Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wycieraczki nie działają
#21
Balszoje spasiba Drużok! O to mi chodziło. Podziękował!
był Golf II 1.8 RP, oryginalny, czarny special GT
Odpowiedz




#22
Dostałem się do pompki przez atrape halogenów, adłączyłem i bez zmian. Postanowiłem sprawdzić ponownie bezpieczniki. Tym razem wszystkie po kolei. I niemożliwe stało się możliwe! Spalony bezpiecznik nr 33 zamontowany w poziomie, według instrukcji odpowiedzialny za jakiś wentylator. Po wymianie, wycieraczki działają poprawnie. Spryskiwacz nie działa nadal, ale jest na minusie i pewnie jeszcze zamrożony. Wczesniej sprawdzałem tylko bezpieczniki, które mogły mieć coś wspólnego z wycieraczkami. Człowiek uczy się na błędach Blush
Odpowiedz
#23
(17-01-2013, 13:15)robertkol napisał(a): Dostałem się do pompki przez atrape halogenów, adłączyłem i bez zmian. Postanowiłem sprawdzić ponownie bezpieczniki. Tym razem wszystkie po kolei. I niemożliwe stało się możliwe! Spalony bezpiecznik nr 33 zamontowany w poziomie, według instrukcji odpowiedzialny za jakiś wentylator. Po wymianie, wycieraczki działają poprawnie. Spryskiwacz nie działa nadal, ale jest na minusie i pewnie jeszcze zamrożony. Wczesniej sprawdzałem tylko bezpieczniki, które mogły mieć coś wspólnego z wycieraczkami. Człowiek uczy się na błędach Blush
Według instrukcji ten bezpiecznik jest od przedniej dmuchawy. Ciekawe...

Odpowiedz
#24
Robertkol, bo to chyba system naczyń połączonych. W sensie: utniesz się w palca i już ziemniaków nie poobierasz Smile
był Golf II 1.8 RP, oryginalny, czarny special GT
Odpowiedz
#25
Właśnie wróciłem z centrum handlowego, gdzie w parkingu podziemnym zostawiłem auto licząc na odmrożenie spryskiwaczy. Udało się! Teraz już wszystko działa jak powinno, wycieraczki i spryskiwacz, a całe to zamieszanie było przez bezpiecznik, który na logikę, nie ma nic wspólnego z wyżej opisanym problemem. Niech moje doświadczenie będzie lekcją dla wszystkich, ktorzy nie wiedzą (oraz dla mnie), że na początku sprawdzamy wszystkie bezpieczniki! Wink Pozdrawiam.
Odpowiedz
#26
Witam( drugi raz dzisiaj Smile
Mam problem z przednimi wycieraczkami. Nie chcą się ruszyć. Bezpieczniki wszystkie sprawdziłem, podmieniłem manetki i nic.Mechanizm ręką rusza się nawet lekko. Chciałem podłączyć silnik na krótko ale nie wiem czy dobrze to robię( masa do brązowego(1) + drugi z brzegu(2) i + przedostatni z brzegu(4): tak jak płynie prąd po wiązce)
Odpowiedz




#27
Dzieki za pomoc ja zdazylem polamac dwie manetki zanim poczytałem forum hahahah tez ten bezpiecznik 33 miałem spalony i takie same objawy
Odpowiedz
#28
Witam.
A ja mam inny problem. Po wymianie mechanizmu wycieraczek(silnik został przełożony stary) przestała mi działać regulacja prędkości wycieraczek na 1 biegu. Ten mały przełącznik na manetce. Jest tylko jedna prędkość na 1 biegu. Nieważne jak ustawie ten mały pstryczek. Reszta działa tak jak powinna. Co może być przyczyną? Czy mogla spalić się elektronika przy silniku przy wymianie? Kable wyglądają na całe, ale nie sprawdzałem napięć.
Odpowiedz
#29
Sprawdź bezpiecznik nr 20
Odpowiedz
#30
Bezpiecznik 20 cały, w 33 mam puste gniazdo bez styków.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Naprawa silniczka wycieraczki tylnej SGA MK II maly_dawidek 8 10,974 01-04-2022, 16:07
Ostatni post: micles
  Nie działają szyby holand123 9 2,453 26-01-2021, 15:09
Ostatni post: kalamb
  Znikające kierunki/centralny zamek/wycieraczki... ArekO 5 3,365 29-02-2020, 16:32
Ostatni post: kalamb
  Brak kierunkowskazów, awaryjne działają Julio4350 3 2,246 20-12-2019, 09:49
Ostatni post: DDiablo
  Szyby elektryczne nie działaja/działają nieprawidłowo mufu94 30 15,490 06-04-2019, 15:25
Ostatni post: kisand
  Użycie wiązki wycieraczki do twierania klapy sision 9 2,869 20-07-2017, 00:34
Ostatni post: sision
  tylna szyba nie grzeje,kierunkowskazy w lusterkach nie działają,lewe lusterko zero vincent9 2 2,235 22-07-2016, 12:58
Ostatni post: vincent9
  sharan 98 MK I,przekaźnik wycieraczki jak wymienić? maria 9 12,105 28-04-2015, 14:58
Ostatni post: maria
  Wycieraczki przednie regulacja spuki1 8 4,222 18-01-2015, 19:14
Ostatni post: tacini
  nie działają zegary, komputer bartekb14 27 20,089 22-05-2014, 06:03
Ostatni post: marcyb3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości