Ocena wątku:
Termometr
06-03-2013, 20:05
Post: #1
Termometr
Witam.
Mam problem z termometrem zewnętrznym polegający na wskazywaniu obecnie temp.64,5 st.C a zaczęło się to jakieś 2,5 tygodnia temu jeszcze jak były mrozy(zaczął wariować przez pierwsze dwa dni-raz dobrze pokazywać a za chwile już głupoty ).
Wymieniłem czujnik na nowy Beru i zrobiłem reseta klemą ale to nic nie pomogło,dalej pokazywał 62,5 st C a dziś wieczorem już 64,5 st C .
Czy ktoś spotkał się z czymś takim lub może mi powiedzieć gdzie szukać przyczyny bo jest to irytujące a ja nie lubię jak coś mi nie funkcjonuje w samochodzie .
Moje autko to Alhambra 2004 AUY.
Z góry dziękuje za podpowiedzi i pomoc.
Reklama

06-03-2013, 21:16
Post: #2
RE: Termometr
Brak dobrego połączenia na stykach - wyświetlacz widzi duży opór i "obniża" temperaturę. Posprawdzaj wszystkie połączenia, ew. stan kabli.



[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
06-03-2013, 21:20
Post: #3
RE: Termometr
zapewne czujnik temp zewnetrznje szwankuje. TO dosc czesta usterka tego elementu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-03-2013, 21:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2013 10:42 przez sameat.)
Post: #4
RE: Termometr
Czujnik jest nowy Beru (po wymianie nie było różnicy)-gdzie znajdę połączenia styki (odkręcać półkę z bezpiecznikami)-kable idą w otulinie a następnie wiązkę ,jest gdzieś łączenie w komorze silnika ?



Angry Odkręciłem panel climatronica bo tam też idzie kabel i nic nie znalazłem a zachowanie jest dziwne bo na panelu climatronica temp.bardzo szybko się zmienia a na wyświetlaczu deski wolno reaguje (modulacja napięcia przy czujniku fioletowy kabel jest bardzo zmienna raz coś pokaże a czasem nic).

Czy ma ktoś rys. inst .elektrycznej bo mam zamiar się do niej dobrać ale chciałbym wiedzieć gdzie szukać bo jak ktoś tam grzebał to wie że ciężko tam palec włożyć.
Pozdrawiam.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name