Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TipTronic 5b
#1
Tiptronic szarpie w pierwszych 5minutach/3-5km, pozniej wszystko normalnie. Olej wymieniony 15tys temu. Dodam ze problemy zaczeły jak temeratura powietrza spadała do około 8stopni...
Odpowiedz




#2
Olej wlany orginal czy zamiennik
Odpowiedz
#3
z tego co wiem to czerwony, chyba mobil wiec pewnie zamiennik, myslisz ze to jest przyczyną, jaki idzie na ori?
Odpowiedz
#4
tez slyszalem zeby lać tylko ori do tych skrzyń bo sa strasznie czule na wszelkie mieszania z innymi. Or zdaj sie szedl ESSO. Wymeinialem kiedys w galaxy u klienta i pamietam ze sprawdzalismy w etisie ze bywa tak ze czasami jest filtr wewnatrz skrzyni wie wymienny przy wymianie samego oleju i bywa tez tak ze moze byc osobny filtr zewnetrzny. O ile wierzyc ETISowi. W naszym pryzpadku filtr byl wewnetrzny. A i jeszcze jedno- zdaje sie ze procedura podawala ze nie da sie zlac calego oleju ze skrzyni wiec robi sie tak ze upuszczamy tyle sie da i dolewamy świeży, odpalamy fure i potem znowu upuszczamy i zalewamy świeży.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
Nie wiem czy to domena tylko tych skrzyń, ale znajomy wymieniał w oplu o ile pamiętam i na zamienniku nie dało się jeździć, aż dziwne - po wlaniu oryginału skrzynia jak nówka...
Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Odpowiedz
#6
ok, kupuje olej ori, jade na wymiane, filtr napewno wewnetrzny, lubi czasem z 3 na 4 na chwilr zrzucic na luz i wrzucic 4, czasem przy redukcji z 2 na 1 wbija luz i ja mu gaz a obroty w góre auti nie jedzie,wtedy zatrzymujue sie, wbija 1 i smigam tydzien bez podobnych objawów, miałem juz tak ze 3 razy, ogólnie jak pomyśle o remoncie skrzyni rece mi opadają...
Odpowiedz




#7
Witam.
Ja także mam problem z tiptroniciem.
Automa ślizga, najbardziej podczas zmiany z 2 na 3, wtedy podbije obroty bardzo do góry po czym po chwili zmieni bieg.
komputer nie pokazuje błędów ale z tego co poprzedni właściciel mówił to zmieniał olej w niej na dextrol 4? i Teraz nie wiem czy to wina oleju czy coś ze skrzynią.
Ma ktoś jakiś pomysł?
Odpowiedz
#8
(07-05-2015, 20:41)ML3K0 napisał(a): Witam.
Ja także mam problem z tiptroniciem.
Automa ślizga, najbardziej podczas zmiany z 2 na 3, wtedy podbije obroty bardzo do góry po czym po chwili zmieni bieg.
komputer nie pokazuje błędów ale z tego co poprzedni właściciel mówił to zmieniał olej w niej na dextrol 4? i Teraz nie wiem czy to wina oleju czy coś ze skrzynią.
Ma ktoś jakiś pomysł?

kolego ja również mam podobne objawy po remoncie wstecznego, był wymieniany olej. na dniach będę wymieniał olej sam na taki jaki powinien być. szykuję graty wszystkie aby wszystko było ok więc dam znać jak będzie po.

p.s. zrobię jakis manual z fotkami chociaż bardzo ciekawy i rzeczowy znalazłem w necie

Odpowiedz
#9
witam,nie miałem w swojej skrzyni JP JC7 tiptronic biegu wstecznego. Po rozebraniu jej okazało sie uszkodzony kosz wstecznego,wymieniłem filtr i zalewam nowym olejem,jeszcze nie wiem jak to zrobić dobrze,jak mi się wszystko uda,dodam wpis. aha..zalałem ravenol ate g052990a2


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Procedura dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni Jatco jf506e tiptronic dymas522 57 44,093 15-03-2024, 21:42
Ostatni post: Łukasz12502
  Kodowanie sterownika silnika i skrzyni biegów Tiptronic Jacto rewolwer1980 3 1,513 05-06-2021, 14:37
Ostatni post: kalamb

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości