Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zawór rozprężny
#11
Rano odpalilem klime elegancko chlodzi rurka lodowata przy zaworze rozpreznym trochę pojeździłem rurka w temp powietrza juz nie zimna
Klimy brak
Gosc od Klimy z Piekar twierdzi ze olej przez noc opadnie i freon sie oddziela od niego po wlonczniu olej znów sie zmiesza i kicha jest
Bez czyszczenia ukladu i rozbiórki sprężarki sie nie obejdzie
Odpowiedz




#12
mieszac olej z gazem to sie ma wlasnie bo olej wraz z czynnikiem smiga po calym ukladzie. To powie ci kazdy. pytanie tylko ile jest tego oleju w ukladzie a musi byc jego prawidlowa ilosc. Co jest i czy sie cos nie zepsulo to nikt ci tego nie powie. Ja bym sie udal do jakiegos pozadnego serwisu klimy i przedstawil sytuacje to beda wiedzili co robic.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#13
Bylem u specjalistów w nora auto ale czyszczenie rozbieranie ukladu to kolosalne pieniądze jak stwierdzili nawet i 200-500 zl
Odpowiedz
#14
A ja dzisiaj zrobiłem sobie krzywdę bo za mocno dokręciłem przewody do rozprężnego i najzwyczajniej w świecie pękł.Angry

A jeśli chodzi o dolewanie oleju, to ojciec mojego znajomego który zajmuje się klimatyzacją pożyczył od niego sprzęt i stwierdził że dobrze by było dolać oleju. A że od przybytku głowa nie boli to dolał 150ml. Podobno pracowała kilka minut a później w efektowny sposób rozsadziło sprężarkę.
[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
Odpowiedz
#15
wolno dolac 5 do 10 ml oleju jednorazowo ale i ak sie mowi ze tyle ile sie odessalo z ukladu to tyle powinno sie dolac. Nadgorliwosc bywa zgubna.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#16
no ja po dojechaniu do kudowy pojechałem do tego znajomego wyjaśnieniem sprawę on twierdzi ze niedolewał nic więcej oleju jak tyle ile sciągał a sprawdzał ile powinno być w jakim stanie i ze tyle ile dodawał prawie jak dobrze pamięta tyle miał w odzysku jak było sciągane przed zmianami zaworu rozprężnego czy czujnika wysokiego ciśnienia ... także nie wiem Sad czekam aż gość który 40 km odemnie zajmuje się kompletnie klimą wróci z wakacji wtedy może coś poradzi gość tez regeneruje sprężarki zakuwa weże fuul servis jeżeli chodzi o klime moja jest szczelna zawór nówka czujnik nowy nie wiem o co jej kaman Sad
Odpowiedz




#17
moja teoria jest taka: Odciagnac czynnik, spuścić olej z kompresora, przedmuchac uklad by resztki oliwy wylecialy. Zalac kompresor taka iloscią oleju jak ajest wymagana. Nabic czynnikiem uklad w takiej ilosci jak podane jest na wlepce lub nawet o 50 g mniej. jesli jest wszystko sprawne to musi chodzic klima i chlodzic.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Naprawa klimy, koszt skraplacza + zawór rozprężny sarkrz 30 6,973 29-06-2019, 04:22
Ostatni post: go2-jacek
  zawór serwisowy gdzie kupić? cierny 7 5,612 04-07-2013, 12:31
Ostatni post: radekklimat

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości