Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wentylatory chłodnicy i klimy
#21
daj spokoj. Po pierwsze jak juz zapodasz czynnik to juz nie podasz oleju. Najpierw olej sie podaje, tyle ile odciagnelo sie. Ile czynnika i co i jak to robilem setki razy. Smialo mozna deczko upuscic. No i napelnainie klimatyzacji nie jest na manometrach tylko na wage. DOkladnie to ważona jest butla z gazem( stoi na wadze) i maszyna podaje tyle zeby ubylo wagi tej butli. Manometry sluza do czego innego.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#22
No i zaryzykowałem upuściłem troszkę,tak jak pisałeś, niestety nic się nie poprawiło, klima działa jak działała a wentylatory chodzą tak samo czyli załączają się i wyłączają dokładnie tak samo jak było. Niestety nie trafna diagnoza lecz przynajmniej już jedno wyeliminowane. Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie ???
Odpowiedz
#23
(21-06-2013, 21:00)Gepard napisał(a): Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie ???

Ja mam jedną. Klima chłodzi? Jak tak to zostaw to w pi**u.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#24
to co powoduje ze sie rozlacza klima i wiatraki. Nie wiem moze z amalo w zyciu klim obsluzylem i z amalo schematów przejrzałem ale mi sie wydaje ze w klimie o rozlaczaniu decyduje presostat. Zazwyczaj jest tak ze ktos wlasnie bezmyslnie jak to mowia dobijal czynnika i jest go za duzo lub poprostu nawet pryz prawidlowej ilosci jaka podaje producent i tak jest za duze cisnienie. Moze tez byc oczewiscie tak ze prasostat szwnakuje i rozlacza klime tak jak i awaria zaworu rozpreznego tez moze takie rzeczy powodowac. Mialem przpadek ze zawor rozprezny stanal w pozycji prawie zamknietej i tez byly takie objawy ale czesciej jest tak ze zawor rozprezny si eotwiera za bardzo i gaz lata po ukladzie a chlodzenia brak. Po to wlasnie sie monitoruje cisnienia na ukladzie klimatyzacji. Po to sa czuniki a klima jest tez diagnozowalna z poziomu sprzetu diagnostycznego. trzeba tylko myslec.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#25
jak juz pisalem dobrze moglo byc bo bylo nieco chlodniej na dworze. Mialem takich kilak przypadkow w zyciu. Gorąco na dworze i cisnienie w ukladzie sie podnosi i moze presostat rozlaczac klime.Wskazuje na to własnie ten fakt cyklicznego wlaczania sie i wylaczania. Zreszta ja nie widz eproblemu by nawet na jakims spocie podmienic na chwile presostat z innego auta. Podmieniamy i testujemy i wszystko bedzie jasne. Ewentualnie na krótko spiac i zobaczyc jak chodzi klima.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#26
Nie wiem czy dokładnie Czytałeś, klima mi się nie wyłącza chłodzi normalnie cały czas, tylko wiatraki chodzą cyklicznie. Wcześniej też klima działała i cały czas chodziła tylko jak ją załączyłem to równocześnie z nią obydwa wiatraki wchodziły i dopóki klimy nie wyłączyłem cały czas pracowały.
Odpowiedz




#27
i co jak sie wylacza wiatraki to chcesz mi powiedziec ze sprzegilko na kompresorze dalej ciagnie i klime napedza w obecnych temperaturach??
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#28
staszek wyciagnij sobie bzpiecnzik od wiatrakow albo rozepnij wtyczki od wiatrakow. Odpal auto, wlacz klime i zobaczysz jak bedzie chodzic klima okej?? Potem zdaj realacje. Nie wiem jakies teorie wyglaszasz dziwne. Ja pisze to co robilem sam w autach i klim w lato to sporo naprawilem. Owszem mozna sprawdzac przekazniki itp. Tylko nie chce mi sie wierzyc ze mu chodzi kompresor caly czas jak wiatraki sie wylaczają. Wylaczenie wiatrakow to chwile pozniej presostat rozlacza sprzegielko kompresora nie ma na to siły. Sprawdzenie presostatu to tak jak pisalem- zmostkowaniem kabelkow na krzyż. Mozna odkrecic go tez i zamienic od kogoś- to tez pisalem i to tez trwa zaledwie 5-10 minut.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#29
Wrócłem właśnie i zabrałem się znowu za tą klimę.
Wymieniłem presostat i teraz jest tak że jak załączam klimę to od razu załączają się wentylatory pochodzą około 30 s. wyłączą cię na około 15 s. i znowu załączą i tak w kółko, czy teraz to jest normalna praca czy jeszcze coś mam uwalone ???
Odpowiedz
#30
Wedlug mnie normalne. Tez zalezy od temperatur zewnetrznych co wplywa na cisnienie czynnika.
Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wymiana chłodnicy ToughMike 1 1,111 18-06-2021, 15:57
Ostatni post: Brykas31
  Wentylatory nie zalanczaja sie PAVELO6 2 1,500 29-06-2016, 08:34
Ostatni post: PAVELO6
  Korek zbiorniczka chłodnicy robitak 9 5,002 02-02-2015, 12:53
Ostatni post: robitak
  wentylator chłodnicy pracuję po włączeniu nawiewu slawek23 5 4,997 13-10-2014, 21:31
Ostatni post: slawek23
  wentylator chłodnicy - męcząca usterka bobas61 10 8,751 28-08-2014, 23:41
Ostatni post: bobas61
  Wentylator chłodnicy/klimy SoSnA 3 2,435 14-07-2014, 22:20
Ostatni post: SoSnA
  Za szybko włączają się wentylatory toma126 12 10,225 13-10-2013, 21:05
Ostatni post: andrzej_7777
  Wentylator chłodnicy, wymiana moherydz 2 3,247 15-08-2013, 20:52
Ostatni post: moherydz
  Wymiana chłodnicy Sharan Lift AUY Drops 3 6,517 15-02-2013, 18:38
Ostatni post: Motorek4612
  wentylatory nie wyłączają się endriu1979 1 1,921 27-10-2012, 15:23
Ostatni post: bartixr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości