Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chcę kontrolować dogrzewacz.
#31
ja się chce tylko dowiedzieć który kabel przy skrzynce z bezpiecznikami odpowiada za czujnik na podszybiu, dogrzewacz mam sprawny, a tej ceny 150zł z kosmosu nie wziąłem tyle mi koleś w sklepie powiedział za oryginał a zamienników nie posiadają, a czujnik od temperatury wody jak sama nazwa mówi że jest odpowiedzialny za temperaturę wody a nie temperaturę powietrza który jest na podszybiu
Odpowiedz




#32
kolego wesol widzę że nadal masz problem ze zrozumieniem tego co napisałem ,tam pisze wyrażnie o wyłączeniu na czas krótkotrwałego odpalenia auta, przykładowo zime auto przestawiam na parkingu lub podwórku i dalej sobie spokojnie oczekuje na wyjazd.To że Stefano mi tak doradził to skąd to wyczytałeś ? pozdrowienia.
Odpowiedz
#33
Pytam sie ciebie czy Stefanio ci tak doradzil czy jak?? To takie rozwiazanie. Po co to wylaczac naprawde nie wiem. Co chcesz tam oszczedzac to tez nie rozumiem. Mpoze wcal enie zalaczaj to bedzie najwieksza jego oszczednosc a jak jeszcze wymontujesz i polozysz w garazu to juz bedzie 100% oszczednosc. CO za pomysly. Po to zostalo to wymyslone i po to jest to zalozone w aucie by spelnialo swoja funkcje. Moze jak sobie przerobie na postojowe to tez bede tylko mowil ze mam postojowe ale nie bede tego uruchamial nigdy bo bede oszczedzał.

Weż mi wyjasnij co oszczedzasz bo jak narazie to ja nie widze kto tu nie rozumie.

centrino widze ze tez nie rozumiesz slowa "czujnik". Czujnik tonie wlacznik. To na podszybiu nie jest wlacznikiem dla webasta itp nie sluzy tylko do tego jesli chcesz wiedziec.

michaś88 tu znowu tez widze ze trzeba osobno wyjasniac. Jak myslisz po co z kazdego czujnika mialyby isc kable do skryznki z bezpiecznikami?? Co chcesz zabezpieczac czujnik bezpiecznikiem 5 amperowym?? Czujnik jest po to zeby sygnaly od niego trafialy do jakiegos modulu, elektroniki itp a nie do skryznki bezpiecznikow.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#34
tyle że każda wiązka czy z komory silnika czy z każdej innej części samochodu musi być podłączona pod skrzynkę bezpieczników jak by każdy samochód nie miał skrzynki z bezpiecznikami to by każdy szybko poszedł z dymem
a po pierwsze to moja sprawa czy będę sam sobie włączał dogrzewacz, po prostu chce mieć taką możliwość i tobie nic do tego
Odpowiedz
#35
(15-12-2013, 19:21)michaś88 napisał(a): tyle że każda wiązka czy z komory silnika czy z każdej innej części samochodu musi być podłączona pod skrzynkę bezpieczników jak by każdy samochód nie miał skrzynki z bezpiecznikami to by każdy szybko poszedł z dymem
a po pierwsze to moja sprawa czy będę sam sobie włączał dogrzewacz, po prostu chce mieć taką możliwość i tobie nic do tego

to po co kolego bijesz piane na forum,zrób tak jak chcesz,a nie ciągle się czepiasz kogoś.ja u siebie mam na włacznik i mam spokój jak tak chcesz to sobie zrób,albo nic nie rób i jeździj jak masz teraz zrobione,bo póżniej przyjdzie jakiś świerzy na forum i założy nowy temat bo pomysli ze w twoim temacie są same brednie i do niczego i tak nieprowadzące
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#36
(15-12-2013, 19:21)michaś88 napisał(a): tyle że każda wiązka czy z komory silnika czy z każdej innej części samochodu musi być podłączona pod skrzynkę bezpieczników jak by każdy samochód nie miał skrzynki z bezpiecznikami to by każdy szybko poszedł z dymem
a po pierwsze to moja sprawa czy będę sam sobie włączał dogrzewacz, po prostu chce mieć taką możliwość i tobie nic do tego

Wysyłam na e-mail zdjęcia i opis gdzie i jak podłączyć dodatkowy włącznik ,3 funkcje.Jak będzie to przydatne to potwierdź wciskając ,,thanks'', sorki podaj adres e-mail bo plik jest w PDF
Odpowiedz




#37
Andrew ;załącz PDF-a na forum ,może komuś sie przyda ,a nie będziesz się prosił jeszcze o @,skoro nie uzupełnił,to munie zależy...
Odpowiedz
#38
(15-12-2013, 21:51)goozik napisał(a): Andrew ;załącz PDF-a na forum ,może komuś sie przyda ,a nie będziesz się prosił jeszcze o @,skoro nie uzupełnił,to munie zależy...

Koledze Michaś 88, zależy tylko ja w porę nie sprawdziłem wiadomości. Wiadomość e-mail już poszła a co do wstawienia na forum to próbowałem to zrobić tak jak zdjęcia przez ,,zapodaj net '' ale nie udało się, może jakaś podpowiedź jak to zrobić z pdf, a z chęcią to zrobię.
Odpowiedz
#39
(15-12-2013, 14:43)wesol napisał(a): To na podszybiu nie jest wlacznikiem dla webasta itp nie sluzy tylko do tego jesli chcesz wiedziec.

Mogę wiedzieć do czego jeszcze ten czujnik służy?
Chciałem sobie zrobić właśnie ręczne sterowanie dogrzewaczem za pomocą pstryczka w kabinie, który będzie miał 3 stany:
- dogrzewacz zawsze włączony
- dogrzewacz zawsze wyłączony
- działa automatyka z czujnika
Myślałem, że to kwestia odpowiedniego przecięcia kabli przy czujniku i podłączenia ich do przełącznika, jeśli jednak coś jeszcze jest sterowane z tego czujnika, to sprawa mocno się komplikuje.
VW Sharan Family
2003 r.
1.9TDI AUY
Odpowiedz
#40
Dajesz ;dodaj załącznik ,potem przeglądaj,klikasz na pdf-a i jeszcze raz dodaj załącznik i leci...
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dogrzewacz Touran.Nie odpala po urchomieniu silnika Bogos 5 2,040 14-01-2021, 23:46
Ostatni post: Bogos
  DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto" sharanista 639 463,835 12-12-2020, 14:15
Ostatni post: wesol
  Pompa Wody Dogrzewacz tomwawa 51 18,832 13-10-2020, 14:09
Ostatni post: wesol
  Problem Dogrzewacz D3WZ Alhambra 1999 r Szybki 20 6,812 18-12-2018, 18:54
Ostatni post: DDiablo
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,524 13-12-2018, 04:41
Ostatni post: wesz82
  Dogrzewacz rozładowywuje akumulator klimekjanek 3 1,266 10-12-2018, 20:10
Ostatni post: klimekjanek
  Dogrzewacz - Czujnik temperatury na podszybiu kubulinek 47 32,335 25-10-2018, 20:45
Ostatni post: Stefano
  Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania Hubert111 126 24,610 01-03-2018, 22:58
Ostatni post: mamwi
  Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... gladiator_96 47 12,351 20-12-2017, 11:51
Ostatni post: wesol
  Webasto / dogrzewacz jak działa dper20 29 15,727 22-01-2017, 14:58
Ostatni post: Stefano

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości