Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zawór serwisowy gdzie kupić?
#1
witam,
proszę o zerknięcie na załączone pliki i odpowiedź gdzie można zakupić taki zawór i jak go szukać? jest to zawór serwisowy do klimy, widać go zaraz po otwarciu pokrywy silnika z prawej strony. drugi zawór jest ukryty pod lewym reflektorem, po wyjęciu lampy jest dostęp do niego.

mam podejrzenia ze ucieka mi czynnik chłodniczy m.in przez niego.

widnieje na nim taka oto nakretka PA 7 VIKING M8x1

[Obrazek: IMG00799-20130628-2016.JPG]
ktoś coś wie?

Szarik '98 benz 2.0
Odpowiedz




#2
JC AUTO maja napewno.
Odpowiedz
#3
I kazdy kto ma serwis klim obowiazkowo powinien miec.
Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
Odpowiedz
#4
W Intercarsie też dostaniesz. Pamiętaj że zawory wysokiego i niskiego ciśnienia różnią się od siebie. No i będziesz potrzebował odpowiednich nasadek (calowych chyba) żeby to odkręcić.
[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
Odpowiedz
#5
dostepne w serwisach samochodowych takze jest. w sumie to mozna pokusic sie o wymiane samego tylko zaworkawewnetrznego. i slyszale ze ktos t robil nawet pod cisnieniem czynnika ale z jakim skutkiem to nie pamietam.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#6
(02-07-2013, 06:23)wesol napisał(a): dostepne w serwisach samochodowych takze jest. w sumie to mozna pokusic sie o wymiane samego tylko zaworkawewnetrznego. i slyszale ze ktos t robil nawet pod cisnieniem czynnika ale z jakim skutkiem to nie pamietam.

Nie jestem w 100% pewien, ale w naszych modelach chyba nie ma wymiennych zaworków Schradera.
A urządzenie do wymiany na pełnym układzie wygląda tak:
[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
Odpowiedz




#7
a bo my mamy te kulkowe. No tak.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#8
(01-07-2013, 20:38)moherydz napisał(a): W Intercarsie też dostaniesz. Pamiętaj że zawory wysokiego i niskiego ciśnienia różnią się od siebie. No i będziesz potrzebował odpowiednich nasadek (calowych chyba) żeby to odkręcić.


Kolego w InterCarsie te zaworki kosztuja 25 zł za sztuke a sam go kupowałem wczoraj i sa trzy rodzaje, wystarczy wziac na wzór ale pokusze sie i napisze numer kodowy to sobie gosc kupi 4S 59946.
Do odkrecenia wystarczy zwykły klucz oczkowy ale mozna i nastawnym, pójdzie bez problemu.

Pozdrawiam
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Naprawa klimy, koszt skraplacza + zawór rozprężny sarkrz 30 6,979 29-06-2019, 04:22
Ostatni post: go2-jacek
  czujnik temp cieczy G110 gdzie szukac? duszek11 2 2,360 08-04-2015, 19:15
Ostatni post: duszek11
  zawór rozprężny sarkrz 16 6,576 03-08-2013, 08:14
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości