Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana biegów na zimnym silniku
#51
(19-03-2013, 20:46)marcel napisał(a): Dwójka wchodzi lużno do połowy póżniej taki opór jakby coś blokowało i wskakuje w swoje miejsce. Ogólnie z wymiany zadowolony.
Opór i jak wbijesz trochę wolniej zwłaszcza pierwszy raz to aż wajchą rzuca??
Ja ostatnio pod mieszek zaglądałem ale tam wszystko cacy wygląda tylko smarem posmarowałem cały ten plastik i fajny poślizg jest Tongue
(19-03-2013, 20:58)sharan2004 napisał(a): u mnie jest identycznie,nie regeneruj skrzyni,bo tylko kase wydasz i nic z tego nie będzie. Ja tam już jeżdżę tak dłuższy czas i nic się nie dzieje.

a grzebałeś w tym wybieraku całym,może tam coś się dzieje??
Odpowiedz




#52
(19-03-2013, 23:15)jarul7 napisał(a):
(19-03-2013, 20:46)marcel napisał(a): Dwójka wchodzi lużno do połowy póżniej taki opór jakby coś blokowało i wskakuje w swoje miejsce. Ogólnie z wymiany zadowolony.
Opór i jak wbijesz trochę wolniej zwłaszcza pierwszy raz to aż wajchą rzuca??
Ja ostatnio pod mieszek zaglądałem ale tam wszystko cacy wygląda tylko smarem posmarowałem cały ten plastik i fajny poślizg jest Tongue


a grzebałeś w tym wybieraku całym,może tam coś się dzieje??

Jak wrzucam powoli tzn jak przerzucam z 1 na 2 i odczekam chwilkę (ok 1-2 sekundy) pomiędzy biegami to wchodzi dwójka jak w nowym salonowym bez zgrzytów oporów itp
Odpowiedz
#53
No to u mnie tez tak jest. Chyba dam sobie spokój i poczekam.Jak się coś zesra to przynajmniej będziemy wiedzieć coTongue
Odpowiedz
#54
Zlej ten co masz do jakiejs banki zeby nie wyrzucac. Zalej ATF i sprobuj jak wybiera biegi. Jak OK to dobrze. Jak nie pomoglo to nie czekaj az sie cos wykrzaczy bo zawsze jest w najgorszym momencie tylko rozbiorka.
Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
Odpowiedz
#55
Myślisz ze wymiana na ATF coś pomoże? Takie było założenie jak zalewałem Fuscha - niestety wiele się nie zmieniło a wszystkie wyszukiwarki polecały ten olej.
Odpowiedz
#56
Problem widocznie leży głębiej tzn w skrzyni a nie w oleju.
Odpowiedz




#57
Olej się nagrzewa i lepiej smaruje części skrzyni ( jak np synchronizatory właśnie ), przez co mogą one działać płynniej - bez oporów dzięki smarowaniu. Widocznie mogą one być już zużyte w dość znacznym stopniu.

Problem też może jednak leżeć zupełnie gdzie indziej - w 2 masie.
Odpowiedz
#58
"""Olej się nagrzewa i lepiej smaruje części skrzyni ( jak np synchronizatory właśnie ), przez co mogą one działać płynniej - bez oporów dzięki smarowaniu. Widocznie mogą one być już zużyte w dość znacznym stopniu."""

raventes z tego wynika ze zimny olej dobrze nie smaruje sychro, wiec nadal zostajemy przy problemie oleju. A jak nie chce wykladac duzej kasy to zmiana oleju bedzie ok.

Kazdy ma swoje zdanie i po to tu jestesmy by konstruktywnie podyskutowac. Co glowa to inny watek ale mysle ze zacznijmy od tych z najmniejszym kosztem.
Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
Odpowiedz
#59
Producent zaleca olej G052171A2 zalałem ponoć niczym nie ustępujący zamiennik Fusch sintofluid 75w i powiem szczerze ze nie widzę różnicy. Rozważam jeszcze ATF-a ale muszę zasięgnąć języka czy na pewno olej z automatów można zalać do manuala.
p.s.
A co sądzicie o dodatkach do skrzyni typu ceramizer itp?
Odpowiedz
#60
skoro u jednego nic sie nie dzieje a u drugiego niestety nie jest okej to olej tu nie pomorze. nic to nie da bo nie problem lezy w oleju. Mozesz nawet co tydzien wymieniac olej i nic to nie da. Upiera cie sie jak nie wiem i wierzycie jak w wróżenie u wrózki. Ja u siebie mialem olej az czarny jak sluscilem olej w swoim sharanie. Zmienilem olej i nic sienie zmienilo- bylo okej i jest okej. Zmienilem tylko dla tego ze olej mialem poprostu w zapasie i za darmo więc wymienilem.
Jesli ktos mysli ze wymianą oleju naprawi dolegiwosci to naprawde jest niepowazny. Chyba ze oleju bylo bardzo malo w skrzyni to inna sprawa ale jak poziom byl odpowiedni lub bylo tylko odrobine mniej jak korek przelewowy to problem musi byc w samej skrzyni.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ciężko odpala na zimnym silniku lub po dłuższym postoju pieczara 6 233 17-03-2024, 17:06
Ostatni post: Stefano
  Zmiana skrzyni biegów juniormater 7 1,163 15-03-2023, 07:35
Ostatni post: juniormater
  AUY - na rozgrzanym silniku notlauf Przemek_M 3 686 09-02-2023, 01:27
Ostatni post: Przemek_M
  Linki skrzyni biegów bizzy 3 624 05-02-2023, 00:55
Ostatni post: Bogos
  Zmiana wtryskiwaczy Adam1911 2 524 03-02-2023, 18:44
Ostatni post: wesol
  Demontaż skrzyni biegów szneider 19 19,711 12-05-2022, 00:13
Ostatni post: petec
  Kodowanie sterownika silnika i skrzyni biegów Tiptronic Jacto rewolwer1980 3 1,555 05-06-2021, 14:37
Ostatni post: kalamb
  Twardy hamulec i muli po zmianie biegów. go2-jacek 2 1,233 08-04-2020, 17:44
Ostatni post: wesz82
  Sharan przedlift 1.9 tdi 100 km - hałas w silniku titol10 0 795 11-03-2020, 15:13
Ostatni post: titol10
  Galaxy ASZ nierówna praca na zimnym silniku gałgan1 0 1,193 12-09-2019, 13:53
Ostatni post: gałgan1

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości