Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wentylator chłodnicy
#11
Gawenzi jezeli wypowiedz ci pomogła wcisnij prycisk pod wypowiedzia osoby która ci pomogła +Thanks .
SHARAN 1.9 TDI 110KM 1998r


http://images.chomikuj.pl/button/Jabol2.0.gif[/IMG][/URL]

http://www.ekobris.pl Sprzątanie biur,hal,osiedli Warszawa
Odpowiedz




#12
Od jakiegoś czasu wentylator od chłodnicy zaczyna szaleć. Zaczęło sie od rozładowanego akumulatora. Nawet po całej nocy braku aktywności silnika wentylator się nie wyłącza.
Niestety taka sytuacja ma miejsce tylko czasami dlatego elektryk pozostaje bezradny. Nie ma objawu nie ma diagnozy.
Samochód posiada klime dwustrefową. Czy to może być jakoś powiązane?

Seat Alhambra 2001r TDI 115KM
Odpowiedz
#13
ale bledy powinny byc w HVAC zapisane jakieś. Sprawdz wtyczke od czujnika temperatury czy jest dobre przejscie na pinach.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#14
Nie będę zakładał nowego wątku, więc dopiszę sie tu,
Na wstępie: podpiety komp nie wskazał na jakiekolwiek usterki w obrębie nawiewu, chłodzenia i klimy.
Natomiast spojrzałem na wentylatory a ten bliżej lewego błotnika jest odcięty... !?!
Po prostu celowo odciety kabel nożem.
Zmostkowaliśmy na krótki i chodził, no to odtworzyliśmy połączenie (na wszelki wypadek z możliwością rozłączenia) i nic się nie zmieniło. Ponad to w tej małej skrzynecce nad wentylatorem z 4 czy 5 bezpiecznikami stalowymi, jeden był spalony. Z braku odpowiedniego, chwilowo zastąpiliśmy go kabelkiem. Nadal żadnych objawów. Auto jak chodziło tak chodzi...
Pytania: co zabezpieczają bezpieczniki z czarnej skrzyneczki ?
Na razie nie było upałów (samochód mam od miesiąca), ale czy brak jednego z wentylatorów może spowodować przegrzanie ? Czy może ten główny jest tak wydajny że da radę ?
Zaznaczam że odkrycie nastąpiło przez przypadek, nie było żadnych objawów przegrzewania a i komp nie wskazał usterki...
Enigma po prostu... Sad
Alhambra Allrad Sport 1,9 TDI 4Motion
Subaru Justy 1,3 4WD 1996 (do zabawy Wink)
Odpowiedz
#15
Witam !
Mam problem z wentylatorami chłodnicy ponieważ włączają się nawet gdy chłodnica jest zimna. Nie ma to związku z klimatyzacją bo na zewnątrz było -9( nawet jak klima była nie nabita też się włączały). Dojeżdżam do domu otwieram bramę, wjeżdżam na podwórko i po wyjściu z samochodu słychać jak chodzą wentylatory. Sprawdzałem dolny wąż chłodnicy jest zimny, odpinałem też kostkę od włącznika wentylatorów przy chłodnicy - chodzą dalej. Pochodzą 2-3 minuty i się wyłączają. Termostat wymieniony silnik po nagrzaniu trzyma 90 stopni.
Odpowiedz
#16
mas zjakis defekt w ukldzie chlodzenia. Zapewne po podpieciu vaga by to wykazalo. Wszlkie niesprawnosci np uwalony czujnik temp czy nawet odpiety powoduje ze uklad chlodzenie to widzi i jakao reakcja obronna dla silnika przed przegrzaniem zalaczy wiatraki niewazne czy na dworz ejest -10 stopni czy+30.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#17
Podpinałem pod komputer i nie ma żadnych błędów. Czujnik temperatury działa poprawnie. A czujnik wentylatora przy chłodnicy odpinałem dopiero wtedy gdy zauważyłem że takie cuda się dzieją.
Nie wiem skąd i może jeszcze dostać sygnał na przekaźnik wentylatora żeby go załączał.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wentylator chłodnicy ch0jrak 1 635 30-09-2022, 12:26
Ostatni post: petec
  Uciekający płyn z chłodnicy fdawid 2 1,170 23-07-2019, 09:10
Ostatni post: fdawid
  sharah wymiana chłodnicy oleju w ag4 mazik 1 1,921 22-03-2016, 05:21
Ostatni post: tomecek25
  Luźny wentylator chłodnicy? Grzesiek75 1 1,469 05-06-2015, 19:53
Ostatni post: Grzesiek75
  Wentylator klimatyzacji mirazz 0 1,095 17-06-2014, 21:58
Ostatni post: mirazz
  Płyn do chłodnicy badgerman 10 9,688 27-09-2013, 21:18
Ostatni post: wojci
  Uszczelnianie chłodnicy tacini 10 6,274 06-04-2013, 21:36
Ostatni post: marcyb3
  Wymiana chłodnicy wody w tdi tacini 17 16,109 06-04-2013, 12:49
Ostatni post: tacini
  odpowietrzenie chłodnicy 1,9 115 piwek86 3 4,085 04-07-2012, 16:20
Ostatni post: maciek-basia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości