Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Migająca klimatyzacja/błąd 01086/01586 i i nne
#41
U mnie nie działała klima odkąd sprowadziłem auto, klimatronik mryga przy każdym odpaleniu, pojechałem do speca od klimy-stwierdzil po chwili, że nie działa sprężara, tak ogólnie to faktycznie jej nie załączało nigdy, więc myślałem, że nie ma gazu, choć ściągnąl 600g - czyli coś było i kazał wymieniać sprężarkę- i tu jeszcze pytanie czy jest róznica w sprężarce ze zwykła klimą, a dwustrefową, bo on twierdzi, że TAK.
Odpowiedz




#42
Ja dzis bylem u szpeca i jutro ściągnie sprawdzi szczelosc dobije gazu bo twierdzi ze mam za Malo gazu dlatego mruga i kiepsko chlodzi ja mu na to ze rok temu dobijalem klime dwa dni lodówka po dwóch dniach taka kicha jak jest teraz on twierdzi ze musi byc gdzieś mikro dziurka i gaz powoli ucieka mi sie wydaje ze w rok. Powinno wsio uciec ze ani sprężarka niewystaartuje ? A mi startuje ale kiepsko chlodzi
Odpowiedz
#43
jak zamalo. Skoro ja mialem 260 gram zmiast 750 gram i mi nie migalo od tego. Chlodzilo cienko bo cienko. Czynnika malo to chlodzic bedzie malo-wydajnie ale cisnienie w ukladzie bedzie to samo co przy prawidlowej ilości czynnika. Skoro miales niedawno sprawdzane, i prawidlowa ilosc zapodana ilosc czynnika to nie ma sensu ponownie robic tego nabicia bo i tak pujdzie w kosmos. Wpierw znajdz pryzczyne, usuń ją i potem odpowiednia ilosc czynnika.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#44
no niewiem ja sie w tzm temacie nieznam jak gosc twierdzi ze to to to zobacze co potrafi jak to nic nieda no to kasy niezobaczy poki niezrobi . ale on mowil ze najpierw dla pewnosci podepnie i zobaczy ilosc czynnika
Odpowiedz
#45
tak to logiczne jest. Ja tylko zwracam uwage pewna na te cisnienia itp sprawy. Tka jak w butli z gazem np CO2 z migomatu. Manometr pokazuje tylko cisnienie ktore jest tkaie samo czy butla jest pelna czy zawiera 50% czy zawiera 10%. Cisnienie nie spada takze w naszych zapalniczkach co odpalamy np papierowsy itp jak jest gazu mniej. Wystarczy nawet podgrzac czy butle czy zapalniczke i juz nam cisnienie podnosi sie. Tak wiec nie mylimy ilosci gazu z jego cisnieniem. Poniewaz w aucie jak i w lodówce w domu gaz nie lata jak zyd po pustym sklepie tylko ma za zadanie byc sprezony w postaci cieklej tak by dopiero za zaworem rozpreznym ulegal powolnemu rozprezaniu tak ze zmienia stan skupienia do postaci lotnej. Zmieniajac stan skupienia pobiera cieplo czyli chlodzi. Pozniej na skraplaczu ulega ochlodzeniu powietrzem atmosferycznym i skropleniu do postaci ciekłej. Dlatego tez wazna jest tez ilosc czynnika i nie moze go byc za duzo bo cisnienie czesci cieklej podniesie sie tak mocno ze prasostat to wykryje i zeby nie uszkodzic ukladu rozlaczy kompresor klimy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#46
Moi [automat-usunięto wulgaryzm] mialo byc pieknie a niema
Odpowiedz




#47
co wyszlo u szpeca?
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#48
SCIAGNOL MI CALY CZYNNIK BYLO 320 DOBIL DO PELNA PONAD 700 I DALEJ LICHO WIEJE SPREZARKA SIE ZALANCZA ON STAWIA DWIE TEORIE ALBO SIEDZI WINA SPREZARKA ALBO TEN CZUJNIK WYSOKIEGO CISNIENIA BO NISKE CISNIENIE JEST OK ALE WYSOKIE CISNIENE NA MANOMETRZE MU WSKAZUJE LEDWO PONAD 9 BAR A MOWI ZE MUSI BYC PONAD 15 +20 BARPARE DNI TEMU VAGA PODPINALEM BLEDU NIEBYLO TERAZ JESTEM W PRACY MAM NOCKE WZSPIE SIE DO 12 I PODEPNE MU VAGA ZROBIE JAKI SKAN KLIMY JAK NIC NIEZNAJZDIE TO PEWNIE SPREZARKA DO WYMIANY koszt nowej to 850 zl nieciekawie po nabiciu tak dziwnie po odpaleniu wszystkie literki na climatroniku mrugaly ale juz po paru odpaleniach auta niemruga nic i ledwo wieje chlodem bardzo kiepsko
Odpowiedz
#49
moze byc ten kompresor ale tez moz ebyc ten zawor rozprezny. Tylko czemu tak wlasnie te wiatraki szaleją. Czemu nie podmienil na probe tego presostatu?? nie mial na stanie żadnego??
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#50
nie on poczatkujacz i wlasnie niema nic pytalem on dopiero otworzyl ten punkt ledwo sprzetu sie dorobil kolejny szpec to 30 km dalej .... niewiem jak co sprawdzic bz zbytnio w koszty niewpadac dopiero co wymienialem 4 x loyzska w kolach dwumas sahs troche wlozylem do auta jak zonie dzis powiedzialem ze sprezarka 850 zl to ciezko to przyjela ....
otworzl na kompie gdzie ten zawor sie znajduje jakis schemat ale nieznalazl go przzpuszcza ze trzeba sciagnac zderzak przedni do jego zmiany
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klimatyzacja aktywacja kompresora uszkodzona Mateusz12 0 299 11-04-2023, 18:57
Ostatni post: Mateusz12
  Klimatyzacja. Willow72 0 325 21-12-2022, 14:37
Ostatni post: Willow72
  Błąd 00792 Piteros1 2 529 15-07-2022, 22:03
Ostatni post: wesol
  Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic Tomek Westfalia 6 2,390 21-05-2021, 12:41
Ostatni post: Tomek Westfalia
  Klimatyzacja nabita nie chłodzi/słabo chłodzi/inne problemy wojci 211 100,812 13-05-2021, 22:04
Ostatni post: undertaker20
  Klimatyzacja nie działa - skany z VAG robertkol 3 2,448 04-08-2019, 23:56
Ostatni post: Stefano
  błąd czujnika klimy 16916 vito33 13 8,628 19-06-2019, 14:17
Ostatni post: gumis252
  Klimatyzacja, błąd sygnału prędkości pojazdu , wyłącza sie dawidek1266 13 3,994 17-05-2019, 16:29
Ostatni post: Robert0609
  KLIMATYZACJA pomocy, climatronik niebieski91 156 123,744 19-08-2018, 19:53
Ostatni post: wesol
  Klimatyzacja nie załącza się??? Kamillo 142 35,521 08-08-2018, 12:35
Ostatni post: Karas804

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości