Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dlaczego zacina zmienną geometrię
#1
witam czy mógłby ktoś zrobić mi wykład czemu zacina mi tak geometrię w turbo we wrześniu sam czyściłem i zmów zapiekło rozruszała sie ręcznie ściągłem gruszkę dorobiłem cięgno odkręciłem wydech nd turbo prysnąłem wd40 i ładnie sie rozruszała ale wiem że to pewnie nie na długo zakładałem wakuometr na pompie vacum daje -0.8 a na zmiennej geometrii -0.75 po wysterowaniu gruszka działa logi po rozruszaniu wyglądają raczej dobrze nie wiem co jest szwagier ma 130 konnego passata 3lata jeździ spokojnie i jemu nic sie nie dzieje nawet jak go przytrzyma ma 3200 nawet kilometr. Pomocy
Odpowiedz




#2
Bo właśnie jak się uprawia PSJ to się sadza zbiera i się zapieka.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#3
Tak jak napisales. Przytrzymaj go z kilometr albo 5 na gazie do podlogi raz na jakis czas i bedziesz mial spokuj. Tak jak poprzednik to skutki PSJ.
Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
Odpowiedz
#4
to też zależne jest od oleju jaki używasz, nie daj boże żeby to był 10w40 bo wtedy masz odp na swoje pytanie + PSJ
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#5
ojej to motul 5w40 psj zgodzę sie tylko czemu skoro szwagier non stop uprawia psj od 3lat to jemu nie tnie olej ten sam.
Odpowiedz
#6
(13-05-2013, 15:32)junak1956 napisał(a): ojej to motul 5w40 psj zgodzę sie tylko czemu skoro szwagier non stop uprawia psj od 3lat to jemu nie tnie olej ten sam.
Tzn. co robi? bo dla niektórych jazda do 3tyś jest PSJ, a dla niektórych jazda do 1,5tyś to PSJ i uważają że jak będą jeździć z obrotami 2000 to już nie jest PSJ. Poza tym jeden będzie jeździł 10lat i mu nie przytnie, a drugi będzie jeździł tak jak bozia przykazała i też mu może przyciąć. To też zależy mi się wydaje od poprzedniego właściciela, jak jeździł, jak dbał.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz




#7
olej nie ma nic do zacianania sie geometrii. PRzeciez ona tam nie dochodzi wcale. Chyba ze pierscienie olejowe na tlokach sa zapiecozne i lyka oleju znacznie ze trafia do komory spalania i wtedy idzie na wydech i zmienna geo.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#8
co ma do tego cisnienie na garach??
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#9
nie ma nic do tego. Mog abyc pierscienie uszczleniajace okej a smarujacy bedzie zataty i masz oliwy w komorze na sciankach za duzo i masz niebiesko za autem i zawaloną geometrie takze. W dielsu za zapiecenie geo dosc czesto tez odpowiadaja wtryski ale moze tez byc jeszcz einna przczyna a mianowicie problem moze lezec w samym mecanizmie zmiennej geometrii. Jesli sa zadziory i wypracowanie tu dzie lopatki to nie dziwota ze bedzie sie zacierac.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
teoretycznie i praktycznie jak czyściłem turbo to zadziorów nie zauważyłem ja mam pompki mogą lać skoro bipy i dawki wyglądają dobrze 0.24 jak dobrze pamiętam to max. Nie wiem już sam trochę oleju w dolocie jest zrobiłem już zbiornik żeby odłączyć odme od kolektora bo napewno z niej już dostaje sie olej bo to już sprawdzałem nie wiem czy tylko z niej czy też turbo puszcza ale jak go rozbierałem to luzów takich przerażających to zmów nie zauważyłem oleju ubywa jak do tej pory 0.5l na 5tys kilometrów trochu jak była zima jakbym słyszał popychacze na zimnym silniku przez sekundę może 3 sekundy podpowiedźcie mi jeszcze co mogę sprawdzić zrobić fakt największy przebieg to 20km tym autem robię 2x w tygodniu a reszta to 8km gaszenie 3km gaszenie poprostu mamy to auto rodzinne i zona nim jeździ w zimie żadko kiedy miał 70 stopni a nie wspomne o 90 zmieniłem teraz termostat i wygląda że jest lepiej z temp. Stary termostat otwieral sie już przy 70stopniach
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dlaczego hamulce piszcza marek24021989 6 1,481 08-11-2019, 12:49
Ostatni post: wesz82
  Wczoraj rakieta - dzisiaj wół. Dlaczego? raventes 45 20,076 16-09-2014, 21:24
Ostatni post: raventes

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości