Ocena wątku:
Zwrotnice
14-03-2013, 13:07
Post: #1
Zwrotnice
Witam
Orientuje się ktoś czy w SGA są instalowane zwrotnice głośnikowe czy kable do tweeterów i głośników idą z jednego źródła?
Pozdrawiam
Reklama

14-03-2013, 13:21
Post: #2
RE: Zwrotnice
Z jednego. Przynajmniej w modelu 2006. Na wysokotonowych sa zakladane kondensatory i nic wiecej. Przynajmniej w moim tak jest.



Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
14-03-2013, 17:35
Post: #3
RE: Zwrotnice
Kondki musza byc bo by kazdy wysokotonowy poszedl odrazu z dymem jak tylko byś dal glosnien nieco. Tak to sa podpiete rownolegle z glównymi glosnikami.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-03-2013, 19:18
Post: #4
RE: Zwrotnice
Pieprzysz. Ja od nowosci mam kondensatory powyrzucane i nic sie nie dzieje.



Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
14-03-2013, 22:54
Post: #5
RE: Zwrotnice
dziwne bo ja juz tych twiterów to troszke napalilem sie w życiu. Tych w sga to nie ruszalem jeszcze ale w innych markach to tak. Spalilem nawet kiedys w glosnikach soniacza X-ploud czy jak to tam sie nazywaly. Takie czerwone. ŁAdny dymek poszedl z tego srebnego sykacza. Dobra muza i jak jeszcz emasz wzmacniacz wlasnie lipny to pieknie znieksztalceniami sie palą te syki.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-03-2013, 23:03
Post: #6
RE: Zwrotnice
Ja po wywaleniu kondensatorow wyraznie odczuwam wieksza moc na twitach. Wywalilem tak z przodu jak i z tylu.



Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
15-03-2013, 03:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2013 03:37 przez sp6qkx.)
Post: #7
RE: Zwrotnice
Z tego co wiem w SGA kable do tak zwanych tweeterów i głośników idą z jednego źródła nie jest to idealne rozwiazanie ale dla przeciętnego użytkownika wystarczające .
Wesoł ma 100% Racji a nawet 110% , moc podawna na głosnikach wysokotonowych jest w przeliczniku do max mocy zestawu głośników z którymi ma pracować , ich prawdziwa maksymalna moc jest kikukrotnie mniejsza od srednio i nisko tonowych głosników , przykładowo popularny w polsce GDWT9/80 z Tonsila do zestawu 80W ma cewkę o mocy 2,5W , składowe wysokotonowe mają tylko kilka procent ogólnej mocy i dla tego stosuje sie kondesator , dławiki itp jako proste filtry i dzielniki mocy w wysokiej jakości zestawach głośnikowych stosuje się specjalne zwrotnice gdzie istotą jest dobre dopasowanie całego zestawu a co za tym idzie wspaniałe brzmienie .Niekiedy są stosowane tanie głosnik wysoko tonowe piezoelektryczne które trudno spalic ale ich brzmienie pozostawia wiele do życzenia . Co do "wywalania kondesatorów" to jak gdyby do naszych aut załadowac np. kilka ton cegieł ile wytrzyma ? i na jak długo ? skoro jest znacznie przekroczona nośność pojazdu ?.
Pozdrawiam ..



15-03-2013, 03:39
Post: #8
RE: Zwrotnice
Jezeli do tej pory wytrzymaly i nic im nie jest to znaczy ze sa dobrze dobrane w naszych SGA.



Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
15-03-2013, 05:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2013 05:20 przez sp6qkx.)
Post: #9
RE: Zwrotnice
Może masz głosniki piezoelektryczne ? jesli tradycyjne to może posiadają dodatkowe zabezpieczenie lub akurat spory zapas mocy oraz pozostaje kwestja jak głośno słuchasz muzyki , nie znając tych parametrów trudno okreslić kiedy skonczą swój żywot Smile.
Podobnie ma się z żarówką 12Voltową można zasilić 17V lub 24V i bedzie pięknie jasno swieciła , tylko z każdym voltem drastycznie skraca się jej życie (wręcz logarytmicznie)gdzie przy odpowiednio wysokim napięciu spali się w ułamku sekudy.



15-03-2013, 06:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2013 07:02 przez rafalk74.)
Post: #10
RE: Zwrotnice
Podczas jazdy slucham w 99,9% radia i oczywiscie nie jak 18 latek bum bum tylko normalnie jak czlowiek. Od glosnej muzyki mam odpowiedni sprzet w domu ze starymi membranami papierowymi , a o glosniczkach i zwrotnicach nie musicie mnie pouczac bo znam ten problem doskonale. A ze twitery bez kondkow sluza mi juz 7 lat w szariku to znaczy ze nie ide na ilosc a raczej slucham z rozsadkiem no i wedlug mnie maja lepsze brzmienie.
_____________________________________-
Zreszta pytanie bylo czy w SGA sa zwrotnice a ja stwierdzilem o ich braku i ze sobie wylutowalem kondensatory z twitow ktore tam byly.
A to ze skrocilem tym ich zywot to w 100% macie racje i tego nie neguje. Ja tylko stwierdzilem ze uzywajac z glowa moga sluzyc rownie dlugo.



Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name