Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
klima słaba
#11
nie nie trzeba
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#12
U mnie już klima nabita. Było mało czynnika i temperatura przy wylocie była kosmicznie duża Ponad 30stopni. Klima sprawdzona, wszystko szczelne i nabita na nowo, teraz temperatura przy wylocie po ok 5 minutach od włączenia to 8 stopni
Odpowiedz
#13
Jako,że jestem nowy na forum chce Was wszystkich przywitać Smile Od niecałego tygodnia posiadam Sharana 2,0 benzyna z 2002 roku,z manualna klimą. Przy zakupie klima nie dzialala tzn sprężarka w ogóle sie nie załączała. Dzisiaj byłem w serwisie klimy i po nabiciu czynnikiem normalnie sie załaczyła. Niestety nie leci nawet okruszyna zimnego powietrza... tzn. tak mi sie wydaje, a juz na pewno nie ma porównania z moja A6 gdzie przy ustawieniu na LO az w zębach łupie Smile Przed nabiciem podłaczyłem VASa i jedyny bład jaki sie pojawił to silniczek klapy temperatury, ale po usunieciu juz nie powrócił. W tej chwili klima nie ma zadnych błędów, spręzarka się włącza, wiatraki także. Sprawdzałem przewody idące do grodzi i jeden est lodowaty, a drugi ciepławy. I tu w zasadzie kończa mi się pomysły. Nie mam opcji zrobienia VASem nastawów, ani sprawdzenia bloków pomiarowych i nie mam pewności,czy jest to spowodowane tym ,że nie jest to klimatronic czy uszkodzeniem... choć nie ma problemów z połaczeniem sie ze sterownikiem. Zalezy mi aby szybko to naprawic, gdyz w sobote zamierzam jechac do PL i czeka mnie 2000km co bez klimy nie bedzie zbyt przyjemne.... macie jakies pomysły?
Odpowiedz
#14
a może ten zawór rozprężny siedzi i zamarza parownik i nie chłodzi bo lód sie robi na parowniku i nie przepuszcza powietrza kiedyś wesol o tym pisał.
Odpowiedz
#15
jutro to sprawdze, czy macie jeszcze jakies sugestie?
Odpowiedz
#16
,,Wesol" klime dzisiaj dobilem fakt bylo malo czynnika szczelnosc jest od razu jest widoczna poprawa w srodku i na rurkach pod maska tylko te moje piszczenie paska chwilami dalej jest ale to juz inna historia pozdrawiamSmile
Odpowiedz




#17
dzisiaj rano bylo czuć zimny powiew z nawiewów, co prawda szału nie ma ale wazne ,że cokolwiek sie dzieje. Czym moze to byc spowodowane?
Odpowiedz
#18
witam dziś klima nabita była azotem ale nic nie pokazało więc kolega powiedział bijemy gaz i czynnik i tak zrobiliśmy pożyczył mi lampkę ultrafioletową i do dzieła świece i nie dowierzam cala prawa podłużnica świeci. Świece po rurkach nic specjalnego nie zauważyłem więc problem skąd sie to wzięło na tych rurkach jest rosa podczas pracy i pewnie kapało na podłużnice i podczas hamowanie lub przyśpiesznia woda z czynnikiem sie przemieśzczała. Ten czynnik który mi podłużnice oblał to stary to co pytałem wcześniej musiał być w układzie jednak bo jak ja nabijałem to bez czynnika rok temu. Na łączeniach przy kompresorze świeci przy rurkach pod podwoziem świeci kurde to wygląda jakby cala instalacja była dziurawa ale główny mocny wyciek jest na podłużnicy aż widać jakby kropelka czynnika czy kontrastu jak kto to nazywa wisiała zastygnięta . Pytanie teraz do was czy czasem źle nie zrobiliśmy tak sobie teraz myślę w pracy że było nabić azot mydło szare i jechać z koksem żeby banki wyszły i czy teraz też jest tam ciśnienie u układzie czy podciśnienie może teraz mógłbym mydlić te rurki i łączenia. Czy musi klima pracować czy na zgaszonym silniku mogę to sprawdzać. Pomocy kurde dziś 140zeta mnie skasował i można powiedzieć że nic nie zrobił. Wygląda to jakby coś na tel rurce od grodzi do kompresora tylko nad podłużnica.
Odpowiedz
#19
z tego co mi mowil koest to dzisiejsze auta wszystie nawet w fabryce maja podany kontrast w uklad juz od nowosci. Takze ci powiem jeszcze z doswiadczenia ze nawet wystarczy tylko troche kontrastupodac w uklad i juz nawet jak kilkukrotnie odciagniesz czynnik i troche oleju to i tak zalodujac znowu czynnik i oleju troche to bedzie w przypadku wycieku swiecic przy UV jak zarówa na zielono.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#20
a co z tym ciśnieniem czy podciśnieniem co jest teraz w układzie i czy murze przy pracującym silniku banki próbować robić z mydła czy nie. Kurde chciałbym to sobie porządnie zrobić. Co sądzicie zmienić oringi czy lepiej nie ruszać żeby śruby jakiejś nie urwać. Co myślicie może by od grodzi aż prawie do węża elastycznego wstawił wąż też.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  vcds 08 klima ? dement 1 701 04-05-2021, 14:47
Ostatni post: dement
  Sharan Klima zamarza lolobb 8 1,826 05-03-2020, 08:07
Ostatni post: wesol
  Sprawna klima nie chłodzi Patrol 23 4,640 22-05-2017, 15:17
Ostatni post: kapec
Sad Klima działa, ale po godzinie słabo wieje z kratek tom_mil 6 1,823 21-06-2016, 21:50
Ostatni post: mamwi
  Klima nie działa... ale jest sprawna xD iruss 1 1,217 27-04-2016, 14:14
Ostatni post: tolus24
  Klima chlodzi 30-60 sec po wlaczeniu. adampyrek 3 2,089 01-07-2015, 08:07
Ostatni post: adampyrek
  klima chodzi tylko na 1 biegu raaza 14 6,722 27-06-2015, 19:57
Ostatni post: DDiablo
  klima nie działa - jestem bezradny - proszę o pomoc Kraków pawlicam 13 7,185 06-05-2015, 17:31
Ostatni post: inside4
  Klima nie działa dawidssd 18 12,174 03-04-2015, 12:10
Ostatni post: karol_17
  Klima przestaje działać po 5 sek. Drops 16 7,028 03-08-2014, 21:02
Ostatni post: ENDRJU222

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości