Ocena wątku:
ssanie AUY TDI
27-12-2012, 22:27
Post: #1
ssanie AUY TDI
Witam
czy diesel PD ma ssanie? co nim steruje jak powinno się zachowywac tak jak w benzynie? szwagier ma AFN 130 koni jak zimny to jakby miał podwyższone obroty może to złudzenie proszę o rozwinięcie tematu.
Reklama

27-12-2012, 22:44
Post: #2
RE: ssanie AUY TDI
zaden diesle nie ma ssania. Ssanie jest w benzynach. ssanie to wzbogacenie mieszanki realizowane na dwa sposoby albo zmniejszenie ilosci powietrza do tej samej ilosci paliwa albo zwiekszenie dawki paliwa do tej samej ilosci powietrza. Ssanie jest konieczne zima kiedy silnik jest zimny bo benzyna nie jest w stanie odparowywac w niskich temperaturach. Diesel z racji iz nie pracuje na mieszance stechiometrycznej i ropa nie odparowuje w powietrzu tylko jest rozpylana do drobinek i ma sie tylko mieszac z powietrzem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
28-12-2012, 01:15
Post: #3
RE: ssanie AUY TDI
o ile sie orientuje nie ma jako takiego ssania ale można to jakby to tak nazwać, poprostu komputer automatycznie steruje dawką i kątem dobierając odpowiednie parametry pracy silnika na podstawie czujników temp itd jest to tak jakby automatyczne ssanie Smile dlatego tez zimą wskakuje na wyższe obroty i po chwili schodzi
28-12-2012, 10:44
Post: #4
RE: ssanie AUY TDI
to nie jest ssanie. obroty mozesz osbie tez sam ustawic. TO ze ECM podnosi obroty o niczym nie swiadczy bo podnosi by zachowac inne parametry jak łądowanie alternatora- pamietaj ze przy mrozie na dworze zalaczja sie inne rzeczy jak ogrzewanie szyby przendiej, dogrzewacz tez startuje ( on tez pobiera nieco prądu) swieczki sa grzane na silniku jeszcz eokolo 3 minuty itd. Poza tym przy nadmiernie niskich obrotach jest wieksza szansa ze silnik zdechnie no nie. Czasami sami przytrzymujemy na nieco wyzszych obrotach. np dzis rano szyby zamarzniete ja sie szykuje do wyjazdy do sklepu. Odpalam auto, podgrzewanie szyby, grzanie tyłka wlaczone, czekam. Najpierw po odpaleniu odrazu nie daje w palnik na pedal gazu- szkoda silnika. Czekam pare sekund by olej sie rozprowadzil po motorowni, dodaje gazu tak na 1500 obr, trzymam tak. Jak sie silnik juz uspokoi- popychacze juz nie klepią tak, silnik czuc ze chodzi juz lepiej, rowniej, ciszej to daj ena okolice 2000. tryzmam tak jeszcze z minute w tym czasie bawie sie radiem itp.
Chyba kazdy zauwazyl ze przy podniesionym gazie szybciej sie auto rozgrzeje.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
11-01-2013, 02:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2013 02:12 przez junak1956.)
Post: #5
RE: ssanie AUY TDI
zrozumiałem tylko jeszcze mam takie pytanie czego u szwagra przy odpaleniu wkręca sie na 1300 obr i zaraz spadają do moralnęj pracy a u mnie tego nie ma zależy to od silnika czy mam coś popsute bo jak mi zapali zimny z nocy odpali chodzi 5 sekund później szarpie silnikiem przez jakieś 15sekund dymi i znów dobrze. Tata ma starego passata 1.9td 95r i ma linke podpięta do pompy wtryskówej jak sie ja wyciągnie to nie szarpie i nie dymi jak sie jej nie wyciągnie to masakra jak przerywa i dymi może to jest coś wspólnego tylko u mnie elektronicznie. Nie wiem dokładnie co to jest u niego zmiana zapłonu czy co.?
i zwiększa u niego obroty też do 1100-1200
11-01-2013, 07:31
Post: #6
RE: ssanie AUY TDI
nie powinien sie auy jakos wkrecac na obroty. Chyba ze ktos cos tam majstrowal np przy czujniku temperatury to pryz odnotowanej temp zdaje sie juz okolo -20 cos tam leko podciagal sobie tdi obrotki. Z racji strowania elektonicznego PD'ki nie maja zadnych wynalazkow sterujacych podzespolami podczas rozruchu itp. Poprostu ECM podaje dawke tak jak ma zapisane w mapach a to ze przy rozruchu ma nieco wyprzedzic kąt wtrysku to juz normalne.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name