Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana biegów na zimnym silniku
#71
Dziurą kolego dziurą Big Grin Pchasz i lejesz Big Grin
Odpowiedz




#72
Szczególnie półośki made in china.
sharan 1.9 tdi 2004r.
mercedes c sport coupe 2.2cdi last edition
Odpowiedz
#73
olej normalnie można uzupełnić , szczególnie jak uszczelniacze przy półośkach leją . no i oczywiście nowe uszczelniacze oksz to ok 30 zł sztuka plus 150 zł litr oleju mowa o częściach od VW . Co do "haczących" biegów "na zimnym" Wystarczy pomyśleć i zrozumieć jak działa uszkodzona "zacierająca się" 2masa .Podczas jej pierwszej fazy pracy czyli rano na zimnym silniku praktycznie stoi sztywno
Odpowiedz
#74
(22-03-2013, 15:07)radzio- napisał(a): tylko sprawdz mi prosze u siebie tak jak pisalem czy mocno w lewo tez ci zgrzyta Smile
Pozostale biegi wchodza na szybko z lekkim zahaczeniem a na spokojnie jak w masełko

U mnie na zimnym nie idzie wbic bez zgrzytu dajac na maksa w lewo,na wprost idzie lepiejHuh
na wyzszych jak wolniej to jak w maselko jak szybciej to haczy 3 i 4. 5 6 juz nie
Odpowiedz
#75
(25-03-2013, 23:07)jarul7 napisał(a):
(22-03-2013, 15:07)radzio- napisał(a): tylko sprawdz mi prosze u siebie tak jak pisalem czy mocno w lewo tez ci zgrzyta Smile
Pozostale biegi wchodza na szybko z lekkim zahaczeniem a na spokojnie jak w masełko

U mnie na zimnym nie idzie wbic bez zgrzytu dajac na maksa w lewo,na wprost idzie lepiejHuh
na wyzszych jak wolniej to jak w maselko jak szybciej to haczy 3 i 4. 5 6 juz nie

to mamy tak samoSmile i dokladnie te same auta-rocznikowo i silnikowo... ja narazie nie grzebie bo kuzwa ta zima nie chce odejsc. jak sie doszukam to dam znac, mysle ze w naszym przypadku bedzie to kwestia jakiejs regulacji, gorzej ma kolega sharan2004... co do stwierdzenia kolegi kotleta że to na bank dwumas bo on wymienil i nie haczy, to tak jak powiedziec kazde auto co zgasnie to brak paliwa... sory ale ile aut tyle moze byc roznych przypadkow i stwierdzanie slepo że tylko jedna rzecz do danej usterki to klapy ja oczach.
Odpowiedz
#76
Może synchronizatory mówią " było miło, ale się skończyło ".
Odpowiedz




#77
ale z powodu awarii synchronizatorów czyli tak jakby ich nie bylo to mamy raczjer zgrzyt a nie drgania buda czy silnikiem. Co maja synchronizatory jak nie wbijasz biegu tylko albo jedziesz na juz wbitym jakims biegu lub na luzie- nic.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#78
(01-04-2013, 00:40)radzio- napisał(a): to mamy tak samoSmile i dokladnie te same auta-rocznikowo i silnikowo... ja narazie nie grzebie bo kuzwa ta zima nie chce odejsc. jak sie doszukam to dam znac, mysle ze w naszym przypadku bedzie to kwestia jakiejs regulacji, gorzej ma kolega sharan2004... co do stwierdzenia kolegi kotleta że to na bank dwumas bo on wymienil i nie haczy, to tak jak powiedziec kazde auto co zgasnie to brak paliwa... sory ale ile aut tyle moze byc roznych przypadkow i stwierdzanie slepo że tylko jedna rzecz do danej usterki to klapy ja oczach.

No właśnie mnie tez ta zima zniechęca tym bardziej ,że teraz nie jeżdżę dużo nie będę się bawił w śniegu. Jestem ciekaw jak będzie chodziło jak temperatura skoczy do 10-15 stopniBig Grin Zobaczymy-opiszemy Tongue
Odpowiedz
#79
no dzis troche przy aucie nowosci... nowe linki recznego, nowy plyn hamulcowy no i najwazniejsze wyregulowane linki od biegów Smile)) tak jak mowilem wygladalo mi to na regulacje tylko i sie nie pomylilem. zrobione wg instrukcji kolegi sharana2004 z małym ale...
moze od poczatku. najpierw zblokowalem wybierak w dół i tym bolcem na skrzyni, nastepnie sprawdzilem pod mieszkiem polozenie blokady. sie okazalo ze nie jest w linii i jest troche przesuniete w prawo i tak jak mowilem cisnac mocno w lewo bieg z 1 na 2 wchodzil lepiej bez zgrzytu. dopiero wtedy sie zabralem za odblokowanie linek. i tu sie pojawia najazniejsze ALE... nic wam nie da regulacja i blokowanie na punktach jesli linki po odblokowaniu nie beda luzne. a na 99% beda takie jak u mnie czyli rudy trzymajacy 3 plastikowe łapki przy sprezynkach linek. trzeba wd40 i delikatnie podwazac by puscily. ja poszedlem dalej i wypialem cala linke i pod autem sztotką wyczyscilem koncowke linki tą gwintowana. w skrocie dopuki 3 lapki trzymaja linke mozna se ustawiac i regulowac a [automat-usunięto wulgaryzm] to da. wiec powodzenia zycze u mnie jak w masełko teraz Smile
Odpowiedz
#80
umie było tak zapieczone ze po kupnie auta nie molgem sie przestawic i wbijalem z dwojki na jedynke zamiast na trójke. Lewarek tach chodzil ciezko ze jak dalem go w lewo to tak juz zostawal i tak samo w prawo. Troszke posmarowalem pod mieszkiem i wpakowalem oliwy w linki tu od strony skrzyni biegów i teraz chodzi luźniutko.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ciężko odpala na zimnym silniku lub po dłuższym postoju pieczara 6 233 17-03-2024, 17:06
Ostatni post: Stefano
  Zmiana skrzyni biegów juniormater 7 1,161 15-03-2023, 07:35
Ostatni post: juniormater
  AUY - na rozgrzanym silniku notlauf Przemek_M 3 686 09-02-2023, 01:27
Ostatni post: Przemek_M
  Linki skrzyni biegów bizzy 3 624 05-02-2023, 00:55
Ostatni post: Bogos
  Zmiana wtryskiwaczy Adam1911 2 523 03-02-2023, 18:44
Ostatni post: wesol
  Demontaż skrzyni biegów szneider 19 19,708 12-05-2022, 00:13
Ostatni post: petec
  Kodowanie sterownika silnika i skrzyni biegów Tiptronic Jacto rewolwer1980 3 1,554 05-06-2021, 14:37
Ostatni post: kalamb
  Twardy hamulec i muli po zmianie biegów. go2-jacek 2 1,233 08-04-2020, 17:44
Ostatni post: wesz82
  Sharan przedlift 1.9 tdi 100 km - hałas w silniku titol10 0 795 11-03-2020, 15:13
Ostatni post: titol10
  Galaxy ASZ nierówna praca na zimnym silniku gałgan1 0 1,193 12-09-2019, 13:53
Ostatni post: gałgan1

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości