Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chcę kontrolować dogrzewacz.
#21
(14-12-2013, 22:21)goozik napisał(a): Scrappy; skoro gość jest taki doświadczony to wystarczy napisac nr częsci i już wiemy o co chodzi co nie?!
Po za tym oczekuje pomocy ,a nie napisał całej prawdy,czyli półprawdę,czyli oszukuje,dla mnie sprawa tak wygląda...

Popieram ,masz rację że kręci. Co innego zrobić zworkę za pomocą włącznika żeby odpaląć dogrzewacz, a co innego grzebanie przy czujnikach temperatury cieczy w układzie chłodzenia silnika
Odpowiedz




#22
(14-12-2013, 22:21)goozik napisał(a): Scrappy; skoro gość jest taki doświadczony to wystarczy napisac nr częsci i już wiemy o co chodzi co nie?!
Po za tym oczekuje pomocy ,a nie napisał całej prawdy,czyli półprawdę,czyli oszukuje,dla mnie sprawa tak wygląda...

Ale gdzie masz nr częsci? Ty dałeś link do czujnika temp. wody, który nie ma nic wspólnego z załączaniem dogrzewacza, a kolega pytał jak podłączyć przycisk dodatkowej nagrzewnicy jako włącznik dogrzewacza.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#23
Kolega wyraźnie napisał;że czujnik wymienił i chodził mu 1 dzień tak?A cenę 150zł z kosmosu wziął ,czyli wie co ma uszkodzone, tylko nie zdradza, ale mimo to kieruje ludzi chcących mu pomóc na fałszywy trop pisząc na 3 stronie łaskawie ,że ma uszkodzony czujnik na podszybiu,a Ty chłopie główkuj o co mu chodzi z tym dogrzewaczem , zero konkretów !
A numer części(czujnika) jest ogólnie dostępny na tym forum,jeśli o nr Ci chodzi,
Facet zaczął od owijania w bawełnę wg mnie i tyle w temacie...
Odpowiedz
#24
Koledzy a może nasz kolega uważa że ma zepsuty czujnik na podszybiu a on jest dobry. Z tymi czujnikami jest tak że nie zawsze załączają przy temperaturze poniżej +5 stopni, czasem potrafią załączać dogrzewacz przy +1Big Grin
Odpowiedz
#25
Bo ten czujnik to nic innego jak bimetal, który pod wpływem temperatury kurczy się albo rozszerza zwierając styki. Temperatura zwierania zależy od jego kalibracji. I będzie to mniej więcej 5 stopni. Ale tak jak kolega napisał może być i 1 stopień.
Odpowiedz
#26
(14-12-2013, 23:09)goozik napisał(a): Kolega wyraźnie napisał;że czujnik wymienił i chodził mu 1 dzień tak?A cenę 150zł z kosmosu wziął ,czyli wie co ma uszkodzone, tylko nie zdradza, ale mimo to kieruje ludzi chcących mu pomóc na fałszywy trop pisząc na 3 stronie łaskawie ,że ma uszkodzony czujnik na podszybiu,a Ty chłopie główkuj o co mu chodzi z tym dogrzewaczem , zero konkretów !
A numer części(czujnika) jest ogólnie dostępny na tym forum,jeśli o nr Ci chodzi,
Facet zaczął od owijania w bawełnę wg mnie i tyle w temacie...
Dobra, to teraz mi wytłumacz jaki związek ma ten czujnik z dogrzewaczem? Jeśli chodził mu jeden dzień to może już go wymienił na sprawny?
Kolega ma niesprawny czujnik temperatury, ale od załączania dogrzewacza, nie ten który kontroluję temperaturę płynu w układzie, a to dwa inne elementy. Uczepiłeś się tego czujnika wody, który nie ma tu nic wspólnego ze sprawą. Założy sobie kolega zworkę na kostce zamiast czujnika, zamontuje włącznik i po sprawie, tu masz ten czujnik o który chodzi
[Obrazek: min_1a211f9cee4da39de431ba2a5c91.jpg]
(14-12-2013, 23:31)goozik napisał(a): Akurat czujnik to pewnie najrzadziej się psuje,ale pewnie spece od eberów by się na ten temat wypowiedzieli ...
A tak jeszcze do kolegi...S...
Nikt normalny nie wpadłby na pomysł ,aby kontrolowac ręcznie urządzenia sterowane automatycznie -dlatego m;in używamy pralek,zmywarek,suszarek i dogrzewaczy ,,(no chyba że ma jakiś konkretny powód)ale jak ten powód 'motyw" podaje się troszkę po fakcie na forum na którym oczekuje się pomocy to troszkę nie fair wg mnie!
Wystarczająco jasno się wyraziłem kolego Scrappy,czy dalej nie kumasz?

A może ktoś nie chce mieć automatycznie? Czy naprawdę musisz robić zadymę, bo ma być automatyczne i już? A ja mam postojówkę i też mam czujnik i do tego włącznik w kabinie i to jest zestaw ori ebera. Co, wywalić to mam bo tak nie może być?
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz




#27
(14-12-2013, 21:36)roman18 napisał(a): witajcie, właśnie dzisiaj zamontowałem wyłącznik dogrzewacza a chociażby dlatego że na czas krótkiego odpalenia auta mam możliwość wyłączenia aby niepotrzebnie go eksploatować ,a właśnie jestem po naprawie owego dogrzewacza za sprawą oczywiśćie naszego forumowego speca STEFANO pozdrowienia.

I co tak ci doradzil Stefano bys sobie zalozyl cos na kabloteke by odlaczac ten dogrzewacz tak??

(14-12-2013, 21:51)michaś88 napisał(a): to nie jest to samo jak sama nazwa mówi to jest czujnik temperatury wody u mnie taki działał 1 dzień, 150 zł tyle kosztuje u mnie w sklepie oryginał bo zamienników nie mają

TO nie jest czujnik wody a poza tym na piecu sa dwa czujniki wody wiec po co trzeci?? Tu za to odpowiada czujnik temperatury otoczenia/powietrza zewnetrznego.

(14-12-2013, 23:34)centrino napisał(a): Bo ten czujnik to nic innego jak bimetal, który pod wpływem temperatury kurczy się albo rozszerza zwierając styki. Temperatura zwierania zależy od jego kalibracji. I będzie to mniej więcej 5 stopni. Ale tak jak kolega napisał może być i 1 stopień.

Zaden bimetal jak w zelazku bo bimetalem to by bylydwa stany on i off a tu mamy plynne wskazania temperatury przez odwrotnie proporcjonalnie zmieniajaca sie rezystancje na czujniku.

Aha poczysciłem te wypociny ale nastepnym razem dam szlaban na tydzien na forum za robienie OT!!
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#28
kolego wesol nie czytasz z uwagą tego co piszą inni .
Odpowiedz
#29
co masz na mysli bo nie rozumiem?? Ja spytalem tylko czy montaz takich przeróbek i wylacznikow dogrzewacza doradzil ci Stefano? Jakby nie patrzec jest tu ekspertem od tego typu spraw. Watpie by doradzal takie posuniecia bo nie po to jest dogrzewacz zalozony do auta by z jakiegos powodu go wylaczac. Tak czy siak dogrzewacz tez nie pracuje caly czas pelna para oczym mozesz sobie pogadac z Stefano. Posluchaj kiedy chodzi pompka paliwa od ebera a zauwazysz ze pompuje tylko jakies 20-30 sekund i potem przerywa prace bo piec musi to paliwo spalic. Piec ma tez kilka trybów pracy jesli chodzi o moc grzewczą wiec nie ma obawy z ebedzie produkowal niepotrzebnego ciepla pełna moca swoją jak juz silik jest rozgrzany do 90 stopni i przejechales powiedzmy 50 km.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#30
(15-12-2013, 09:28)wesol napisał(a): Zaden bimetal jak w zelazku bo bimetalem to by bylydwa stany on i off a tu mamy plynne wskazania temperatury przez odwrotnie proporcjonalnie zmieniajaca sie rezystancje na czujniku.

Jakie płynne wskazania temperatury?? Chyba, że mówimy o jakimś innym czujniku i jestem nie w temacie. Ja mówię o czujniku załączającym, który w MKI jest z lewej strony na podszybiu.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dogrzewacz Touran.Nie odpala po urchomieniu silnika Bogos 5 2,040 14-01-2021, 23:46
Ostatni post: Bogos
  DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto" sharanista 639 463,833 12-12-2020, 14:15
Ostatni post: wesol
  Pompa Wody Dogrzewacz tomwawa 51 18,832 13-10-2020, 14:09
Ostatni post: wesol
  Problem Dogrzewacz D3WZ Alhambra 1999 r Szybki 20 6,812 18-12-2018, 18:54
Ostatni post: DDiablo
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,524 13-12-2018, 04:41
Ostatni post: wesz82
  Dogrzewacz rozładowywuje akumulator klimekjanek 3 1,266 10-12-2018, 20:10
Ostatni post: klimekjanek
  Dogrzewacz - Czujnik temperatury na podszybiu kubulinek 47 32,334 25-10-2018, 20:45
Ostatni post: Stefano
  Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania Hubert111 126 24,610 01-03-2018, 22:58
Ostatni post: mamwi
  Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... gladiator_96 47 12,351 20-12-2017, 11:51
Ostatni post: wesol
  Webasto / dogrzewacz jak działa dper20 29 15,692 22-01-2017, 14:58
Ostatni post: Stefano

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości