Ocena wątku:
Nawiew przód - problem/problemy
07-12-2012, 10:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2012 10:54 przez Rakus.)
Post: #41
RE: Nawiew przód - problem
Witajcie Dziś - 12C.
Po odwiezieniu dziecka do przedszkola, sprawdziłem węże ok 10 min spokojnej jazdy. Górny ciepły, dolny zimny. Więc termostat trzyma. Po przyjechaniu, na skali było 1/4, i jak zwiększałem obroty to zauważyłem że od 3000 1/s zaczyna lecieć wyraźnie cieplejsze powietrze a od 4000 1/s to już cieplutko.
Dodam jeszcze że jak włączyłem na tylną nagrzewnicę ogrzewanie to z tyłu leciało wyraźnie cieplejsze powietrze niż z przodu.
Zapomniałem jeszcze sprawdzić przewody nagrzewnicy czy są jadnakowo ciepłe.
Samochód przyjechał 3 lata temu do PL. Jak wymieniałem termostat to płyn był chyba jeszcze oryginalny i trzymał ok -37C. Ale przez 17 latek mogło się tam trochę wszystkiego nazbierać.

Przychodzi mi do głowy dwie usterki:
1) pompa wody mało wydajna
2) zakamieniona (zamulona) nagrzewnica

Zastanawiam się nad zamianą przewodów w nagrzewnicy, ale boje się że ten cały syf pójdzie w obieg.



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
Reklama

07-12-2012, 12:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2012 12:59 przez ENDRJU222.)
Post: #42
RE: Nawiew przód - problem
na moje oko to może być wszystko! jak masz niedogrzany silnik na 1/4 skali to tym samym płyn chłodniczy - jak depniesz, to silnik nabiera temperatury, cieplejszy się robi płyn, pompa wody też dostaje obrotów, woda szybciej krąży w obiegu, płynie przez nagrzewnice i daje cieplejsze powietrze. tak jak wspominałem we wcześniejszym poście - miałem dokładnie to samo w swojej mazdzie 626. tak teraz pomyślałem, że oprócz zasyfionego układu i nagrzewnicy, możesz mieć też problem z łopaktami głównej pompy wody ( chyba, że wymieniałeś ostatnio z paskiem) przez to wszystko się wolniej/ mniej wydajnie kręci po obiegu. tak teraz kojarzę, ze u mnie poprawa była faktycznie jak zmieniłem i pompę wody główną i wypłukałem układ.
piszesz że płyn chyba od nowości - ja bym na twoim miejscu to już dawno zmienił!
osobiście w moim galaxie obecnym dodatkowo zakładam otulinę na rurki pod spodem, nawet jutro, jak to zrobię to wrzucę fotki.
uważam że to dobry pomysł na trzymanie ciepła w przewodach.
pozdra



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
07-12-2012, 13:20
Post: #43
RE: Nawiew przód - problem
ENDRJU222 rurki mam ocieplone od zeszłej zimy, swoja droga te aluminium to niezły wymiennik ciepła.
Z tego co widzę poprzedni właściciel wymieniał rozrząd, ale nigdzie nie widzę info o wymianie pompy wody Sad
Także zacznę chyba od czyszczenia nagrzewnicy.



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
07-12-2012, 14:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2012 14:53 przez ENDRJU222.)
Post: #44
RE: Nawiew przód - problem
tak też proponuję zrobić, zacząć od mniej kosztownych zabiegów, aczkolwiek wiesz... wypłuczesz, zmienisz płyn, a jak się okaże że pompa to już tego płynu nie wlejesz i nowa kasa (oczywiście kciuki trzymam za to, że to tylko syf w układzie). z tego co kojarzę, to w starej pompie miałem strasznie wyżarte łopatki i już też nie kręciła się tak ładnie jak nowa. ale oczywiście sam zdecydujesz, bo to jednak kosztuje wszystko. dobrze by tez było, jak już o nagrzewnicę chodzi, żeby zalać ją też samą czymś oczyszczającym. na forum mazdy kiedyś wyczytałem, że trzebaby odpiąć oba przewody od nagrzewnicy, zrobić sobie z osobnego kawałka przewodu długie kawałki ( do jednego lejek, oba do góry) podpiąć pod nagrzewnicę i wpuścić tam na trochę gorącą wodę z octem do pełna, trochę to odkamienia, jak w czajniku. syfu trochę wypłukało i to nie uszkodzi nagrzewnicy( bo agenci nawet domestos wlewali, ja nie ryzykowałem Wink ) ja tak robiłem 3 razy z tym octem zanim podpiąłem spowrotem i jeszcze dodatkowo wypłukałem tym K2 całość. efekty były widoczne (za kazdym razem rudy płyn). trzymam kciuki, daj znać co wyjdzie



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
07-12-2012, 15:12
Post: #45
RE: Nawiew przód - problem
Własnie mam zamiar zrobić to tak jak opisałeś z tym że zamiast octu, użyję właśnie tego preparatu. Będę go używał tylko do nagrzewnicy. Octu nie będę stosował, bo podobno wchodzi w reakcję z aluminium. Muszę tylko zdobyć dostęp do bieżącej wody, by ją płukać na zmianę z wejścia i wyjścia. Tylko przez te mrozy to będzie problem.



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
07-12-2012, 15:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2012 15:26 przez ENDRJU222.)
Post: #46
RE: Nawiew przód - problem
w reakcje ocet to by wszedł jakby tam kilka dni miał być. takie szybkie płukanie raczej szkody nie robi większej. najlepszy jest garaż... ale sam takowego nie posiadam Big Grin ale układ wypłucz cały tym K2, bo jak tylko samą nagrzewnicę to potem syf z chłodnicy i rur i tak tam trafi i szkoda twojego zachodu. powodzenia



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
07-12-2012, 19:14
Post: #47
RE: Nawiew przód - problem
dzisiaj mój mąż sprawdził i powymieniał wszystkie bezpieczniki,dalej nawiewu na szybę nie było,wiec rozkręcił schowek w konsoli i tam dobrał się do kabelków od wiatraczka,posprawdzał i niby nie było dojścia prądu,podejrzewaliśmy ze spalony silniczek,wykręcił wiatraczek i okazało się,ze to szczotki zjechane,poleciał,dokupił trochę oszlifował,bo były za szerokie,wszystko zmontował,wkręcił i działa!!! Cieszę się jak dziecko,bo proszę mi wierzyć,ze przy -10, jak szyba zaparuje to zaraz zamarza i sami wiecie co dalej-- stłuczka,albo wysiadka i dalsza trasa piechotką,a teraz jak w domku cieplutko i bez szronu.
07-12-2012, 20:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2012 20:40 przez Rakus.)
Post: #48
RE: Nawiew przód - problem
Słuchajcie, już sam nie wiem co myśleć. Dziś jazda po mieście ok 30 min po mieście i 15 min na postoju. W czasie jazdy obroty max 2000 1/s. Wskazówka na pierwszej kresce. Na koniec jazdy sprawdzam węże górny ciepły dolny zimny. Wnioskuję że termostat jest dobry (w tamtym roku wymieniany). Jak obroty wyższe to cieplejsze powietrze leci.
Obie nagrzewnice oczywiście włączone. Zauważyłem że jakby wąż nagrzewnicy z lewej był bardziej ciepły niż z prawej.
Macie jakieś pomysły co jest grane? Czy to jest wina mojej anemiczej jazdy.



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
07-12-2012, 20:46
Post: #49
RE: Nawiew przód - problem
po 30 minutach po mieście u mnie jest już 90st i dodam że dogrzewacz mam niesprawny i diesla a nie benzynę... ewidentnie masz zaburzony przepływ wody, czyli to nie tylko kwestia nagrzewnicy jak mniemam, pewnie i ta pompa wody już nie daje rady... ( uwierz mi że w swojej ex mazdzie wymieniłem pompe i był luzik) ewidentnie musisz się brać za naprawę na wiosnę, jeśli nie masz gdzie teraz tego zrobić. ciepła życzymy Wink



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
07-12-2012, 22:14
Post: #50
RE: Nawiew przód - problem
Wiesz Stasio59 już się zastanawiałem nas zmianą pompy, w sumie koszt nieduży, a jak już będę spuszczać płyn to i wystarczy odkręcić 4 śruby i pompa na wierzchu. Już teraz sam nie wiem co robić. Sad



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Swap foteli przód dmariusz 0 42 15-04-2024 10:36
Ostatni post: dmariusz
Video Zawieszenie przód strona prawa Niemago 3 336 30-08-2023 07:37
Ostatni post: Niemago
  problem z otworzeniem drzwi robsson 13 1,294 14-06-2023 21:14
Ostatni post: robsson
  Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy artak_09 145 25,169 04-06-2023 21:34
Ostatni post: Stefano
  Haldex problem/porady siambi 54 13,119 01-05-2023 16:56
Ostatni post: PabloLG
  Czy to UPG/uszczelka pod głowicą? - objawy/problemy/rozwiązania itp. - temat zbiorczy marecki_name 262 41,921 30-10-2022 12:28
Ostatni post: wesol
Question Wybierak skrzyni biegów - demontaż/montaż, problemy/objawy itp. sharan1996 44 31,493 17-07-2021 21:18
Ostatni post: cierny
  ŚLIZG ZDERZAKA PRZÓD ukciak 0 505 22-06-2021 14:38
Ostatni post: ukciak
  Skrzynie biegów - oznaczenia/zamienność/problemy arturlahar 202 76,164 18-03-2021 23:31
Ostatni post: wesol
  Średnica tarcz przód Sharan 2004 r. 1,9 ASZ Tomek Westfalia 6 1,933 10-02-2021 19:55
Ostatni post: kisand

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name