Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie działa dogrzewanie webasto.
#11
Właśnie nie pamiętam bo netbooka mam w domu a teraz jestem w robocie to nie sprawdze nawet, ale musze sprobować wejsć w to i zobaczyć co tam syłchac, dzieki za podpowiedz Smile
Odpowiedz




#12
kolego endrju222 jak zrobić ten test mam pełna wersje i dlaczego nie chce sie połączyć z vag com.
Odpowiedz
#13
normalnie, jak możesz się podłączyć to to powinieneś też wejść tam w 18 ekran jak na tym screenie, który pokazałem i tam są dwie kolumny : po lewej masz błędy w pierwszym przycisku, klikasz, on się łączy i zczytuje błędy, skopiuj i podeślij. potem wyjdź i po prawej stronie jest test. sprawdza dmuchaw i pompkę paliwa czy chodzi. dodatkowo na ucho musisz posłuchać czy pompka na podszybiu chodzi, po wyłączeniu silnika powinno jeszcze buczeć przez chwilkę. nie powinno być problemu tak naprawdę...

chyba że masz problem z samą komunikacją... byćmoże kable pourywane, połamane i nie ma sygnału. sprawdzałes pod spodem czy wtyczka wciśnięta?
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz
#14
wtyczka to raczej tak ale stefano podpowiadał że kable lubią przegnic i też są jaja. muszę wejśc pod niego na kanale dam znac co i jak.
Odpowiedz
#15
Czy jest możliwość odpalenia webasto po jego wyjęciu? (D3WZ, klimat. ręczna).
Odpowiedz
#16
ręcznie odpalić można, ale do tego musisz mieć : akumulator, rury, miskę z wodą, prowizoryczny zbiornik paliwa, musisz wiedzieć do których kabli podpiąć co... wg mnie to wcale nie takie proste, są na necie filmiki, poszukaj i popatrz jakie tam patenty ludzie stosują. może najlepiej wyciągnąć zmostkować sobie rury przewodem i jeździć bez tego? a sam piec oddać do lokalnego specjalisty lub po prostu, jak fundusze Ci na to pozwalają, odesłać do Stefano do zrobienia?
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz




#17
Mozna odpalic tak na wariata. akumulator potrzebny, wezów nie potrzebowalem bo zalalem poprostu wodą piec i odpalilem go tylko na tyle zeby wode zagotowac na nim. Chyba ze chcesz go odpalic tak by sobie grzal pare minut to wtedy fakt potrzebna pomka wody. Ja usiebie kiedys odpalilem w sharanie piec na szybkiego tak: podpiąlem pod kabloteke auta, a uklad wodny nie podpinalem, wezyk od pompki paliwa nie podpinalem tylko strzykawa podawalem. Trybi to go zakladalem na auto na stale. Podasz mu z 5-10 ml ropy to zrobi sie taki goracy ze go w łapach nie utrzymasz.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#18
Panowie, mam to samo co kolega wyżej, Vag nic nie mówi, wchodze w pozycję 18, łączy sie, coś tam miesza przez jakieś 5 sekund i wywala komunikat że nie może sie połączyć ;| Wszystko niby popodłączane ;/ Bez dogrzewacza to ciul nie robota, ostatnio sie kreciłem z 2 godziny na miescie to wskazówka nie weszła nawet na drógą kreske, cieple powietrze leci z nawiewów ale silnik niedogrzany ;|
Odpowiedz
#19
sebter, a z której wersji programu VAGA korzystasz? ja tez nie mam dogrzewacza od jesieni i jest kiepsko, choć 10 km po mieście wystarczy żeby było prawie 90 st. MK1 miały to do siebie, że słabszy obieg płynu miały ze względu na brak tej dodatkowej pompki wody. nie sugeruj się też do końca wskazaniami zegara temperatury, bo skoro leci dobrze ciepłe powietrze z nawiewów to przecież silnik musiał nagrzać ten płyn do wysokiej temperatury. zrób test, ustaw nawiew na zimne powietrze i zrób parę dobrych kilometrów, trochę go pokręć wyżej, zegar powinien pokazać wyższą temp płynu, potem jak ruszysz pokrętłem na gorące powietrze to spadnie temperatura. tak się po porostu dzieje w tych autach...
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz
#20
ilez razy mozna pisac ze ta [pompka elektryczna na podszybiu nie jest od dogrzewacza! TO jest pompka do wymuszenia obiegu na wymienniku ciepla od ukladu EGR. Pompka wodna elektryczna od pieca ebera jest przy samym piecyku. Ta pompka na podszybiu nie jest kontrolowana przez dogrzewacz- mozesz wywalic piec calkowicie a pompka bedzie sie zatrybiac mimo to przy okreslonych warunkach.

sebter zapewne nie laczy sie z dogrzewaczem tak jak umnie- czyli na usb wywala ze za duzo polaczen i wywala error. Po podpieciu pod wtyczke COM moge diagnozowac nie tylko piec ale inne rzeczy bo na USB mam ze tak powiem okrojone mozliwosci.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nie działa ogrzewania z przodu jacekmikol 12 2,096 12-10-2023, 06:48
Ostatni post: Niemago
  Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż sebecco 21 9,359 14-11-2021, 19:33
Ostatni post: Piter1028
  Nie działa webasto d5z-f mechanik_123 65 19,771 27-09-2021, 12:03
Ostatni post: kisand
  WEBASTO pracuje cały czas :-( Lajkonic 24 8,088 16-01-2021, 15:10
Ostatni post: Mazur1908
  DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto" sharanista 639 463,655 12-12-2020, 14:15
Ostatni post: wesol
  webasto mokre załaczanie miggi_1980 14 3,488 12-10-2020, 11:25
Ostatni post: miggi_1980
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,478 13-12-2018, 04:41
Ostatni post: wesz82
  SIM STER 3.0 - sterowanie Webasto przez GSM/SMS przemoo13 8 5,448 13-09-2018, 16:39
Ostatni post: cyba
  DW-50 webasto sterowanie radiowe kretto077744 3 2,069 15-04-2018, 08:08
Ostatni post: wesol
Question Podgrzewacz " dymi ", ale nie działa. raventes 15 5,232 03-03-2018, 00:40
Ostatni post: Stefano

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości