Ocena wątku:
Zawieszenie GWINT do SGA
06-04-2013, 16:32
Post: #21
RE: GWINT galaxy
I po co głupkowato pyskujesz Łukasz, nie umiesz normalnie rozmawiać? ktoś ma odmienne zdanie od Twojego i już boli? Jak się wypowiadasz na forum, to się z tym licz.

Co do przegubu - celowo napisałem, że u mnie w sporcie jest prawie zero miejsca, bo ciekaw byłem, jak to jest w innych wersjach. Wychodzi na to, że w zwykłej faktycznie można coś w tej kwestii pokombinować.

Co do Twojego cięcia i spawania - takie kombinowanie to prowizora i taka prawda. To są zbyt poważne rzeczy, żeby sobie od tak przerabiać wedle uznania. Lepiej sobie kasę dozbieraj. Albo jeszcze inaczej - można zrobić sobie sprężyny na indywidualne zamówienie. Są takie firmy i znam projekty, które jeżdżą na takich sprężynach.

Swoją drogą, nie wiem jak w SGA, ale skoro tak mocno chcesz zejść w dół nie uzywając gwintu, to czy nie będzie za miękko i koło nie będzie dobijać.
Reklama

06-04-2013, 17:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2013 17:07 przez rafalk74.)
Post: #22
RE: GWINT galaxy
sision w moim choc nie sport tez jest ok 8 mm. Dlatego tak napisalem ze duzo nie wpusci. Cyba ze go w fabryce tak obsadzili bo przeciez kupilem w salonie i wiem ze tam nie bylo grzebane Smile. No ale jak ktos ma 5 cm to widocznie tak ma i sobie moze troche opuscic. Ale jak bym swojego tak podniosl to by chyba wygladal jak na dakar.



Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
06-04-2013, 19:07
Post: #23
RE: GWINT galaxy
sision ja nie pyskuje tylko probowalem znizyc sie do twojego poziomu a tym samym doprowadzic do tego zebys rozmawail ze mna tak ja teraz czyli kulturalnie. Dziekuje. Tak panowie zgadza sie mam tyle miejsca poniewaz mam nowe amory sachs i jak wymienialem stare to orginalne okazalo sie ze sa dluzsze i odleglosc do przegubu byla w granicach ok 2cm. Czemu tak jest nie wiem. Co do ciecia spawania tak wszystko trzeba robic z glowa i pewna rzecz zastapic w inny sposob. Jak narazie czekam az zaloze felgi 18 i wtedy bede widzial ile moge ( czy chce sie opuscic ) i czy to ma sens. Teraz mam 16 niby srednica z 18 jest prawie ta sama ale musze miec zalozone zeby to sprawdzi dokladnie czy wlasnie nie dobija i czy nie jest za twardo na 16 wszystko jest ok ale wiadomo profil opony amortyzuje. Pozdr
06-04-2013, 19:17
Post: #24
RE: GWINT galaxy
Czy to 16 czy 18 to roznicy w wysokosci kola nie powinno byc wedlug wszelkich znakow na niebie i ziemii Big Grin



Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
06-04-2013, 21:47
Post: #25
RE: GWINT galaxy
tak zgadzam sie ale dochodzi jeszcze szerokos opony i odsadzenie felgi zeby nie tarlo o amortyzator itd
07-04-2013, 23:30
Post: #26
RE: GWINT galaxy
(06-04-2013 19:07)lukaszm8404 napisał(a):  sision ja nie pyskuje tylko probowalem znizyc sie do twojego poziomu a tym samym doprowadzic do tego zebys rozmawail ze mna tak ja teraz czyli kulturalnie. Dziekuje.
hehe, dobre, dobre, nie wiem, czy tak to miało zabrzmieć, ale ok Big Grin
08-04-2013, 01:56
Post: #27
RE: GWINT galaxy
Panowie z czy poza mądrowaniem i spinaniem się jak chłopaki z gimnazjum, który kol-wiek zrobił coś w zawieszeniu innego niż wymiana seryjnych elementów?
pozdrawiam
08-04-2013, 08:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-04-2013 08:26 przez daneczek76.)
Post: #28
RE: Zawieszenie GWINT do SGA
Panowie proszę o spokój, myślę ze kolega lukaszm8404 źle zrozumiał ton wypowiedzi kolegi, proszę o szacunek i nie robienie zadymy i szacunek, jesteśmy po to żeby sobie pomóc.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
08-04-2013, 18:24
Post: #29
RE: Zawieszenie GWINT do SGA
o kurcze, ale sie afera zrobiła. Co do zawieszeń, to może też się wypowiem, bo ktoś pisał o cięciu i spawaniu.
Jako, że w Astrze F problem był z dostępnością gwintów w ludzkich pieniądzach, więc razem z kolegą zrobiłem sobie zawieszenie na życzenie. Sprężyny były przez nas cięte, dogięte i hartowane. Nieprawdą jest, że takie coś to od razu wielki drut. Zrobiłem 2 komplety, oba prześmigały już 4 lata i nic się nikomu nie stało. Więc straszenie tym cięciem to takie gadanie, bo jak wiadomo wszystko da się zrobić, ale z głową. Kolega Hamamatsu ma AR i też nie kupił już gotowego zestawu, a majstrował sam. Kolega, z którym działam ma w Polonezie AR i też nikomu nic się nie dzieje złego. Więc z zawiasami to wszystko zależy. A spiny o to kto się bardziej zna moim zdaniem są bez sensu, bo lepiej pokazać efekty swoich działań niż się TEORETYCZNIE piąć na forum.



Astra wybijała plomby od gleby Tongue
AleHandro zapewnia KOMFORT Smile
14-04-2013, 15:32
Post: #30
RE: Zawieszenie GWINT do SGA
Czesc ja tez szukam 18-stek a sprezyny daje do kowala a jak bedzie kasa (520zl koszt springow mts czy tam ta.technix) kupuje nowe . w Szczecinie jest koles ktory sie tym zajmuje jakby ktos szukal ...czy dobrze mysle ?



Jest Seat Alhambra 1.9TDi 116KM
Był:
Colt 1.3
Land Cruiser 2.4
Vw Golf 4
Vw t4
Vw Passat 1.9 190KMWink
MB w124




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zawieszenie Koni czy ktoś ma u siebie? maciejek 2 1,551 16-10-2016 11:43
Ostatni post: Kamilos

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name