarka maciej94 6 3,855 14-06-2013, 08:05
Ostatni post: radekklimat

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości