Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 1.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niepokojące dzwięki z ręcznej skrzyni biegów
#1
Wymieniałem niedawno olej i zauważyłem że przy zimnym silniku,ze skrzyni w miejscu połączenia z silnikiem dochodzi dzwięk obracającej się masy na wale,nierównomiernie rozmieszczonej ,tak jak czasem w pralce pranie nierówno się rozłoży.Po kilku minutach odgłos ustaje.
Odpowiedz




#2
Witam
Mam to samo, ja mialem nawet wymienione kompletne sprzegło (sprzegło+dwumasa+wysprzeglik) LUK. Jak rano odpalam auto, jest na dworze zimno, slysze odgłosy ze skrzyni. Rozgrzeje sie nic nie slychac.
Ale zdarza się też przy jeszcze nie rozgrzanym silniku że lekko mi buja autem, wcisne sprzegło przestaje (dwumasa wymieniona niecały rok temu - 2012).
Odpowiedz
#3
Może 2 masa jest trefna - objawy mogą na to wskazywać.
Odpowiedz
#4
no raczej bo skrzynia to nie slyszalem zeby powodowala wibracje. LUK'a mozna kupic nowego w pudelku po regeneracji. Niestety teraz producenci maja obowiazek odzyskiwania swoich proguktów w ilus tam porcentach i reanimowania ich. Niby daja zapewne nowe podzespoly istotne i pracujace w danej czesci ale sa podejrzenia ze bywaja juz na wstepie wadliwe. Tak jak opony nowe mozna kupic ktore beda powodowac wibracje z powodu jakiejs wady lub np wywazeni ich to dolozenie cięzarkow w takiej ilosci ze aż smiech bierze.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
Jak wciskam sprzęgło to jakby coś tam się uspokajało,ale i tak coś tam jeszcze słychać.
Odpowiedz
#6
i znowu ten nieszczesny wysprzeglikBig Grin
Odpowiedz




#7
a jakie są objawy niesprawnego wysprzeglika ?? I jak sprawdzić mając skrzynie na wierzchu czy wysprzeglik jest dobry czy zużyty?? może banalne pytanie ale ja nie wiem,a chcę wiedzieć.
Odpowiedz
#8
pytam, bo w moim aucie założyłem sprzegło regenerowane, natomiast lożysko używka i nie mam pewności co do jego stanu, bo sie nie przyglądnąłem przy przekładaniu. Mam objawy takie, że słychac coś tam w tej skrzyni i jak wcisnę pedał i zacznę tylko go puszczać to mam takie dość słyszące chrobotanie (mniej słyszalne przy koncu -na górze) wyczuwalne na pedale i nie wiem czy to wina sprzegla czy lożyska. Nadmieniam, że buda nie rzuca i przy gaszeniu w miarę ok.
Odpowiedz
#9
takie nieduże wlasnie rzężenie przy puszczaniu i wciskaniu sprzegla to wlasnie wysprzeglik a w zasadzie lozysko na nim. To jeszcze nie koniecznie tragedia. Mam tak od kiedy zakupilem auto i jakos jezdzi. Przy demontazu skrzyni mozna bylo go przesmarowac to pewnie by tak nie dawal o sobie znać.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
dziś kupiłem nowy wysprzeglik LUKa i go wymieniłem, efekt jeszcze gorszy niż na tym starym !! Rzęzi bardziej i jakby głośniej !! Czy to jednak ta dwumasa ? wymontowałem ją i jadę jutro oddać, mam nadzieję ,że przyjmą bez problemu i zakładam używkę.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Procedura dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni Jatco jf506e tiptronic dymas522 57 44,108 15-03-2024, 21:42
Ostatni post: Łukasz12502
  Zmiana skrzyni biegów juniormater 7 1,121 15-03-2023, 07:35
Ostatni post: juniormater
  Linki skrzyni biegów bizzy 3 608 05-02-2023, 00:55
Ostatni post: Bogos
  Demontaż skrzyni biegów szneider 19 19,633 12-05-2022, 00:13
Ostatni post: petec
  Kodowanie sterownika silnika i skrzyni biegów Tiptronic Jacto rewolwer1980 3 1,518 05-06-2021, 14:37
Ostatni post: kalamb
  Twardy hamulec i muli po zmianie biegów. go2-jacek 2 1,209 08-04-2020, 17:44
Ostatni post: wesz82
  Autoamtyczna skrzynia biegów - problemy kielbik. 77 27,943 10-12-2017, 18:29
Ostatni post: Dżolero
  falujące obroty/szarpanie skrzyni szymonw 8 3,369 06-03-2017, 12:45
Ostatni post: kalamb
  Dźwignia zmiany biegów ciężko chodzi, nie wraca na luz mk1 5 3,983 13-01-2017, 22:12
Ostatni post: wesol
  Zdejmowanie cięgien zmiany biegów ze skrzyni majzel1994 1 2,839 29-12-2016, 15:45
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości