Ocena wątku:
automatyczne załączanie świateł?
31-01-2013, 23:45
Post: #1
automatyczne załączanie świateł?
Witajcie,
próbuję zlokalizować możliwość uruchomienia automatycznego załączania świateł, ale nic na forum nie ma poza schematem z dwoma oporamiSmile Wnioskuję, że vagiem się nie da, chociaż dzwoniąc na serwis aso powiedzieli, że trzeba sprawdzić, jak się da to włączą za 60zł, ale są różne modele i muszą mieć auto.
To da się czy nieSmile ??



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Reklama

01-02-2013, 10:22
Post: #2
RE: automatyczne załączanie świateł?
nie da sie bo masz wlacznik analogowy. Trzeba miec auto na canie by mozna bylo takie rzeczy uruchamiac. Bylo juz o tym chyba pisane Czyli sharan mk2 czyli najnowszy model produkowany od 2011 roku i auta takie jak np golf 5, 6 czy pasek B6. Jak ma sie niby zalaczyc to swiatlo automatycznie jak to co krecisz reka lewa ( ten przelacznik) to hebel zalaczajacy ten prąd na swiatla. W touranach golfach 5 i 6 masz inny wlacznik- zerknij na allegro- taki krótki jest i kabelki takie cieniutkie sa tylko do dawania impulsu a nie heblowania duzego pradu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: m-blue
01-02-2013, 11:19
Post: #3
RE: automatyczne załączanie świateł?
Dać to by się pewnie dało, bo tak mam w corsie, zwykły hebel i komp zapala, podobnie w citroenie c2, ale widać vw się nie postarał dla userów sharanaSmile Tak czy inaczej dzięki za info, trzeba o ledach pomyśleć...



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
01-02-2013, 12:51
Post: #4
RE: automatyczne załączanie świateł?
nie komp tylko jakis automatyczny wlacznik swiatel. Komp nie ma zadnej opcji do wlaczania swiatel z automatu. Aut ana canie maja tylko opcje ze mozesz sobie nawet swiatla kierunkow ustawic by swiecily jako dzienne. na canie to mozna sobie wylaczyc podswietlanie rejestracji i np pozycyjne tez a zostawic tylko mijania np na 60% mocy czy nawet takie cos jak swiatla drogowe ( tzw dlugie ustawic jako dzienne tez np na 30%. Na takie rzyczy pozwala CAN praktycznie we wszystkich markach. Poprostu sharany mk1 nie mialy can'a i nie ma takiej opcji by tak to aktywowac.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-02-2013, 12:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2013 12:59 przez m-blue.)
Post: #5
RE: automatyczne załączanie świateł?
Wątpię, żeby citroen C2'06 miał can, co do opla corsy 06 to jakieś wieści mnie dochodziły, że tam są jakieś szczątkowe ilości magistrali, może i w c2 coś tam dołozyliSmile
W obu autach z komputera były te opcje załączone.
Tak czy inaczej nie ma co gdybać, nie da się to się nie daSmile trzeba coś innego wymyśleć, tylko taniej kliknąć niż bawić się w ledowe, stąd pytałemSmile



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
01-02-2013, 15:17
Post: #6
RE: automatyczne załączanie świateł?
no to musi byc silniczek co to ci ten wlacznik przekreca na desce. JEszcze raz powtarzam Zerknij jak wyglada wlacznik od tourana, golfa 5 a jak wyglada ten od golfa 4 czy naszych SGA. Wystarczy ze wejdziesz na allegro i sobie fotki przegladniesz. Astra G tez nie ma cana w aucie ale np pompa wtryskowa z ECM w tym aucie w dieslu z roku 1998 roku łaczy sie szyna can. Mimo to mowi sie ze to auto nigdy cana nie mialo. Nasze SGA tez niby nie maja cana ale pewne rzeczy sie komunikuja po tej magistrali danych. Pelny CAN to w autach gdzie masz modul nadwozia, modul tylny w bagazniku i wiele innych modułów. Sa moduly do sterowania radia, licznika, wyswietlacza itp sa moduly do sterowania grzaniem tylnej szyby i pracy wycieraczki. Tam teraz juz nie ma jakiegos prostego mechanizmu sterujacego czasaowa praca wycieraczek czy chocby praca kierunkowskazów. Na canie mozesz soebie zglosnić to kikanie kierunkowskazu, mozesz sobie zwiekszyc czestotliwosc pracy tego kierunku czy np wachlowanie wycieraczki regulowac. Nawet barwe klaksonu sobie regulujesz. Tego nie ma w SGA mk1 dopiero w mk2 czyli od 2011 roku to weszlo w nowym modelu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-02-2013, 16:39
Post: #7
RE: automatyczne załączanie świateł?
zrób sobie na przekaźnik (jest na forum mój post jak to zrobić) i masz po problemie,ja miałem tak ale zrobiłem sobie ledy w kratkch zderzaka bo szkoda mi ksenonów Smile



SHARAN 1,9TDI ASZ HIGHLINE
01-02-2013, 21:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2013 21:28 przez m-blue.)
Post: #8
RE: automatyczne załączanie świateł?
Teraz to już nie rozumiem, do czego pijesz WesolSmile piszę Ci, że mam automatyczne włączanie świateł w corsie C i w citroenie c2 i nie mam silnika od włączania hebla. Sam byłem i to załatwiałem.
Co do sharanów, to ok, nie da się to nie, nie neguję tegoSmile Ale to co wyżej to piszę, bo mamSmile

Sharan : dzięki za radę, z elektryką to sobie poradze, ale próbowałem bez ingerencji sprawdzić czy się daSmile nie da się to trzeba myśleć dalejSmile



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
01-02-2013, 22:45
Post: #9
RE: automatyczne załączanie świateł?
ktory rok tej corsy??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-02-2013, 22:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2013 22:55 przez m-blue.)
Post: #10
RE: automatyczne załączanie świateł?
pisałem - 2006Smile nie drążmy tematu, nie ma sensu, do włącznenia św. w corsie potrzebny jest pin, jeśli to robisz w aso, albo trzeba zrzucić pamięć i ręcznie bity pozmieniać... ew. można zapłacić za podanie pinu ( aso ) i aso zlecić włączenie świateł, za obie rzeczy trzeba osobno zapłacić, taki paradoks. Najtaniej wychodzi podjechać do kogoś z głową jak się nie ma pinów i zgrać zawartośc kompa i zmienić ręcznie.



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak tylnych świateł przeciwmgielnych ukciak 10 767 09-01-2023 19:20
Ostatni post: wesol
  Sharan-brak świateł nadmuchu wycieraczek itp dar3k369 4 1,091 18-12-2021 13:38
Ostatni post: dar3k369
Sad Wymiana żarówki świateł długich alhambra server92 11 3,434 22-02-2021 18:32
Ostatni post: Bogos
  Brak świateł mijania dj8suchy 18 4,942 20-12-2020 21:22
Ostatni post: osman1410
  Gdzie najłatwiej podpiąć się do świateł awaryjnych? necik 4 1,314 01-12-2020 11:06
Ostatni post: wesol
  Brzęczek dzwonek świateł sharan. ghostmusic 2 1,030 28-06-2020 08:38
Ostatni post: ghostmusic
  Regulacja świateł przód - elektryczna/ręczna - działanie/problemy Sigma_74 72 22,139 09-12-2018 15:05
Ostatni post: tolus24
  Brak świateł stopu. kapec 39 24,006 22-05-2018 17:42
Ostatni post: tolus24
  Czujnik świateł cofania - naprawa smok_wawelski 15 12,786 07-01-2018 10:48
Ostatni post: rafal1970-r1
  Włącznik świateł - temat zbiorczy Kacperiusz 48 23,981 22-08-2017 11:30
Ostatni post: kalamb

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name