Ocena wątku:
Zastosowanie żarówek LED w SGA
10-06-2012, 16:26
Post: #41
RE: Zastosowanie żarówek LED w SGA
a może ktoś się wypowiedzieć czy po zastosowaniu żarówek led komputer nie zwariuje, bo gość w sklepie powiedział że komputer będzie widział spalone żarówki. (sharan 2.0 benzyna+gaz 96 r.
Reklama

12-06-2012, 00:38
Post: #42
RE: Zastosowanie żarówek LED w SGA
w sharanie z 96 mu to nie grozi.



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
14-06-2012, 11:51
Post: #43
RE: Zastosowanie żarówek LED w SGA
(19-03-2012 09:46)luki058 napisał(a):  te lampki z tyłu mocno się trzymają. Ja też miałem problem z ich wyjęciem bo chciałem aby nic nie połamać, aż się później wkurzyłem i mocniej podważyłem śrubokrętem i porządnie szarpnąłem i lampka wyszła cała.

ale mówicie o konieczności wyjącia całej lampki z tyłu czy tylko podważenia między obudową z szybką tj z przodu?



Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
16-06-2012, 23:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-06-2012 23:24 przez sirius98.)
Post: #44
RE: Zastosowanie żarówek LED w SGA
Przymierzyłem się dzisiaj do zakupu żarówek LED we wnetrzu ale:
-widzę po cenach żarówek że to dość droga impreza - wnętrze (wszystkie) + tablica tył - ok 200zl
-żarówki LED mają radiatory więc nie wiadomo jakiej ilości ciepła się spodziewać
-żywotność katalogowa na poziomie 3 lat bez żadnych gwarancji a w praktyce wyjdzie 1-1,5 roku o ile wsześniej któreś z ledów składowych każdej żarówki nie padnie - a następnie kolejne xxx zł
Jak widzą to osoby które już wymieniały żarówki na ledowe?



Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
17-06-2012, 15:13
Post: #45
RE: Zastosowanie żarówek LED w SGA
Wymieniłem w tablicy żarówki ( kupiłem ledy ale te "diodowe" i jak na razie 2 żarówki mi się spaliły w jednej lampce ...nie wiem czy to wina słabej jakości żarówek czy co ... bo tylko w jednej lampce mi się paliły. (Co ciekawe w drzwiach oraz w bagażniku posiadam te żarówki ( diodowe ) i przez 2 mc jak na razie wszystkie się świecą ). Teraz kupiłem żarówki z diodami SMD (do tablicy ) świecą jaśniej niż te "diodowe". I na razie 4 dni się trzymają ale UWAGA! ( W moim sharanie 2002 rok nie potrzeba żarówek "CanBus" - myślałem że są "wytrzymalsze" to zakupiłem owe, ale one się strasznie grzeją ... dlatego są te radiatory a mimo to jak świeciła żarówka 5 min to jak chciałem ją wyciągnąć to aż rękę parzyło. Dlatego jeśli ktoś nie musi mieć CanBus'ów to ich nie kupować ( bez radiatora na allegro z diodami SMD po 8zł ~ ). W pozycjach i pod nogami posiadam ledy w5w( kupiłem po 5,50zł takie http://superlumination.com/images/auto_b...t_w_wm.jpg ) i się trzymają i świecą ładnie. (Radze nie kupować takich pokojówek po 1zł z jedną diodą ( i soczewką? chyba ) bo to w ogóle nie świeci ( tych http://photos03.istore.pl/25066/photos/big/7777228.jpg ) ...



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
17-06-2012, 15:28
Post: #46
RE: Zastosowanie żarówek LED w SGA
jak zapewne czytales pierwsze watki... wymienilem wszystkie zarowki na LED...
1. niestety troche drogi gift Wink.... zarowki stopu to ok 100 zl, ale efekt jak w autach nowej generacji.
2. radiatory zastosowalem do led tylnych kierunkowskazow... nie zaobserwowalem przegrzania.
3. LEDy mam od 2 lat...padla mi tylko przednia pozycyjna.
4. jak to widze, jestem zadowolony z energonomi poboru pradu oraz super efekt swietlny z przodu,
a takze efekt swietlny z tylu stop i kierunki migaja szybszym impulsem (szybki efekt gaszenia zapalania LEDa ).



SHARAN 1,9 TDI 115 KM 2001
"poczytaj mi mamo"... o SGA
17-06-2012, 22:39
Post: #47
RE: Zastosowanie żarówek LED w SGA
Dzięki za "wrażenia z użytkowania".
Przede mną leży 17 żarówek tylko z samego wnętrza i tylniej tablicy więc wymienię na razie tylko te (finanse). Miałem nie wymieniać nic więcej na zewnątrz poza pozycjami ale sugestia że ledy w STOPach zapalają się szybciej (jakoś to mi uszło) to dobra wskazówka. Dzięki.
Unikam żarówek led z radiatorami bo już widzę smarzące się obudowy plastikowe.



Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
17-06-2012, 23:17
Post: #48
RE: Zastosowanie żarówek LED w SGA
oj zeby sie to nie skonczylo jakimś wyrokiem jak kogos potracisz. Takie gmeranie w aucie jest niedozwolone. Nie wolno stosowac innych zarowek niz te co przewidzial producent. Tak samo jak nie wolno zakladac tych orurowań na przód wlasnej konstrukcji tylko te co maja homologacje. Zewnetrzne czesci auta nie wolno ruszac.
Jako iż sam czuje sie w miare dobrym elektrykiem i elektronikiem z zamilowania tez mnie kusi te majstrowanie przy zaroweczkach itp ale powstrzymuja mnie pewne przykre doswiadczenia u znajomych gdzie to tylko dzieki dobrej papudze skonczylo sie na wysokiej grzywnie i sporymi zawiasami. Żony wójek mial zabierane zarowki do ekspertyzy po najechaniu na pijanego gita jak wracal z polowania. Tak jak nie wilno przyciemniac szyb na przedzie, okapcac lamp czy majstrowac przy masce ( przedluzanie) tak tez nie wolno zakladac tych zaroweczek ledowych.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-06-2012, 23:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2012 23:30 przez sirius98.)
Post: #49
RE: Zastosowanie żarówek LED w SGA
Na razie staram się nie wychodzić z wymianą żarówek poza wnętrze. Stosunek WATów w poborze 1/10 pomiędzy żarówkami LED a tradycyjnymi żarówkami jak przytoczył tutaj w wątku jeden z kolegów daje do myślenia a co najmniej da się odczuć zimą na akumulatorze.
Pytanie tylko ile po zimie tych LEDów zostanie sprawnych? Bo jak połowa to te 200-250zł wolę przeznaczyć na kolejny akulumator.
Dodatkowo nikt na allegro sprzedający LEDY z gwarancją się nie wychyla a tym bardziej nie pisze o temp poniżej 0 stopni C.
Żeby się nie okazało że jak się dowie zimą że zgłaszmay się z reklamacją to odpowie że LEDy nie powinny być użytkowane w temp. ujemnych (takie bynajniej widzę informację w sklepach elektronicznych ... nie wiem jak z SMD)



Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
18-06-2012, 00:35
Post: #50
RE: Zastosowanie żarówek LED w SGA
wesoł'a to racja oczywiście, jednak nie uważam że inne żarówki w tablicy czy też pozycjach powinny być problemem. Żarówki typu STOP jak na razie wolę mieć z homologacją ... bo jak ktoś mi wjedzie w kufer i powie że się nie świecił stop bo zła żarówka ( a przypatrzy że led ... ) to może być ciepło.

W samym aucie tzn 4x drzwi 4x bagażnik 2x pod nogami to mamy 50 watów które się świecą prawie cały czas jak jedziemy autem. Więc jak dla mnie to nie tylko ładny wygląd ale i oszczędność na paliwie,aku, minimalne ale zawsze no ale wygląd jak dla mnie znakomity, do tego na czarnym aucie jak w tablicy jest biały led to piękny efekt. Zresztą nie tylko na czarnym

Chciał bym też przestrzec przed długością żarówek, należy takowe zmierzyć bo w tych mm jest różnica ( można podgiąć blaszki w lampkach ... ale po co + też za dużo nie podegniemy ). Np do tyłu ( do tablicy ) idealnie pasuje żarówka 39mm, natomiast na podsufitkę ( przynajmniej z przodu ) 41/42mm.



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wymiana żarówek świateł mijania - SHARAN 2007 tomnik_poz 6 18,988 17-05-2016 21:51
Ostatni post: PAMONIUSZ
  Jaki typ żarówek do sharana lift 2005 deredas 4 10,169 15-11-2015 23:09
Ostatni post: Blåbil
  Układ kontroli żarówek koleś 8 4,590 30-04-2014 22:11
Ostatni post: centrino

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name