Ocena wątku:
Oryginalne CD odtwarza a innych nie
23-02-2013, 16:51
Post: #1
Oryginalne CD odtwarza a innych nie
Witam,mam oryginalny sprzęt sterowany z kierownicy i nie wiem dlaczego nie chce odtwarzać płyt z nagranymi mp3 z internetu,matomiast oryginalne płyty chodzą bez problemu (też mp3)...
Reklama

23-02-2013, 17:32
Post: #2
RE: Oryginalne CD odtwarza a innych nie
A spróbuj nagrac plyte wolniej czyli wypal z wolniejsza predkoscia nagrywania Huh
23-02-2013, 18:10
Post: #3
RE: Oryginalne CD odtwarza a innych nie
i czy na pewno są to pliki mp3.
można nazwę pliku np. xxx.wav zmienić na xxx.mp3 i niektóre odtwarzacze to odtworzą , a niektóre nie.
23-02-2013, 20:00
Post: #4
RE: Oryginalne CD odtwarza a innych nie
Jakim cudem po zmianie nazwy odtwarzacz ma ruszyć plik muzyczny? Już nie łatwiej sprowadzić wszystkie pliki do 320kbps mp3 i nagrać ładnie cd?

Problem może być z plikami o zmiennej prędkości próbkowania - czyli format mp3 VBR. Najlepiej jak pliki są o stałej prędkości, np 320kbps - i wtedy będzie to CBR. Każdy odtwarzacz musi odtworzyć plik mp3 CBR (jeżeli oczywiście obsługuje mp3, a jeżeli nie czyta wolno nagranych płyt z CBRkami to laser do wymiany). Z plikami mp3 VBR są bardzo często problemu i plików tych jest ich najwięcej w sieci.

Kolejną sprawą są trafne płyty oraz te najtańsze. Ja jako dj mam spore doświadczenie z płytami. Jedyne płyty na jakich się nie przejechałem w warunkach klubowych to Esperanza. Nigdy mi się nie przycięła, nie było problemów z plikami mp3, czy przy mocno zarysowanej z przeskokami. Oczywiście przewinęło się przez moje ręce sporo płyt różnych firm takich jak Sony, TDK, Verbatim i pełno jakiejś taniochy 5zł za 10 płyt i Esperanza dla mnie i dla klubowego i samochodowego sprzętu okazała się najlepsza.

Oczywiście płyty z mp3 należy nagrywać jak najwolniej nagrywarka pozwoli. Niech trwa to nawet 30min. Ale wtedy nie ma problemów.

Jest też opcja nagrywania płyt CD audio z plików mp3. Być może Twoje radio nie czyta mp3. Jak napisałeś, że czyta oryginały a 'mp3 z neta' już nie, to zastanawiam się czy nie nagrałeś płyty jako 'CD z danymi', czyli po prostu w formacie mp3. Jeżeli odtwarza mp3 to sprawdź czy ta sama płyta ruszy na innych odtwarzaczach. Jeżeli zadziała na jakimś tanim odtwarzaczu obsługującym mp3 to możesz mieć uwalony laser. Ale sprawdź to na kilku płytach różnych firm zarówno w formie mp3 jak i CD audio.

Pozdrawiam
24-02-2013, 09:52
Post: #5
RE: Oryginalne CD odtwarza a innych nie
(23-02-2013 16:51)tacini napisał(a):  matomiast oryginalne płyty chodzą bez problemu (też mp3)...

To sa takie plyty ori juz skompresowane do mp3??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-02-2013, 23:23
Post: #6
RE: Oryginalne CD odtwarza a innych nie
Dzięki za informacje,rzeczywiście wypalałem z prędkością x8, po próbie x2 też nic.Ale się nie poddaję Smile
25-02-2013, 23:25
Post: #7
RE: Oryginalne CD odtwarza a innych nie
Tak, są ori płyty z mp3 Smile
03-03-2013, 21:37
Post: #8
RE: Oryginalne CD odtwarza a innych nie
A czy w ogóle te oryginalne odtwarzacze sprzed 8 lat odtwarzają mp3?
Bo sprawdziłem tą oryginalną płytę rzekomo nagraną w mp3 i okazało się że to zwykłe audio.
pliki "CD audio (.cda) "
03-03-2013, 21:46
Post: #9
RE: Oryginalne CD odtwarza a innych nie
a jak sprawdziłeś?
03-03-2013, 22:36
Post: #10
RE: Oryginalne CD odtwarza a innych nie
Na oryginalnym opakowaniu płyty która jest odtwarzana przez sprzęt w moim aucie napisane jest mp3,wrzuciłem tą płytkę do kompa i we właściwościach pokazał jak wyżej




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Oryginalne radio / czy da się rozkodować. piotto0 0 1,863 18-06-2012 23:20
Ostatni post: piotto0
  Oryginalne radio i podłączenie wzmacniacza 4444 0 2,429 10-05-2012 02:42
Ostatni post: 4444

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name