Ocena wątku:
"pływający" tył samochodu
16-04-2013, 10:49
Post: #1
"pływający" tył samochodu
witajcie. mam pytanie, co się może dziać, zapewne z zawieszeniem. robię delikatne ruchy kierownicą, a tył samochodu dosłownie pływa. wrazenie jak by miał tył wyprzedzić przód samochodu... jakieś pomysły co to moze być? luzów na łożyskach nie ma. vw sharan 1.9 tdi 110km 1999r.
Reklama

16-04-2013, 11:33
Post: #2
RE: "pływający" tył samochodu
Tak jak mówi stasio amorki na 1 plan, potem mocowanie drążka stabilizatora, 4 gumy, oraz mocowanie poduszek ramy pomocniczej , a na koniec tuleje wahaczy.
16-04-2013, 15:03
Post: #3
RE: "pływający" tył samochodu
Amortyzatory, a najlepiej sprawdzić całe tylne zawieszenie co i jak.
Oczywiście sprawdził bym też opony czy masz odpowiednio na pompowane bo za mała ilość powietrza też daje taki efekt.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
16-04-2013, 15:33
Post: #4
RE: "pływający" tył samochodu
amorki podejrzewam że sprawne, bo byłem w styczniu na przeglądzie i sprawność była 95 % amorków. opony od dziś w porządku, bo dziś zmieniałem. ale długi czas jeździłem na ostro wybulonej tylnej oponie ( z powodu braku funduszy na nową) więc mogło coś wytłuc. czyli co, jednym słowem podjechać do diagnosty i niech zobaczy co się dzieje z tym tyłem?
16-04-2013, 16:10
Post: #5
RE: "pływający" tył samochodu
Znajomemu w focusie tak pływał tył na letnich oponach (dostał za free używki), zrobił całe zawieszenie i nie pomogło. Pomogła zmiana na nowe zimówki więc ewidentna wina opon. Podmień z innego i się przejedź Wink



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
17-04-2013, 02:50
Post: #6
RE: "pływający" tył samochodu
95% sprawności amorków???? To musiało być bardzo zimno, w kilku autach wymieniałem nowe amorki i ich sprawności ledwo przekraczała 75%, taki off topic.Pozdrawiam.
17-04-2013, 08:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2013 08:11 przez daneczek76.)
Post: #7
RE: "pływający" tył samochodu
MelGrzybson to że na teście wypluwa ileś tam procent sprawności to nie znaczy wcale że amortyzator jest sprawny. Najlepiej jak by mięć test amortyzatora z wykresem z kompa wtedy widzisz na jakich drganiach jak się zachowuje auto.
Ja miałem coś koło 78% i diagnosta twierdził że są Super , udowodniłem że tak nie jest, ponieważ w teście z wykresem na pusto(to znaczy auto bez pasażerów tylko sam kierowca) było widać że przy najmniejszych drganiach jesteśmy w wielkiej dupie brak tłumienia i opona lekko będzie ząbkować z czasem i tak też się stało, a przy obciążeniu auta czyli załadunek w bagażniku, amortyzator miał super charakterystykę. Taka sytuacja często ma miejsce w autach typu Sharan czy Turan, przy jakimś już przebiegu około 180 tyś możesz mieć taki problem, ja znalazłem już takie 3 przypadki.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
18-04-2013, 19:42
Post: #8
RE: "pływający" tył samochodu
kolego MelGrzybson ja teraz maielm identyczny problem jak ty i po wymianie gum na stabilizatorze wszystko jest ok juz nic nie stuuka i nie ma efekty plywania ktory wystepowal najczesciej po jezdzie po rodzie a na tych gumach to luz mialem dosc spory
02-07-2013, 15:14
Post: #9
RE: "pływający" tył samochodu
Nie wiem czy rozwiązaleś już problem ale mialem identyczne obiawy otóż przed zimą zakupiłem komplet opon zimowych i po wyjechaniu z warsztatu odrazu zauważyłem że coś jest nie tak, myślałem że może któreś z kół jest nie do kręcone.
Po powrocie do domu sprawdziłem i wszystko było ok.
Nie będę ukrywał że zakupione owe opony były tanie made in China.
Po zimie wrucilem do swoich stałych opon letnich i problem pływającego tylu zniknął.
31-10-2014, 22:30
Post: #10
RE: "pływający" tył samochodu
witajcie ,mój problem powstał po wymianie kół na zimowe ;,wyważone; napompowane, a po założeniu do auta , wozi, ucieka.luzu na zawieszeniu niema amortyzatory dobre .przekładam koła na różne sposoby i poprawy nie ma na zimówkach .przekładam na letnie i wszystko jest ok.prowadzi się wspaniale. opony zimowe mam na stalowych felgach .letnie na alu. zbieżność sprawdzona.opony205/55/16,przelatane trzy zimy.co o tym myślicie ,czyszby jedyny ratunek w kupnie nowego kompletu?




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name