Ocena wątku:
Pojemność zbiornika LPG w SGA
07-04-2013, 11:51
Post: #1
Pojemność zbiornika LPG w SGA
Jakie macie zbiorniki w swoich SGA?

Ja mam instalację Lovato i zbiornik tylko 37l w kole pod spodem. Orientujecie się czy jest możliwość założenia większego?
Reklama

07-04-2013, 12:38
Post: #2
RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA
jest możliwość ale będzie wystawał więcej
ja mam zbiornik coś ponad 40l i pytałem o większy
powiedzieli mi, że mogą założyć ale trzeba się liczy z tym, że po pierwsze będzie go widać spod zderzaka a po drugie można o coś zaczepić nim cofając



Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
07-04-2013, 12:54
Post: #3
RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA
Ja te mam instalacje lovato. Jak tankuję od zera do pełna to wchodzi mi ok 44 litrów
07-04-2013, 16:58
Post: #4
RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA
Ja mam zbiornik w bagażniku i mi wchodzi 102 litry gazu :-)
07-04-2013, 17:09
Post: #5
RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA
czemu wy nie zakladacei zbiornika gdzies w podwozie. Wywalic ten zbiornik nabenzyne i wstawic tma gazowy jakis wiekszy. PAliwowy zmintowac jakis symboliczny nie wiekszy jak 20 litrów i po sprawie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-04-2013, 17:51
Post: #6
RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA
A masz jakiś pomysł na taki zbiornik bo z miłą chęcią bym taki założył.A nie wyobrażam sobie jak w mały zbiornik wsadzić taką pompkę benzyny i reszte przewodów.Raczej to nie wykonalne jest :-)
07-04-2013, 18:24
Post: #7
RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA
Sposobow jest kilka. Albo tniesz ori bak i go zmniejszasz. Albo wycinasz ta czesc gdzie masz zainstalowany kosz z pompką i wklejasz go u plastikarza np w jakis karnisterek plastikowy. Mozesz tez zmienic pompke paliwa na inną - taka zewnetrzną ale nie bedzie wskaznika poziomu paliwa.

Czmeu taki pomysl z mojej strony?? Mialem auto na gaz i tez butla w miejsce zapasu. Nie jest to udane miejsce na butle moim zdaniem. Zreszta wiem jak to bedzie z jazda na benzynie no i z iloscia benzyny w baku. Bedzie beny w baku z 15 litrow nie wiecej bo wiadomo bena droga a dwa to po co wozic zbedny balast.Poza tym domontowac tez mozna przekaznik sterowany od elektrozaworu na butli do odcinania pompki paliwa. Lepiej ja oszczedzac i po co ma na marne paliwo pompowac. Na dzien dzisiejszy jakbym mial auto na bene i lpg to tak bym to zrobił. Ten zapas w bagazniku to dla mnie kichano i zbiornik mozna dac wiekszy na lpg.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-04-2013, 19:20
Post: #8
RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA
Powiem tak pomysł fajny lecz z wykonaniem trochę gorzej.Szkoda wywalić zbiornik i go po prostu zepsuć.Z tym odłączeniem też tak myślałem żeby wył.pompę paliwa ale wydaje mi się w 80% ze komputer będzie pokazywał błąd na blacie bo on okłamuje w sumie gaz ,liczy przepływ paliwa itp.(ale tak mi się tylko wydaje mogę się mylić) no i dochodzi zbiornik od gazu czy są jakieś płaskie odpowiednio duże żeby w to miejsce wsadzić.Kiedyś w sumie widziałem na LPG jak jakiś Litwin podjechał BMW 7 i tankował, zbiornik miał na całej powierzchni bagażnika (bagażnik był płytki) no i wlał około 90 litrów gazu.Więc może gdzieś takie robią.
07-04-2013, 20:23
Post: #9
RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA
robia robia. Mozna sobie zamowic ajki sie chce. Nawet unas w polscetakie rzeczy są. Zakladalem gaz w swoim pierwszym aucie- megane a to bylo chyba ze 10 albo i wiecej lat temu. Pytalem o takie cos ale w sumie po fakcie wiec szkoda bylo juz wywalac ta butle itd.
Odciac pompe paliwa mozna. Zlicznie spalania nie jest na podstawie przeplywu palwa przez uklad nawet na fisa czy inne ustrojstwo. Nie ma zadnego licznika jak od wody jesli oto ci chodzi. JEst duzo prosciej niz ci sie wydaje. Zapodal bym zbiornik maly do paliwa tak na 20 litro by styknął i zawsz ena fula bym mial a gazowy tak na min 100 litrów by byl spokojnie. Juz mnie krecilo jak iedys jakiegos chryslera robilem a mial w bagazniku butle tą zwykla na zdaje sie cos ponad 100 litrów gazu. Fajna sprawa. JEzdzisz i jezdzisz zanim musisz odwiedzic stacje.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-04-2013, 20:26
Post: #10
RE: Pojemność zbiornika LPG w SGA
to fakt ja jak do 300km dam radę przejechać to jest git i wk... mnie to nieziemsko



Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name