Ocena wątku:
Zawieszenie GWINT do SGA
24-03-2013, 11:10
Post: #11
RE: GWINT galaxy
Ja ma u siebie komplet sachs ktory przejechal 10 000km dlatego odpuscilem temat z gwintem i zalozylem sprezyny (ktore kupilem za 250zl komplet) bo ori gwint dla mnie za drogi, przerobic ori amorow na gwint nikt nie chcial sie podjac a ja mowiac szczerze gdybym mial zestaw sprezyn to sam bym przerobil zawieszenie na gwint. Wiec temat odpuscilem bo szkoda mi czasu i pieniedzy na kombinowanie. A tak obnize jeszcze przod o ok 4cm ( wsune amortyzator nizej w piaste) a tyl trzeba bedzie troche wyciac i pospawac mocowanie sprezyny zeby siadla nizej. Ja ogolnie jezdze po autostradach a reszta drog pozbawiona jest dziur, jezdze autem codziennie do pracy 70km w dwie strony, sluzy tez jako auto rodzinne wiec sprezyny sa oki bo auto sie obnizylo i utwardilo nie traca duzo na komforcie. pozdr
Reklama

24-03-2013, 12:16
Post: #12
RE: GWINT galaxy
tez mi sie wydaje to dobrym wyjsciem z sytuacji. Ja tez nie potrzebuje krecic tym zawiasem gora-dół co dwa dni.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
24-03-2013, 13:53
Post: #13
RE: GWINT galaxy
A spawajcie, przerabiajcie, "robta co chceta, tylko potem nie narzekajcie Smile.



Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
25-03-2013, 22:00
Post: #14
RE: GWINT galaxy
(24-03-2013 00:18)Scrappy napisał(a):  Za taką cenę to samemu zmodzę air ride Big Grin

Z całym szacunkiem, ale ja chciałbym zobaczyć tego twojego Raida za 2,5 tysia. Wiem z czym to się je i jakoś nawet we własnym zakresie ciężko mi uwierzyć w taką kwotę



Astra wybijała plomby od gleby Tongue
AleHandro zapewnia KOMFORT Smile
25-03-2013, 22:51
Post: #15
RE: GWINT galaxy
Amorow z przodu nie wpuscisz duzo w dol bo bedzie cie blokowal przegub a zwlaszcza jego oslona gumowa.



Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
26-03-2013, 10:25
Post: #16
RE: GWINT galaxy
jest 5cm luzu do oslony, wszystko sprawdzone ale dzieki za podpowiedz
05-04-2013, 14:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2013 14:41 przez daneczek76.)
Post: #17
RE: GWINT galaxy
ja chcesz gwint to szukaj firmy VOGTLAND bdb sprzęt i produkowany jest do SGA.
TU MASZ KATALOG dostępne oczywiście w Polsce.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
05-04-2013, 17:20
Post: #18
RE: GWINT galaxy
5cm od amora do przegubu?? u mnie w ori sporcie nie wiem, czy 1cm będzie...
A te metody cięcia i spawania, to masakra... jak taka prowizora ma być, to najlepiej założyć słynne już ściski na sprężyny za 2,50 z metalowego i będzie niżej...

Jak kogoś nie stać na gwint nowy, to albo niech kupi używkę, albo kit, albo samemu poskłada sobie zawias. Można kupić sprężynki niższe, amory bilstaina współpracujące z niższą sprężyną. Wszystko porządnie poskładane, a nie przy pomocy spawarki.

Nie zapominajcie, że gwint nie jest droższy tylko dlatego, że można nim sobie pokręcić. To są zupełnie inne właściwości jezdne, niż na kicie, a o serii nie wspominając. Dodatkowo firma FK, która była w linkach, jest już nieco lepszą firmą, więc i tania nie będzie.

Co do air za 2.5 - też coś ciężko to widzę.
05-04-2013, 21:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2013 21:42 przez lukaszm8404.)
Post: #19
RE: GWINT galaxy
sision tak mam od amora do oslony przegubu 5cm co do prowizorki z cieciem i spawaniem to pewnie by tak bylo jak bys ty to robil ale na moje szczescie to nie ty bedziesz robil moje auto. Co do reszty wypowiedzi wiem na czym polega roznica w zawieszeniach ( mam duzo wspolnego z samochodami na codzien).

sharan 2004 szrot kolego to pewnie ty posiadasz a tu sie madrujesz. Jak bys troche poczytal to bys wiedzial ze to auto nawet nie jest wersja europejska i w pl bylem nim raz na wakacjach wiec prawdopodobienstwo ze kupisz po raz drugi takiego szrota jaki posiadasz jest znikome.
05-04-2013, 21:56
Post: #20
RE: GWINT galaxy
Panowie spokojnie. Jak ktoś chce sobie ciąć zawiechę, to niech tnie. Jego sprawa. Co do kupna to samochodu kurierem nie przywiozą, przed zakupem się ogląda.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zawieszenie Koni czy ktoś ma u siebie? maciejek 2 1,551 16-10-2016 11:43
Ostatni post: Kamilos

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name